University of Pisa Summer & Winter Schools

Giriş

Pisa Üniversitesi, tarım, astrofizik, bilgisayar bilimi, mühendislik, tıp ve veterinerlik sektörlerinde üst düzey araştırma merkezleri bulunan yirmi departmanı bulunan bir kamu kuruluşudur . Ayrıca, Üniversite, ulusal ve uluslararası öneme sahip birçok kültürel kurumun bulunduğu Ulusal Araştırma Kurulu Pisan Enstitüleri ile yakın ilişki içerisindedir ve özellikle de bilgi teknolojilerinde , Pisa'da hızlı bir genişleme aşamasından geçen endüstri ile on dokuz altmış ve yetmişli.

Pisa Üniversitesi resmi olarak 1343'te kuruldu, ancak bir takım akademisyenlerin kökeni 11. yüzyıla dayanıyor.

Bir Pisan "Studium" un en erken kanıtı, ünlü hukukçu Ranieri Arsendi'nin Bologna'dan Pisa'ya geçmesiyle 1338'e dayanır . Medeni Hukuk'ta öğretim görevlisi olan Bartolo Da Sassoferrato ile birlikte belediye tarafından kamu dersleri öğretildi.

Papa Clement VI tarafından 3 Eylül 1343'te verilenSupremae dignitatis ” adlı papalık boğa, “ Studium Generale ” olarak Pisa'nın 'Studium'unu tanıdı; Evrensel bir otorite, Papalık veya İmparatorluk tarafından kurulmuş veya onaylanmış bir ileri eğitim kurumu. Pisa, eğitim niteliklerinin evrensel, yasal değerini garanti eden bu papalık tasviri ile övünen ilk Avrupa üniversitelerinden biriydi.

İlk öğretilen konular şunlardı: İlahiyat, Medeni Hukuk, Canon Hukuku ve Tıp. 1355'te Dante'nin İlahi Komedisinin ünlü yorumcusu Francesco Da Buti , "Studium" da öğretmeye başladı.

Pisa ve onun “Studium” adlı eseri, 15. yüzyılın başlarında bir kriz dönemine girdi: Florentes'in kenti ele geçirmesi, ekonomik ve sosyal hayatını mahvetti. Gerçekten de, üniversitenin onlarca yıl boyunca düzenli işleyişine dair bir belgesel kanıt yoktur.

1473 yılında Lorenzo dei Medici'ye teşekkür eden Pisan Studium, sistematik gelişimini sürdürdü ve 1486'da bir derslik için bir binanın inşası sağlandı. Daha sonra Palazzo della Sapienza (Bilgi Merkezi) olarak bilinen bina; on dördüncü yüzyıl Piazza del Grano. Bir melek resmi, bugün hâlâ üniversitenin sembolü olan Piazza'ya giden "Dell'Abbondanza" nın (Bolluk Kapısı) Üstü'ne yerleştirildi.

1494'te Floransa'ya karşı yapılan isyan ve müteakip savaş sonrasında, Pisan Studium bir düşüş dönemine maruz kaldı ve Pistoia, Prato ve Floransa'ya transfer edildi. Üniversite'nin 1 Kasım 1543'te Duke Cosimo I dei Medici'nin yönetimindeki tören yeniden açılışı, ikinci bir açılış olarak kabul edildi. Üniversitenin kalitesi 1545 sayılı yasa ile daha da ileriye götürüldü ve Pisan Athenaeum Avrupa'da eğitim ve araştırma için en önemli olanlardan biri oldu. "Semplici" (Botanik) başkanı , dünyanın ilk Botanik Bahçeleri'nin kurucusu olan Luca Ghini tarafından, bitkilerin sınıflandırılması için ilk bilimsel metodolojiye öncülük eden ve kan dolaşımının keşfinde öncü olarak kabul edilen Andrea Cesalpino'nun başarısı ile gerçekleştirildi. . Gabriele Fallopio ve Marcello Malpighi , Anatomi ve Tıp'ta ders verdiler .

Pisa'da doğup eğitim gören Galileo Galilei, 1589'da Pisan Studium'da Matematik profesörü oldu.

Üniversite'nin bir devlet kurumu olarak rolü, Medici Büyük Dükalığı döneminde daha da vurgulandı. Koruma amaçlı bir politika tutarlı bir akademisyen ve öğretmen çekirdeğini sağlamıştır: Cosimo I, Ferdinando I ve Ferdinando II tarafından çıkarılan yasalar, Pisa Studium'a katılmak için bir derece alma niyetinde olanları zorunlu kılmıştır. Bu dönem Pisa'da özellikle hukuk ve tıp alanında çeşitli şanlı figürler dersi görür.

Üniversitenin gelişimi Lorenas altında devam etti. Astronomik Gözlemevi'nin inşaatını (Medicis'in başlattığı bir proje) tamamladıktan sonra, Üniversite Kütüphanesini önemli yayınlarla zenginleştirdi, Botanik Bahçeleri ve Doğa Bilimleri Müzesi'ni geliştirdi ve Experimental Physics and Chemistry gibi yeni sandalyeler kurdular.

Toskana'nın Napolyon İmparatorluğu'na katılması, Studium'un bir İmparatorluk Akademisi'ne dönüşmesine neden oldu: Athenaeum, Paris Üniversitesi'nin bir dalı oldu ve kurslar ve eğitim programları, Fransız halk eğitim modelinin ardından yapılandırıldı. Sınavlar, farklı yeterlilik başlıkları ve mezuniyet tezleri ile birlikte beş yeni fakülte kuruldu (İlahiyat, Hukuk, Tıp, Fen ve Edebiyat). 1813'te 'La Scuola Normale Superiore ', 'Ecole Normale de Paris'in bir kolu olarak kuruldu.

Restorasyon, Napolyon deneyiminin etkilerini iptal edemedi. İtalyan Bilim Adamlarının ilk Kongresi 1839'da Pisa'da düzenlendi. 421 bilim adamı ve 300'den fazla farklı disiplin uzmanı zooloji, karşılaştırmalı anatomi, kimya, fizik, matematik, agronomi, teknoloji, botanik, bitki örtüsü fizyolojisi, jeoloji, mineraloji, coğrafya ve tıp konularını ele almıştır.

1839 - 1840 yılları arasında Eğitim Direktörü, Gaetano Giorgini, Pisa Üniversitesindeki en önemli reformu, fakülte sayısını altıya çıkartarak (İlahiyat, Hukuk, Edebiyat, Tıp, Matematik ve Doğa Bilimleri) dünyaya getirdi. Tarım ve koyun yetiştiriciliği başkanı.

1846'da Scuola Normale yeniden açıldı. Bu arada, Athenaeum'da liberal ve yurtsever idealler yayılıyordu ve 1848'de Curtatone ve Montanara Muharebesi'nde öğretim görevlilerinin ve öğrencilerin oluşturduğu bir tabur - kendini üniversitenin taburuydu.

'İkinci Restorasyon' sırasında, 1851'de Leopoldo II , kısmen siyasi nedenlerle ekonomik nedenlerle motive edilen eşsiz bir Etrüsk Athenaeum'daki Pisa ve Siena üniversitelerini birleştirdi. İlahiyat ve Hukuk fakülteleri Siena'da dinlendi; Edebiyat, Tıp, Matematik ve Doğal Bilimler Pisa'da kalmıştır. Florentine ayaklanmasının ardından ve 1859'da Grandük'ün kaçışından sonra, İdare Hükümeti tarafından dayatılan ilk tedbirlerden biri, altı fakültesiyle birlikte Studium'un Pisa kentine iadesidir.

İtalya Krallığı'nın doğumuyla, Pisa Üniversitesi yeni devletin en prestijli kültür kurumlarından biri oldu . Ondokuzuncu yüzyılın ikinci yarısı ile 20. yüzyılın ilk yarısı arasında aşağıdaki prestijli konuşmacılar Pisa'da öğretmenlik yaptılar : Avukatlar Francesco Carrara ve Francesco Buonamici , filologlar Domenico Comparetti ve Giovanni D'Ancona , tarihçiler Pasquale Villari , Gioacchino Volpe ve Luigi Russo , filozof Giovanni Gentile , ekonomist Giuseppe Toniolo ve matematikçiler Ulisse Dini ve Antonio Pacinotti . İlk Avrupa Dilbilim Enstitüsü, 1890'da Pisa'da kuruldu.

Faşizmin yıllarında Pisa Athenaeum, politik tartışmalar ve antifaşist örgütlenmeler için aktif bir merkezdi.

İkinci dünya savaşından sonra, Pisa Üniversitesi birçok bilgi alanında avangard'a geri döndü. Savaş öncesi kurulan Mühendislik ve Eczacılık fakültelerine Ekonomi, Yabancı Diller ve Edebiyat ve Siyaset eklendi. 1967'de 'La Scuola Normale' ile birlikte yüksek prestijli bir öğrenme ve öğretim merkezi oluşturan 'Scuola Superiore di Studi Universitari e Perfezionamento S. Anna' kuruldu.

Bu okul şu programları sunmaktadır:
  • Italyan
  • Ingilizce

Görmek Hazırlık Yılı » Görmek Summer courses » Kursları inceleyin »

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Ders

Kampüs Tam zamanlı 6 gün November 2018 İtalya Pisa

“Nesnelerin Sınai İnterneti için Teknolojileri Sağlamak” adlı okulun 4. baskısı, elektronik, elektromanyetik ve Nesnelerin İnterneti (IoT) için ağ oluşturma konularında profesyonel meslek mensuplarını hedefleyen 48 saat ön-ders vermek üzere düzenlenmiştir. ve doktora öğrencileri, ICT'de bir geçmişe sahip erken aşama araştırmacıları. [+]

Kış OkuluEndüstriyel Nesnelerin İnterneti için Teknolojileri Etkinleştirme (ET-I2oT 2018)4. baskı

Bilgi Mühendisliği Bölümü (DII), Pisa Üniversitesi

Mekan: Toplantı Odası Zemin Kat, DII, via G. Caruso 16, 56122, Pisa

Amaç

“Nesnelerin Sınai İnterneti için Teknolojileri Sağlamak” adlı okulun 4. baskısı, elektronik, elektromanyetik ve Nesnelerin İnterneti (IoT) için ağ oluşturma konularında profesyonel meslek mensuplarını hedefleyen 48 saat ön-ders vermek üzere düzenlenmiştir. ve doktora öğrencileri, ICT'de bir geçmişe sahip erken aşama araştırmacıları.

Yaz okulu, IoT, Industry 4.0 ve Cyber-Physical-Systems (CPS) gibi senaryolardaki gelecekteki kablosuz alıcı-vericiler, sistemler ve ağlar için teknolojilerin sağlanmasında son gelişmeler hakkında teorik ve pratik dersler sunmaktadır. Kablosuz devreler ve sistemler ve internet teknolojisi, lojistik (örn. RF tanımlama), araç endüstrisi (örn. Bağlı otomobiller, gelişmiş sürücü destek sistemleri, V2V ve V2I kablosuz iletişim, radar, lidar), endüstriyel otomasyon veya otomasyon gibi pek çok uygulama alanında yaygınlaşmaktadır. dominant senaryolar (örn. kablosuz sensör ve aktüatör ağları), akıllı üretim (örn. endüstri 4.0), sağlık... [-]


Hazırlık Yılı

Kampüs Tam zamanlı 1 yıl October 2018 İtalya Pisa

Beşeri Bilimler Temel Kursu (FCH) [+]

Beşeri Bilimler Temel Kursu (FCH) - 60 FC cr

Modüller aşağıdaki şekilde bölünmüştür:

- İtalyan Edebiyatı: bir giriş 12 FC cr - Modern Avrupa Tarihi 9 FC cr - Yunan ve Roma Arkeoloji 6 FC cr - Sanat Tarihi: Giriş 6 FC Cr - Felsefi Düşünceye Giriş 3 FC cr

Kalan 24 kredi, toplam 60 krediyi tamamlamak için İtalyanca Dil ve Kültür derslerinden oluşacaktır.

Temel kurs nedir?

Hazırlık Kursu iki çalışma alanından oluşan bir çalışma programıdır: Beşeri Bilimler (Fundamentals in FCH) ve Fen Bilimleri (Science-FCS Temel Kursu), İngilizce olarak öğretilir ve asgari eğitim gereksinimlerine sahip olmayan adayları hedefler. İtalyan üniversitelerine kayıt için mevcut mevzuatta özetlenmiştir.... [-]


Kampüs Tam zamanlı 1 yıl October 2018 İtalya Pisa

Fen Bilimleri Temel Kursu (FCS) [+]

FC, Tarım, Bilgisayar Bilimleri, İktisat, Mühendislik, Matematik, Tıp, Doğa Bilimleri, Eczacılık ve Fizik alanlarında bir lisans programına ilgi duyan öğrencileri hazırlar. Derslerin içeriği, tıp sınavına girme sınavını ve bir lisans programına girmek için öğrencilerin alması gereken değerlendirme testlerini dikkate alır.

Dersler aşağıdaki şekilde bölünmüştür:

- Temel Matematiksel Dil, Modelleme ve Akıl Yürütme 12 FC cr - Fizik 9 FC Cr - Kimya 6 FC cr - Biyoloji 6 FC cr - Ekonomi ve Yönetim İlkeleri 3 FC cr

Kalan 24 kredi, toplam 60 krediyi tamamlamak için İtalyanca Dil ve Kültür derslerinden oluşacaktır.... [-]


Yaz kursları

Kampüs Tam zamanlı September 2019 İtalya Pisa

Yaz okulu doktora programına ayrılmıştır. türboğaz, içten yanmalı motorlar, enerji dönüşüm sistemleri, enerji santralleri, yenilenebilir enerji sistemleri ve yenilikçi enerji sistemleri dahil olmak üzere akışkanlar ve enerji sistemleri mühendisliği alanlarında araştırma faaliyetleri gerçekleştiren öğrenciler. [+]

Yaz okulu doktora programına ayrılmıştır. türboğaz, içten yanmalı motorlar, enerji dönüşüm sistemleri, enerji santralleri, yenilenebilir enerji sistemleri ve yenilikçi enerji sistemleri dahil olmak üzere akışkanlar ve enerji sistemleri mühendisliği alanlarında araştırma faaliyetleri gerçekleştiren öğrenciler.

Yaz okulu Eylül ayında düzenlenecek ve öğrenci ve öğretim üyeleri arasında bilgi ve tecrübe tartışması ile uzman ve seminerler seminerleri ile düzenlenecek. Okul dört gün boyunca düzenlenecek ve ulusal ve uluslararası konuşmacılar deneyimlerini ve araştırma etkinliklerini sunmaya davet edilecek. Konuşmacılar akademik, endüstri ve araştırma merkezlerinden davet edilecek.... [-]


Kampüs Tam zamanlı June 2019 İtalya Pisa

Badia Pozzeveri'deki Ortaçağ Arkeolojisi ve Biyoarkeoloji Alan Okulu (Lucca, İtalya) öğrencileri arkeolojik ve biyoarkeolojik alan ve laboratuvar yöntemleri konusunda eğitmeyi amaçlayan bir akademik programdır. Kazılar, Altopascio belediyesinin "San Pietro a Pozzeveri" kilisesinde yapılacak. [+]

Badia Pozzeveri'deki Ortaçağ Arkeolojisi ve Biyoarkeoloji Alan Okulu (Lucca, İtalya) öğrencileri arkeolojik ve biyoarkeolojik alan ve laboratuvar yöntemleri konusunda eğitmeyi amaçlayan bir akademik programdır. Kazılar, Altopascio belediyesinin "San Pietro a Pozzeveri" kilisesinde yapılacak. Badia Pozzeveri, aynı adı taşıyan Toskana vilayetinin başkenti Lucca'nın yaklaşık 10 mil doğusundadır.

San Pietro'nun kilisesi, bir zamanlar Bientina Gölü kıyılarındaki 11. yüzyılda kurulmuş bir Camaldol manastırının parçasıydı. Artık tamamen kurumuş olan ortaçağ gölü, Lucca ile Arno Nehri arasında uzanıyordu. Manastıra, Fransa ve Kuzey Avrupa'yı Roma ile Orta Çağ boyunca bağlayan önemli bir ticaret ve hac rotası olan Via Francigena'daki konumu sayesinde, 12-13. Yüzyıllar boyunca gelişti. Manastırın düşüşü 14. yüzyılda başlamış ve sonunda 15. yüzyılda dağılmasına yol açmıştır. San Pietro'nun kilisesi köyün ibadethane merkezi olarak kaldı ve halen kullanımda.... [-]


Kampüs Tam zamanlı 47 saatleri July 2019 İtalya Pisa

Bilgisayar destekli ilaç tasarımı, yeni terapötik çözümlerin tasarımını ve keşfedilmesini kolaylaştırmak için kullanılan hesaplama yöntemleri ve kaynakları içerir. [+]

Hesaplama metodolojilerinin ilaç keşfine katkısı artık tartışmalı değil ve dünyanın önde gelen ilaç ve biyoteknoloji şirketleri bilgisayar tasarım araçlarını kullanıyor. Bilgisayar destekli ilaç tasarımı, yeni terapötik çözümlerin tasarımını ve keşfedilmesini kolaylaştırmak için kullanılan hesaplama yöntemleri ve kaynakları içerir.

program

Kursun resmi programı henüz mevcut değil. Bununla birlikte, okulun ana konuları:

1) Bir ligand-protein kompleksinin görselleştirilmesi. 2) Temel linux komutları. 3) ligandların hedef proteinlere yerleştirilmesi ve yazılım güvenilirliği değerlendirmesi. 4) Farmakofor modellemesi 5) Biyolojik sistemlerin moleküler dinamik simülasyonları 6) Sanal tarama hesaplamaları.... [-]


Kampüs Tam zamanlı July 2019 İtalya Pisa

Fizik öğrencileri, yeni Fermilab girişimleri, mu2e, muon (g-2), Nova deneyleri ve gelecekteki nötrino fizik deneyleri üzerinde çalışan araştırma gruplarında veya CERN'de cms deneyi ile işbirliği yapan Fermilab grubunda eğitim alacaklar , veya teori grubunda. [+]

Fizik öğrencileri, yeni Fermilab girişimleri, mu2e, muon (g-2), Nova deneyleri ve gelecekteki nötrino fizik deneyleri üzerinde çalışan araştırma gruplarında veya CERN'de cms deneyi ile işbirliği yapan Fermilab grubunda eğitim alacaklar , veya teori grubunda.

Bazı öğrenciler, CDF fizik grupları içindeki CDF verilerini analiz etmeye hala katılabilirler. Bazı öğrenciler için, staj diğer ABD laboratuarlarında veya üniversitelerde yapılabilir.

Mühendislik öğrencileri, Fermilab hızlandırıcı bölümünde, teknik bölümünde veya bilgisayar bölümünde veya diğer araştırma laboratuvarlarında veya üniversitelerde uygulanan araştırmalar üzerinde çalışan gruplar halinde eğitilecektir.... [-]


Kampüs Tam zamanlı July 2019 İtalya Pisa

Yaz okulumuz, hücre biyolojisi, gen ifadesi ve fonksiyon analizi, genotoksisite ve ultrastrüktürel gözlemlerle ilgili çeşitli biyolojik konuların incelenmesine uygulanabilen biyoteknolojileri kapsayan pratik ve tam dalıcı bir derstir. [+]

Yaz okulumuz, hücre biyolojisi, gen ifadesi ve fonksiyon analizi, genotoksisite ve ultrastrüktürel gözlemlerle ilgili çeşitli biyolojik konuların incelenmesine uygulanabilen biyoteknolojileri kapsayan pratik ve tam dalıcı bir derstir.

Kurs bölünecektir:

a) modern teknolojileri kapsayan derslerde örgütlenmiş teorik bir bölüm;

b) katılımcıların laboratuvarlarda barındırılacağı ve derslerin ana konuları konusundaki birkaç deneysel protokolün tasarlanması ve uygulanmasına doğrudan katılacak pratik bir bölüm.

Amaç

Yaz okulumuzun amacı, öğrencilere, hücre biyolojisi, sitogenetik, moleküler biyoloji ve ultrastrüktür ile ilgili modern yaklaşımlar hakkında bilgi ve uygulama almalarını sağlamaktır.... [-]


Kampüs Tam zamanlı June 2019 İtalya Pisa

Okul, dijital dönüşten ve yeni teknolojilerden yararlanarak, araştırmalarında ve faaliyetlerinde hümanistlere yardımcı olabilecek bazı seçilmiş araçları sunmayı amaçlıyor. [+]

Okul, dijital dönüşten ve yeni teknolojilerden yararlanan araştırma ve faaliyetlerinde hümanistlere yardımcı olabilecek bazı seçilmiş araçları sunmayı amaçlıyor.

Dijital kültürü Beşeri Bilimler'de tanıtın ve geleceğe bakmak, geleneksel dünyadan günümüze geçişte hümanistlere (genç ve yaşlı) yardımcı olun.

Kimler başvurabilir

Mezun öğrencilerden beşeri bilimlere kadar (doktora öğrencileri, kütüphaneciler, öğretmenler, araştırmacılar, arşivciler vb.)

Kabul şartları

Herhangi bir disiplinde lisans derecesi... [-]


Kampüs Tam zamanlı July 2019 İtalya Pisa

Yaz Okulu İtalyanca'nın yoğun dersleri Ortak Avrupa Çerçevesinin amaç ve hedeflerine göre planlanmıştır ve bu nedenle A1, A2, B1, B2, C1, C2'ye bölünmüştür. [+]

Yaz Okulu İtalyanca'nın yoğun dersleri Ortak Avrupa Çerçevesinin amaç ve hedeflerine göre planlanmıştır ve bu nedenle A1, A2, B1, B2, C1, C2'ye bölünmüştür.

Öğrenciler giriş sınavı ile gruplara ayrılırlar.

Akademik yıl boyunca CLI tarafından sunulan sıradan derslere kıyasla, yoğun yaz kursları bazı özellikleri ile karakterize edilir:

• Bireyselleştirilmiş öğretimi desteklemek ve bireysel ihtiyaçlarını karşılamak için daha az sayıda öğrenci;

• öğretimde rekreasyonel faaliyetlerin artan kullanımı;... [-]


Kampüs Tam zamanlı January 2019 İtalya Pisa

Kış Okulumuz, çeşitli biyolojik konuların (hücreler, dokular, organizmalar) çalışılmasına uygulanabilen ultrastrüktürel teknikleri kapsayan pratik, tam dalıcı bir derstir. [+]

Kış Okulumuz, çeşitli biyolojik konuların (hücreler, dokular, organizmalar) çalışılmasına uygulanabilen ultrastrüktürel teknikleri kapsayan pratik, tam dalıcı bir derstir.

Kurs iki kısma bölünecektir:

a) iletim ve taramalı elektron mikroskopisinde temel ve ileri teknikleri kapsayan derslerde örgütlenmiş teorik bir bölüm;

b) katılımcıların laboratuvarlarda barındırılacağı ve derslerin ana konuları konusundaki deney protokollerinin tasarlanması ve uygulanmasına doğrudan katılacak pratik bir bölüm.

Amaç

Kış okulumuzun amacı, öğrencilere, hücre biyolojisi, sitokimya, moleküler biyoloji ve ultrastrüktür ile ilgili modern yaklaşımlar hakkında bilgi ve uygulama almalarını sağlamaktır.... [-]


Kampüs Tam zamanlı September 2019 İtalya Pisa

Yaz Okulu, bir hafta içinde çok disiplinli çalışmalar içeren bir program içerir. Okul, Pisa Üniversitesi Kimya Bölümü'nde düzenlenecek ve mezun olmuş öğrencileri (Yüksek Lisans), özellikle Doktora öğrencilerini, Miras Bilimin ilgilerini alacak şekilde yetiştirmek üzere tasarlanacak. [+]

Yaz Okulu , bir hafta içinde çok disiplinli çalışmalar içeren bir program içerir. Okul, Pisa Üniversitesi Kimya Bölümü'nde düzenlenecek ve Miras Bilimi konusundaki çıkarları ile lisansüstü öğrencileri (Yüksek Lisans), özellikle doktora öğrencilerini yetiştirmek üzere tasarlanacaktır.

Yaz okulu, farklı kültürel mirasa uygun teşhis ve muhafazakar yönetim için projeler başlatmak ve geliştirmek için farklı eğitim geçmişlerinden (teknik-bilimsel ve hümanistik mezunlardan) belirli becerileri öğrencilere sunmayı amaçlamaktadır.

Okul, materyallerin karakterizasyonu, özelliklerine uygun teknikler, değişme durumlarının değerlendirilmesi için bilgi aktarımı için dersler verir. Korumada kullanılacak ürün ve teknolojilerin incelenmesine özel dikkat gösterilecektir.... [-]


Kampüs Tam zamanlı June 2019 İtalya Pisa

Osteoarkeoloji ve Paleopatoloji Yaz Okulu, öğrencileri antropolojik ve paleopatolojik laboratuvar yöntemlerinde eğitmeyi amaçlayan bir akademik programdır. [+]

Osteoarkeoloji ve Paleopatoloji Yaz Okulu, öğrencileri antropolojik ve paleopatolojik laboratuvar yöntemlerinde eğitmeyi amaçlayan bir akademik programdır. Öğrencilerin alanındaki önde gelen araştırmacılarla yan yana çalışarak biyoarkeolojik araştırmalarda pratik deneyim kazanmaları için olağanüstü bir fırsat.

Laboratuvar etkinlikleri ve dersler Paleopatoloji Laboratuvarı'nda (Pisa Tıp Fakültesi içerisinde) gerçekleştirilecektir. Yaz Okulu, öğrencilere osteolojik analizlere yaklaşım için gerekli iskelet anatomisi, fiziksel antropoloji ve paleopatoloji ile ilgili temel bilgileri sağlamak için 3 hafta boyunca yer alacaktır.... [-]


Kampüs Tam zamanlı August 2019 İtalya Pisa

Bu yıl Roma Üniversitesi Tor Vergata ortak bir yaz okulunun organizasyonuna katıldı. [+]

Matematikteki Hokkaido-Pisa yaz okulunun 3 başarı derecesinden sonra. Bu yıl Roma Üniversitesi Tor Vergata ortak bir yaz okulunun organizasyonuna katıldı.

Okul, matematiğin çeşitli konularda üst düzey lisans ve lisansüstü öğrencilere önerecek.

Bu dersler araştırma odaklıdır ve araştırmacı ve profesörler tarafından sıklıkla takip edilmektedir.

Amaç

İleri matematikte ileri çalışmalar ve lisansüstü öğrenciler .Program Yoğunluğu Bu dersler, araştırma odaklıdır ve genellikle araştırmacılar ve profesörler.

Kimler başvurabilir... [-]

Kampüs Tam zamanlı July 2019 İtalya Pisa

Okul gelecekteki çarpıştırıcılarda fizikle ilgili temel konulara odaklanacaktır. Yeni nesil yüksek enerjili lepton ve hadron çarpıştırıcıları için en önemli hızlandırıcı tasarım konularını kapsıyor. [+]

Okul gelecekteki çarpıştırıcılarda fizikle ilgili temel konulara odaklanacaktır. Yeni nesil yüksek enerjili lepton ve hadron çarpıştırıcıları için en önemli hızlandırıcı tasarım konularını kapsıyor.

Farklı makinelerde ele alınabilecek fizik programlarına özel bir dikkat gösterilecektir. Okulun oturumları, çeşitli tesislerde deneylerin tasarımı, yeni dedektör teknolojileri, teori için zorluklar ve veri işleme, hesaplama ve fizik analizi için yeni teknikler içerecektir.

Okul 100 katılımcıya ev sahipliği yapabilir.

Yüksek Lisans ve Doktora öğrenciler, çeşitli alanlarda tanınmış bilim insanları ve dünya çapındaki uzmanlarla gerçekten benzersiz bir ortamda etkileşim imkânı bulacaklardır. Akşamları sosyal etkinlikler ve öğrenci poster oturumları planlanmaktadır.... [-]


Kampüs Tam zamanlı June 2019 İtalya Pisa

[+]

Bu fırsatlar arasında, diğerlerinin yanı sıra (örneğin, ürünlerin satın alınması ve satılması yoluyla) piyasa ilişkisi, sosyal ilişki (örneğin, (peri) kentsel insanların eğlence, ekonomik, sağlıkla ilgili nedenlerden dolayı çekilmesi)

2. Küçük çiftlikler ve politik gündem. Bu tema, politik eylemlerin doğrudan desteklediği (örneğin, sübvansiyonlar) veya dolaylı olarak (örneğin küçük çiftçiliği daha geniş politik stratejilerin parçası olarak belirtmek suretiyle) küçük çiftliklere odaklanmaktadır.... [-]


Kampüs Tam zamanlı June 2019 İtalya Pisa

Yaz Okulu, katılımcıların dijital arkeolojik verilerin yaşam döngüsünü yönetmesini sağlayacaktır. Arkeologları dijital arkeolojik verilerin üreticisi ve kullanıcısı olarak dikkate alan yeni bir paradigma etrafında inşa edilmiştir. [+]

Yaz Okulu, katılımcıların dijital arkeolojik verilerin yaşam döngüsünü yönetmesini sağlayacaktır. Arkeologları dijital arkeolojik verilerin üreticisi ve kullanıcısı olarak dikkate alan yeni bir paradigma etrafında inşa edilmiştir.

Katılımcılar, yazılım, istatistiksel ve pratik ilkelerin bütünleşik kullanımı yoluyla veri toplama, yönetim, analiz ve iletişim kavramlarını ve yöntemlerini öğreneceklerdir. Bu, ArchAIDE projesi (www.archaide.eu) içinde çanak-çömlek analizine bağlı saha faaliyetleri ve laboratuarda gerçekleştirilen ve konferanslarda öğretilen BİT ile ilgili faaliyetlerle başarılabilir. Yaz Okulu 25 Haziran - 13 Temmuz 2018 tarihleri ​​arasında İtalya'nın Pisa kentinde yapılacak.... [-]


Kampüs Tam zamanlı 4 hafta July 2019 İtalya Pisa

UNIPI Arkeoloji Yaz Okulu, katılımcılarına Arkeoloji çalışmalarına dinamik (çok dönemli) bir yaklaşım öneriyor. Bu yaklaşımla katılımcılar, tarih öncesi dönemden roma dönemine kadar arkeoloji hakkında daha derin bir bilgi sahibi olacaklardır. [+]

UNIPI Arkeoloji Yaz Okulu , katılımcılarına Arkeoloji çalışmalarına dinamik (çok dönemli) bir yaklaşım öneriyor. Bu yaklaşımla katılımcılar, tarih öncesi dönemden Roma dönemine kadar arkeoloji konusunda daha derin bir bilgi sahibi olacaklardır.

Ayrıca program, katılımcılara önemli bir genel bakış ve dersler sırasında ele alınan konuları kapsamlı bir şekilde anlamalarını sağlamak için büyük müzeleri ve açık hava sitelerini ziyaret etmeyi de içeriyor.

Öğrenciler, dersler, laboratuvarlar, iki farklı kazı faaliyeti ile yoğun disiplinlerarası eğitim alacaklardır. Haftasonu arkeolojik alan ziyaretleri haftanın programını tamamlayacak. Kurs, laboratuvar faaliyetlerine dönüşecek bir dizi konferans da dahil olmak üzere 4 hafta sürer.... [-]


Kampüs Tam zamanlı June 2019 İtalya Pisa

Okul, Pisa Üniversitesi (UNIPI), Urbana - Champaign Illinois Üniversitesi (UIUC) ve San Diego Eyalet Üniversitesi (SDSU) öğrencilerine uluslararası bir değişim deneyimi sunuyor. [+]

Okul, Pisa Üniversitesi (UNIPI), Urbana - Champaign Illinois Üniversitesi (UIUC) ve San Diego Eyalet Üniversitesi (SDSU) öğrencilerine uluslararası bir değişim deneyimi sunuyor.

Program beş "beş hafta" kursu sunuyor:

1) 15 Mayıs-18 Haziran 2018 tarihleri ​​arasında UNIPI'de Pisa'da ikişer öğrenci için: 1.a) UIUC: öğrenciler Dil Merkezi'nde bir grup Enerji sistemi ve İtalyan kültürü ve dili (ilkokul seviyesi) sınıfına girerler;

1.b) SDSU: öğrenciler, "İtalyan tarihinin kadınların rolü" ile ilgili çeşitlilik konusunu içeren bir sayıdaki Sayısal analiz sınıfına ve bir İtalyan kültürünün ve dilinin bir sınıfına (ilkokul seviyesinde) katılırlar;... [-]


Kampüs Tam zamanlı June 2019 İtalya Pisa

Yaz okulu, Güney ve Doğu komşuları ile olan AB ilişkilerine, özellikle ticaret ve enerji alanlarındaki işbirliği olanaklarına ve bu işbirliğinin dışişleri ve göç alanlarındaki zorluklarına vurgu yapıyor. [+]

Yaz okulu, Güney ve Doğu komşuları ile olan AB ilişkilerine, özellikle ticaret ve enerji alanlarındaki işbirliği olanaklarına ve bu işbirliğinin dışişleri ve göç alanlarındaki zorluklarına vurgu yapıyor.

Akademik ve / veya uluslararası kuruluşlardan gelen uzmanlar, AB'nin desteklediği araçları açıklar ve komşularını etkilemeye çalışır; bunun yanı sıra Avrupa Komşuluk Politikasının başarıları ve başarısızlıkları.

İki / üç saatlik dersler ve İngilizce verilen simül oyunlar üzerine kurulmuş olup profesörler ve hukuk, siyaset bilimi veya ekonomi uzmanları tarafından sunulmaktadır. Öğrencilere okuma materyali verilecek ve final sınavına girmeleri istenecektir. Yaz okulunun toplam saat sayısı (simülasyon oyunları da dahil) 28/30.... [-]


Kampüs Tam zamanlı 2 hafta March 2019 İtalya Pisa

Okul, profesyonel denetçiler (hem özel hem de kamu sektörlerinde), öğrenciler ve akademisyenler için olduğu kadar, diğer memur ve profesyonellerin de bu hızlı gelişen alanda eğilim ve gelişmelere ayak uydurmaları için yeni bir öğrenme fırsatıdır. [+]

ECA'nın stratejisiyle uyumlu olarak, Okul ile yapılandırılmış bir diyalog açılacaktır.

akademik dünya, yüksek kaliteli eğitim için ek fırsatlar sunmak,

uygulayıcılar ve araştırmacılar arasındaki bilgi alışverişini kolaylaştırmak ve - son

fakat en az değil - çalışma, tartışma ve bilgi için bir platform sağlayabilir

denetimle ilgili konularda değişim.

Yaz okulu geniş bir yelpazede katılımcılara açıldı: memurlar, araştırmacılar,

profesyoneller, doktora ve doktora sonrası öğrenciler, lisansüstü öğrenciler... [-]


Kampüs Tam zamanlı September 2019 İtalya Pisa

Yaz Okulu "Müze küratörleri olarak Mısırbilimcileri: kapsamlı bir eğitim", Turin'deki Mısır Müzesi ile işbirliği içinde Pisa Üniversitesi tarafından sunulan akademik bir programdır. [+]

Yaz Okulu "Müze küratörleri olarak Mısırbilimcileri: kapsamlı bir eğitim" , Turin'deki Mısır Müzesi ile işbirliği içinde Pisa Üniversitesi tarafından sunulan akademik bir programdır.

Okulun temel amacı, bir koleksiyonun bir parçası olarak eski Mısır nesnesine teorik ve pratik bir yaklaşım sağlamaktır. Her nesne, üretim, kullanım, biriktirme, keşiften elde etme, koruma ve görüntülemeye kadar değişen hem eski hem de modern farklı öykülerden oluşan bir birikimdir.

Okul, Mısır objelerini, teorik açıdan daha pragmatik perspektiflere kadar tüm bu farklı açılardan ele almak için eşsiz bir fırsat sunarak Turin Mısır Müzesinde yaşanmış bir deneyim sayesinde katılımcıları çeşitli müze uygulamalarına maruz bırakacak.... [-]


Kampüs Tam zamanlı July 2019 İtalya Pisa

Okulun amacı, temel bilgi ötesinde, hiyerarşik ve hiyerogliflerde eski Mısır belgelerini okuma ve yorumlama konusunda güçlü bir yetenek sağlamaktır. [+]

Okulun amacı, temel bilgi ötesinde, hiyerarşik ve hiyerogliflerde eski Mısır belgelerini okuma ve yorumlama konusunda güçlü bir yetenek sağlamaktır. Bu, üç farklı seviye ile başarılabilir:

1) Hiyerarşik senaryonun kodunun çözülmesi (temel);

2) Öğretmenler tarafından denetlenen yoğun okuma uygulaması (hiyerarşik kaynaklar);

3) Orta Krallık metinleriyle ilgili gramer konularına odaklanın.

Farklı belge türlerini araştırarak, katılımcılar özerk olarak Orta Mısır'daki Mısır yazılarına, özellikle de hiyerarşik olarak yazılanlara yaklaşırken kendine güvenini kazanacaklardır.... [-]


Kampüs Tam zamanlı July 2019 İtalya Pisa

Düşük Cecina Vadisi'nde (yaşlı Volaterranus) yapılan yüzey araştırması. Anket ve peyzaj arkeolojisi metodolojisi. Arkeolojik araştırmalara uygulanan tahribatsız tanı teknikleri (özellikle Dr tarafından yürütülen jeoradar araştırmaları). A. Ribolini Dipartimento Scienze della Terra, UNIPI). [+]

Düşük Cecina Vadisi'nde (yaşlı Volaterranus) yapılan yüzey araştırması. Anket ve peyzaj arkeolojisi metodolojisi.

Arkeolojik araştırmalara uygulanan tahribatsız teşhis teknikleri (özellikle Dr. A. Ribolini Dipartimento Scienze della Terra, UNIPI tarafından yürütülen jeoradar araştırmaları).

Vada Volaterrana liman çeyrek binalarının stratigrafik kazıları : metodoloji dersleri ve pratik kazma faaliyetleri. Binaların ve buluntuların sınıflandırılması, özellikle Antik Çömlekçilik Laboratuvarında, tipolojik ve teknik arkeometrik analizler ile buluntuların çizimi.... [-]


Kampüs Tam zamanlı July 2019 İtalya Pisa

Uluslararası Yaz Okulu "Şehri ve Suyu", Massaciuccoli Gölü'nün (Massarosa, Lucca) ve bölgenin değerinin farkındalığından hareketle başlar. [+]

Uluslararası Yaz Okulu "Şehri ve Suyu" , Massaciuccoli Gölü'nün (Massarosa, Lucca) ve bölgenin değerinin farkındalığından hareketle başlar. Geçmiş baskıyla süregelen yaz okulu, Torre del Lago-Puccini kasabası ile San Rocchino sanayi bölgesi arasındaki Viareggio Belediyesine ait Massaciuccoli Gölü'nün bir bölümüne odaklanacak.

San Rossore-Massaciuccoli Park yönetmeliklerinin aksine bu alan yüksek bir manzara potansiyeli ile karakterize ancak aynı zamanda yüksek fiziksel, sosyal ve çevresel bozulma ile karakterizedir. Torre del Lago-Puccini kasaba bugün, Giacomo Puccini figürüne kesinlikle bağlı uluslararası bir kültür merkezi temsil ediyor, Viareggio doğru bitişik alan isimsiz yerler ve büyük "Carbonaia" dökümü ile karakterizedir.... [-]


Kampüs Tam zamanlı July 2019 İtalya Pisa

Yaz Okulu'nun 3. Baskı "Şeylerin Endüstriyel İnternet için Teknolojileri Etkinleştirmek", Elektronik, Elektromanyetik ve İnternetin Bilişim Teknolojileri (IoT) alanlarında yaklaşık 50 saat ön ders vermek üzere düzenlenmiştir ve Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerini hedef almaktadır. devreler ve sistemler hakkında bilgi sahibi öğrenciler, erken dönem araştırmacılar ve uygulayıcılar. [+]

Yaz Okulu'nun 3. Baskı "Şeylerin Endüstriyel İnternet için Teknolojileri Etkinleştirmek" , Elektronik, Elektromanyetik ve İnternetin Bilişim Teknolojileri (IoT) alanlarında yaklaşık 50 saat ön öğrenim dersi vermek üzere düzenlenmekte ve yüksek lisans ve doktora hedeflerini hedeflemektedir. devreler ve sistemler hakkında bilgi sahibi öğrenciler, erken dönem araştırmacılar ve uygulayıcılar.

Yaz okulu, IoT, Industry 4.0 ve Cyber-Physical-Systems gibi senaryolardaki kablosuz alıcı-vericiler, sistemler ve ağlar için teknoloji, elektronik ve elektromanyetik alanların geliştirilmesine yönelik son gelişmeler hakkında teorik ve pratik dersler sunmaktadır (gerçek zamanlı CAD oturumu ile) CPS).... [-]


Videolar

Welcome to the University of Pisa

İletişim

The University of Pisa

Adres Lungarno Antonio Pacinotti, 43
56126 Pisa, Tuscany, İtalya
web sitesi