Krasnoyarsk Territory daha ulusal projeler dağıtılan Rusya, bölgede bulmak zordur. Bu sanayi, enerji, bilim ve eğitim alanında "büyüme noktaları" tanımlanmıştır. yüksek nitelikli uzman hazırlanması için, ülkemizin herhangi bir bölgesinde faaliyet gösteren Kuzey zor şartlarda da dahil olmak üzere yeteneğine sahip, Krasnoyarsk Sibirya Federal Üniversitesi 2006 yılında kurulmuştur. Beş Krasnoyarsk üniversitelerin oluşur.

SFU Mütevelli Heyeti üyeleri büyük iş, siyasetçiler ve bilim adamlarının temsilcileridir. Yönetim Kurulu Başkanı - Rus Hükümeti Dimitri Medvedev Başkanı.

misyon

Modern entelektüel karşılık, Sibirya ve Rusya Federasyonu öncelikli alanlarda rekabet uzmanları - Üniversitesi'nin misyonu gelişmiş bir eğitim, araştırma ve yenilik altyapısının oluşturulması, Sibirya Federal Bölgesinin sosyal ve ekonomik kalkınmanın zorlukları karşılamak için yeni bilgi ve teknolojilerin teşviki, yanı sıra potansiyel personel oluşumu gereksinimleri ve uluslararası standartlara uygundur.

Rakamlarla SFU

19 enstitü ve 3 şubesi; (Yarısından fazlası - şehir dışına, 380 yabancı) 31 den fazla 000 öğrenci; 706 yüksek lisans öğrencileri; 7860 çalışanı, 3 450 öğretmen, 420 profesör, bilim doktorları; lisans, yüksek lisans, ihtisas eğitimi 151 alanı; 121 uzman yüksek lisans ve 18 doktora disiplinler; 29 yurtları; 7400 milyon. Rub. - 2014 yılında bütçe gelirlerinin Üniversitesi; 50 spor kulübü ve 31 spor; Yaklaşık 100 yaratıcı öğrenci grupları; Mezunların% 70'i uzmanlık SFU istihdam edilmektedir.

reytinglerde Pozisyonlar

2015 SFU ajansı "Uzman RA" reytinge Rus üniversitelerin değerlendirmesi 2014 yılı ile karşılaştırıldığında bir noktada artarak, 14 pozisyon sırada yer aldı. derecelendirme kuruluşu göre "Uzman RA" SFU işverenler tarafından mezunları için talep iyi Rus üniversiteleri arasında 6 sırada yer alıyor. "Interfax" ve SFU Rusya Federasyonu Devlet Başkanı altında Ulusal Ekonomi ve Kamu Yönetimi Rus Akademisi ile 16-17 yerde bölünmüş 2015 için "Moskova Echo" göre üniversitelerin ulusal sıralaması. Rus üniversiteleri Vladimir Potanin Charitable Vakfı derecelendirmesi, eğitim projelerine öğrenci ve öğretmenlerin katılımıyla etkinliğini değerlendirerek Vakfı, SFU (2013 yılında - 25 yer) 17 gerçekleşti 2014 yılında. 2014 yılında, FAS QS-Yıldız şirketi Quacquarelli Symonds sıralamasında 3 dışında 5 olası yıldızlı aldı. Rus üniversiteler arasında 10 - Webometrics SFU 2015 sıralaması.

kampus

Krasnoyarsk SFU Kampüsü yapım kongre salonu biter, 29 öğrenci yurtları, 24 akademik binalar, rektör ile kütüphane binasını içermektedir.

2019 yılında Krasnoyarsk XXIX Dünya Üniversiteler Kış yapılacaktır. Yarışmanın ana merkezi - Universiade Köyü kış sporları Akademisi yakın olan SFU kampüsünde, üzerinde yer alacak. Bugüne kadar, altyapısı hazır, 2018 yılı sonuna kadar inşa edilmesi planlanmaktadır:

çok amaçlı spor kompleksi; sporculara birinci basamak sağlık hizmetleri için tıp merkezi; Karmaşık yurtları "Üniversite" (üç 18 katlı binalar); Karmaşık yurtları "Tüyler" (dört 17 katlı binalar).

Programs taught in:
Ingilizce
Rusça

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Ders

Siberian Federal University

Rus Dili Hazırlık Programları Uluslararası Eğitim ve Sertifikalı Testi için Merkezinde SibFU mevcuttur. Rusça dil kursları ve genel disiplinler (üniversite öncesi kurslar ... [+]

Rus Dili Hazırlık Programları Uluslararası Eğitim ve Sertifikalı Testi için Merkezinde SibFU mevcuttur. Rusça dil kursları ve genel disiplinler (üniversite öncesi kursları) Sibirya Federal Üniversitesi veya diğer Rus üniversitelerde onların Lisans, Yüksek Lisans veya Doktora SibFU derecesini yapmak istiyorum uluslararası öğrenciler için Üniversite Öncesi Programlar bulunmaktadır.

akademik veya genel amaçlı bir kaç hafta, bir yıl ya da iki yıl, Rus çalışmak isteyip, size çalışma yapılandırılmış Programları sunuyoruz. Bu programlar Sibirya Federal Üniversitesi içine doğrudan giriş için uluslararası öğrencileri hazırlar.

senin Hazırlık Kursu sonunda, Rus Dil Yeterlik Of Sertifikası verilecektir. Bu sertifika SibFU lisans Programları girişi sağlayacaktır.... [-]

Rusya Krasnoyarsk
Array
(
  [0] => Array
    (
      [type] => country
      [title] => Rusya
    )

  [1] => Array
    (
      [type] => region
      [title] => Krasnoyarsk
    )

)
1
July 2019
Full-time
2 - 24 ay
Kampüs

İngilizce Devamını oku

Welcome to Siberian Federal University!