Neden Viyana?

Yaz 2019'dan başlayarak IES Stajları, ilk IES Abroad Center'ımızın evi olan Viyana'da tam zamanlı yerleşimler sunmaya başlayacak.

Bir IES stajyer olarak, Avusturya'nın siyasi ve ekonomik sermayesinin sunabileceği tarihi, zengin kültürü ve profesyonel fırsatların tadını çıkaracaksınız. Geçtiğimiz günlerde, Mercer Quality of Living anketinde birinci sırada yer aldık, yazın hiçbir zaman Viyana'da tam zamanlı staj yapmaktan daha iyi bir yol yoktur.

Stajınız

Programımız size Avusturya'da stajınızı garanti altına alacak ve kariyerlerinizi zıplamak için profesyonel becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak ve günümüzün rekabetçi iş piyasasında işverenleri daha çekici hale getirecektir.

IES Stajlarının ücretsiz, akademik yaz stajı, Viyana stajlarını sanat, uluslararası ilişkiler, psikoloji ve daha fazlası gibi alanlara yerleştirir (aşağıdaki listeye bakınız). Ayrılmadan önce, özgeçmişinize ince ayar yapmak, kapak mektubunuzu mükemmelleştirmek, ağınızı ve görüşme becerilerinizi iyileştirmek ve yeni bir kültürel ortamda çalışmak üzere hazırlanmak için sizinle birlikte çalışıyoruz.

Bir yaz stajyer olarak, haftada yaklaşık 30 saat boyunca yerel bir işletme veya kuruluşla çalışacaksınız. Ayrıca, stajyerliğiniz için işyerindeki kültürel sorunları inceleyerek bağlam kazanacağınız diğer IES stajyerleri ile gerekli 3 veya 6 kredilik bir akademik staj seminerine de kayıt olacaksınız. Çalışma programınızın izin verdiği takdirde, 3 kredili bir Almanca kursuna ek ücret ödemeden de kayıt olabilirsiniz.

IES Internships'in özel personeli ve Viyana'daki uluslararası bağlantıları sayesinde, hedeflerinizi karşılayacak bir staj yaptığınızdan emin olabilirsiniz. Öğreneceksiniz ve öne çıkmayı öğreneceksiniz!

YERLEŞTİRME ÖRNEKLERİ: Geçmiş öğrenciler aşağıda listelenen alanlara dahil edilmiştir. Bu listenin hiçbir şekilde eksiksiz olmadığını unutmayın. Tüm ana dal öğrencileri kabul etmeleri için teşvik ediyoruz.

 • Sanat
 • Danışmanlık
 • Tarihçe
 • Uluslararası ilişkiler
 • Müzeler
 • Müzik
 • STK'lar
 • Psikoloji
 • sosyoloji

Alanınızı burada listelemediniz mi? Sadece IES Staj Temsilcinizle konuşun - yeni stajlar her zaman ekleniyor!

Akademisyenler

Viyana'da çalışırken, diğer IES stajyerleri ile 3- veya 6 kredi gerektiren bir akademik staj seminerine kayıt olacaksınız. Konular şunları içerir:

 • İş kültürünü anlama
 • İşyerinde iletişimi geliştirmek
 • İş tutumunu ve yeteneğini güçlendirmek
 • Çakışmaların çözümü
 • Viyana'daki işte başarılı olabilmeniz ve eve döndüğünüzde sorunları, zorlukları ve fırsatları gezinmek

Merkezde ayrıca seçmeli 3 kredili bir Almanca kursuna da kayıt olabilirsiniz.

Dersler

Bu planlanmış kurs tekliflerinin bir listesi. MyIESabroad hesabınızda size kurs tekliflerinin bir listesi sunulacaktır.

Alman Dili

DERS ADI, TERM, DİL, KREDİLER

 • GR 101 - Bağlamda Almanca Dil: Yurt dışında Acemi I Yaz Almanca 3
 • GR 201 - Bağlamda Almanca Dil: Yurtdışında Acemi III Yaz Almanca 3
 • GR 301 - Bağlamda Alman Dili: Gelişmekte olan Bağımsız I Yaz Almanca 3

Staj Semineri

DERS ADI, TERM, DİL, KREDİLER

 • IN 395 - Kültürlerarası Dönemde Liderlik: Staj Semineri Yaz İngilizce 3
 • IN 395 - Kültürlerarası Yollar: Staj Semineri Yaz İngilizce 6

Günlük hayat

Viyana'da kendinizi evde hissetmenizi istiyoruz, bu yüzden Avusturya'daki hayata entegre olmanıza yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız. IES Stajları ile yapılan bir staj, IES Abroad Vienna personelinin ve konutlarının desteğinden yararlanırken, yerel profesyonel kültürü deneyimleme fırsatı sunar. Bu yüzden şehri, diğer IES stajyerleri veya yerel bir rezidans salonu ile bir dairede yaşayarak gerçek bir Viyana gibi yaşayın.

Boş zamanlarınızda aracılığıyla Viyana, Avusturya ve Orta Avrupa'yı tanımak IES Abroad yanında -organized kültürel etkinlikler ve geziler IES Abroad yurtdışında çalışmaya öğrencileri. Olası destinasyonlar arasında Prag ve Salzburg ya da Budapeşte'ye hafta sonu gezisi ve Eisenstadt ya da Semmering'e günübirlik gezi. Geziler isteğe bağlıdır ve genellikle ek bir ücrete tabidir.

Oryantasyon

Viyana Merkezindeki personel 1 günlük bir yönelim için sizi karşılayacaktır. Bu, konut, işe gidip gelme, mesleki ve kültürel beklentiler dahil olmak üzere şehre giriş içerir. Viyana Merkezi, eğitim, destek ve diğer stajyerlerle tanışma merkezinizdir.

Konut

En önemli sorunlarınızın, hangi yer işaretlerini ilk önce göreceğine veya en iyi kafeyi keşfetmeye karar verdiğinden emin olmak istiyoruz - kendinizi rahat hissettiğiniz bir yer bulmakta değil. Yerel öğrencilerin nasıl yaşadığını yansıtan konutları bulmak için elimizden geleni yapıyoruz. Amacımız Viyana'dan ayrıldığınızda ev gibi hissedecek.

Paylaşılan Daireler - tam donanımlı mutfaklı dairelerdeki diğer IES Interns ile yaşayın. Yemek verilmemektedir.

Yeni Şehrini Tanıma

1. Wiener Staatsoper'da bir Opera yaşayın

Öğrenciler, dünya çapında opera gösterilerini sadece birkaç avroyla görmek için inanılmaz bir fırsata sahipler.

2. Tuna Kanalı Boyunca Rahatlayın

Bu su yolunun huzuruna çıkarken ikindi güneşinin tadını çıkarın.

3. Yağmurlu bir günde bir Müze veya İki Ziyareti

İster klasik ya da modern sanat, tarih, bilim, mimarlık ya da hemen hemen her şeyden olursanız olun, Viyana'nın 100 müzesinden en az biri sizi ilgilendirecektir.

4. Prater Park'ta Praterturm'a binmek

“Prater Tower”, dünyanın en heyecanlı yolculuğu, hem heyecan hem de şehrin muhteşem manzarasını sunuyor!

5. Otantik Heuriger'de Şarap Siperi

Bu Viyana şarap tavernaları, yerel olarak üretilen şarap ve atıştırmalıklara, uzun piknik masalarında oturup susamış ve açlıktan çalışanlara hizmet vermektedir.

Viyana Yaz Stajı Başvuru Koşulları

Uygunluk şartları:

 • 18 yaş
 • Ev okulunuzda iyi durumda
 • 2.5 GPA veya 4.0 ölçeğinde daha iyi (2.5'ten düşük GPA'lar duruma göre değerlendirilecektir)
 • Uygulamadan önce en azından ikinci sınıf ayakta; programın çıkış sırasındaki yükselen genç statüsü. (Bir yıllık lisans eğitimini tamamlayan öğrenciler başvuruda bulunabilir ve durum bazında değerlendirilecektir.)
 • Öğrenciler tam zamanlı bir programa ya da mezuniyet tarihinden sonra 12 aydan fazla stajına başlamaları gereken bir lisans programına kayıt yaptırmak zorundadırlar (istenen akademik alandaki çalışma veya deneyim ile ilgili katı akademik referanslar); Tam zamanlı bir lisans programına kayıtlı lisansüstü öğrenciler başvurabilir ve her durum için ayrı ayrı gözden geçirilecektir.
 • ABD vatandaşı olmayanlar vize şartlarını öğrenmek ve uygunluğu belirlemek için yerel konsolosluklarına başvurmalıdır; IES Stajları, ABD vatandaşı olmayanlar için vize düzenlemeleri konusunda tavsiyede bulunamaz.
 • ABD dışında kalan ABD vatandaşı olmayanlar: Son iki yıl içinde alınan İngilizce ya da IELTS puanı 6.0 ya da daha yüksektir. Size yakın bir test yeri bulmak için IELTS web sitesini ziyaret edin. IES Abroad , kendi takdirine bağlı olarak, başvuru sahibinin dil yeterlilik sınavından aldığı puantan bağımsız olarak, Staj Programında başarılı olmak için gerekli İngilizce yeterliliğine sahip olmadığına inandığı öğrencileri kabul etmeme hakkını saklı tutar.
 • Almanca'nın daha önceki çalışması gerekli değildir. Rekabetçi yerleşimler için temel anlama ve konuşma yeteneği tercih edilebilir.

Uygulama Gereksinimleri:

 • Online Başvuru: Başvurular, yayınlanmış olan son tarihten sonra kullanılabilir bir alanda dikkate alınabilir. Geç başvuru sahiplerinin, programda bir yeri güvence altına almak için kabul edildikten sonra iade edilmeyen bir teminat ödemesi ibraz etmeleri gerekebilir. Son başvuru tarihinden sonra başvuru ile ilgili sorularınız için lütfen bizimle iletişime geçin.

Çevrimiçi Uygulamanız işlendikten sonra aşağıdakileri MyIESabroad hesabınızda gönderin:

 • Ev Okul Yetkilendirme: Yurtdışında veya akademik danışmanta bulunan kampüs içi eğitiminiz, Ev Okul Yetkilendirmesini, IES Abroad Abroad'ın PartnerPortal sistemi aracılığıyla elektronik olarak tamamlayabilir veya yukarıdaki PDF formunu doldurabilir. Ev Okul Yetkilendirmesini nasıl tamamlamayı tercih edeceğini belirlemek için danışmanınıza danışın. Lisans veya yüksek lisans programına kayıtlı değilseniz veya IES Yaz Stajı başlama tarihinden önce mezun olacaksanız, bu form gerekli değildir.
 • Liseden beri okuduğunuz her üniversite / üniversite için Resmi Transkript (ler). Birden fazla transkriptiniz varsa, IES Abroad , katıldığı tüm kolejler / üniversiteler için GPA'ları ortalayacak ve başvurunuzu incelerken bu genel not ortalamasını kullanacaktır.
 • Yaz Stajı Onay Formu
 • Kapak Mektubu: Bu mektup IES Stajlarına yapılmamalıdır. Bunun yerine, çalışmak istediğiniz alanda potansiyel stajyer ev sahiplerine yönelik olmalıdır. Mektubunuz, potansiyel ev sahibi kuruluşların ilginizi, becerilerinizi ve arka plan deneyiminizi daha iyi anlamalarına izin verecektir.
 • Yerleşim Faizi Formu: Bu form, staj yerleşimi için hedeflerinize ve hedeflerinize ve ayrıca yerleşim süreci boyunca sizinle en iyi şekilde nasıl iletişim kuracağınıza dair bilgiler soracaktır. Stajyerlerimiz sizi bir ev sahibi işverenle eşleştirmek için bir başlangıç ​​noktası olarak kullanacaktır.
 • Devam et
 • Mesleki Referans Mektubu (isteğe bağlı): Bir önceki işverenden veya amirden bir referans mektubu gönderin.
 • IELTS Puanları (ABD vatandaşı olmayanlar): Anadili İngilizce olmayanların İngilizce dil yeterlilik sınav sonuçlarını sunmaları gerekebilir. Daha fazla bilgi için IES Abroad Temsilcinize başvurun.

CUMULATIVE GPA'NIN 2.5 OLDUĞUNDAN EK GEREKSİNİMLER:

 • Profesör Tavsiyesi Mektubu: Uzun süreli bir zorunluluk olmamasına rağmen, öneri, bir yabancı ülkedeki üniversite düzeyindeki ders çalışmalarını yürütmek için başvuranın akademik becerisi hakkında bir profesörün görüşünü belirtmelidir. Ayrıca, IES Abroad daha iyi anlaşılmasına yardımcı olacak herhangi bir bilgiye ek olarak başvuru sahibi.
 • Kişisel Akademik Deneme: Uzunluğun bir zorunluluğu olmamasına rağmen, bu makale, genel not ortalamasına, karşılaştığınız herhangi bir akademik zorluğa, bu IES Abroad programını seçmenizin nedenlerine ve akademik kariyerinize nasıl IES Abroad hitap etmelidir.

Pasaport

 • Programın bitiş tarihinden en az altı ay boyunca geçerli olan ve en az iki boş sayfa içeren bir pasaport gereklidir. Bölgenizdeki ABD pasaport acentelerini bulmak için travel.state.gov adresini ziyaret edin.
 • Geçerli bir pasaporta sahip olan ABD vatandaşlarının, 90 günden daha kısa bir süre için Avusturya'ya girmek ya da okumak için vize almaları gerekmemektedir. ABD vatandaşı olmayan vatandaşların varıştan önce öğrenci vizesi almaları gerekebilir. Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

BİR BAKIŞTA

 • Dil önkoşulları: Yok
 • Öğretim Dili: İngilizce
 • Kredi: 3, 6 veya 9 kredi
 • Konut: Daire
 • Tahmini Maliyet: Fiyat TBD
 • Yaklaşan Program Tarihleri: Yaz 2019: 24 Mayıs - 19 Temmuz
 • Yaklaşan Son Başvuru Tarihleri: Yaz 2019 - 15 Şubat 2019
Program taught in:
Ingilizce

See 132 more programs offered by IES Abroad »

Last updated September 28, 2018
Bu kurs bir Campus based
Start Date
May 24, 2019
Duration
8 hafta
Tam zamanlı
Price
- TBD
Deadline
Bilgi iste
Summer 2019
By locations
By date
Start Date
May 24, 2019
End Date
Temmuz 19, 2019
Application deadline
Bilgi iste
Summer 2019

May 24, 2019

Location
Application deadline
Bilgi iste
Summer 2019
End Date
Temmuz 19, 2019