FSD Uluslararası Kalkınma Stajları Öğrencilere ve genç profesyonellere sürdürülebilir kalkınma ve yalnızca zemindeki çalışmaya katılmak yoluyla elde edilebilecek diğer kültürler hakkında fikir sahibi olma konusunda deneyim kazanmaları için bir fırsattır. Stajlar, hizmet verdiğiniz toplumdaki insanlar üzerinde kalıcı bir etki yaratırken kariyerinizi geliştirmenize yardımcı olacak düşüncelerinizdedir. Geliştirme Stajlarımız, topluluk mülkiyetine güçlü bir vurgu yapıyor ve Varlık Tabanlı Topluluk Geliştirme ilkelerine uyuyor. Stajyerler sürdürülebilir kalkınma ilkeleri konusunda kapsamlı eğitim alır ve proje planlama ve bütçeleme, program değerlendirmesi, topluluk değerlendirmesi ve teklif yazma konularında mesleki beceriler kazanırlar. Stajyer, topluluğa fayda sağlayacak bir projenin belirlenmesi, tasarlanması ve uygulanması konularında yerel meslektaşları ile işbirliği yaparken yeni ve mevcut yetenek setlerini uygular.

GENEL BAKIŞ

Herşey FSD Uluslararası Kalkınma Stajları Bir stajyer gelmeden aylarca başlamak. FSD site ekipleri önceliklerin belirlenmesine ve staj açıklamaları geliştirmelerine yardımcı olmak için topluluktaki ortak kuruluşlarımızla birlikte çalışmaktadır. Potansiyel stajyerler, bu topluluk geliştirme organizasyonlarını öğrendikten sonra, bu spesifik tanımlara başvurabilirler. Bir başvuru aldıktan sonra, uluslararası site ekibiyle röportaj yaptığınız ve sizi seyahat ve stajınızı yurtdışında hazırlamanıza yardımcı olacak materyallerle bağlantılı olarak, programla iyi bir uyum içinde olduğunuzdan emin olmak için uluslararası ekiplerimizle çalışmaya başlıyoruz.

Stajyer sahaya geldiğinde, FSD yerel site ekipleri, her stajyere kendi programlarında onlara yardımcı olacak çok değerli rehberlik ve içgörü sağlayarak bir ülke içi yönlendirme kuracaktır. Yönlendirme, FSD'nin varlık tabanlı topluluk geliştirme modeli ve topluluk temelli araştırma ve yerel transit sistemi, güvenliği ve güvenliği nasıl yöneteceğiniz gibi günlük ayrıntılar gibi teorik konuların bir karışımını oluşturur. Yönlendirme süreci boyunca, stajyer ülkelerdeyken destek ağı olacak olan insanlar tanıtılıyor: FSD personeli, araştırma yöneticileri, ev sahibi kuruluşları, ev sahibi aileler ve bölgede hizmet veren diğer stajyerler.

Yönergeden sonra, meslektaşları ile işbirliği içinde geliştirilmiş bir çalışma planından başlayarak ev sahibi kuruluşunuzun çalışmalarını destekleyen bir proje geliştireceksiniz. Bazı stajyerler yepyeni projeler yaratıyor ve diğerleri devam eden çalışmaya katkıda bulunuyor, ancak genel odağı daima topluluk katılımı, sürdürülebilirlik ve etkinlik üzerinde duruyor.

Uluslararası Stajlar en az dokuz haftadır ve bir tam yıl sürebilir. Bir katılımcının projeye ne kadar çok zaman vereceği, vakfın atılması, işin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve buna göre ayarlama o kadar çok olur.

ULUSLARARASI KALKINMA STAJIYLA KİMLER KATILABİLİR?

Uluslararası Kalkınma Stajları, üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar için tasarlanmış ve yapılandırılmıştır. Deneyimsel öğrenme üzerine yoğun bir vurgu yapılır, yani stajyerlerin, stajyerindeki işin anahtar aşamalarını hayata geçirerek öğrenme eğilimindedir. FSD site ekipleri, stajyerlere kültürel entegrasyonlarında ve proje planlama ve geliştirme çalışmaları sırasında yardımcı olması için eğitim ve yansıtma oturumları düzenliyor. Karşılıklı yarar l ilişkilerini sağlamak için gayret gösteriyoruz, yani topluluk ve stajyer tecrübelerden yararlanmaktadır.

KALKINMA İNTERNETLERİ NE YAPAR?

Stajyer, FSD ile ortaklık kuran 200'den fazla topluluk geliştirme organizasyonundan biriyle bir geliştirme projesi ortaklaşa kuruyor. Bu örgütler, savunmasız topluluklara güçlü bağlantılar ve kendi alanlarında çalışan uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir. Stajyerlerin yurtdışında yaptıkları zamanlarda, topluluk üyeleri ile doğrudan çalışma olanağı buluyorlar, bu da kurslarını ve deneyimlerini topluluk içinde halihazırda mevcut uzmanlık ile birleştiriyor. Geçmişteki stajyerler, Uganda'daki HIV etkilenen topluluk üyelerinin destigmatize edilmesine yardımcı olmak için topluluklara yönelik eğitimler geliştirmeyi başardı, Bolivya'daki çevresel konular hakkında bilinçlendirmeye yardımcı olmak için reklam kampanyaları geliştirmeye çalıştı ve Nikaragua'daki istismar edilen kadınlar için gelir getirici faaliyetler yaratmaya yardımcı oldu ve çok daha fazlası .

KONUM VE ODAK ALANLARI

FSD altı ülkede bulunuyor: Arjantin, Bolivya, Hindistan, Kenya, Nikaragua ve Uganda. Her yer kendi kültüründe, tarihinde ve sürdürülebilir kalkınma vurgularında benzersizdir. Tüm sitelerimizdeki ortaklarımız yerel topluluklarını güçlendirme konusunda kararlıdır ve onlara eşsiz misyonlarını yerine getirmede onlara destek veriyoruz. Her bir sitedeki site ekiplerimiz, güvenli, kültürel açıdan etkileyici ve gelişim açısından etkili programları kolaylaştırmak için ev sahibi aileler ve topluluk ortaklarıyla aktif olarak ilişkiler kurarlar.

Tüm FSD program siteleri, işi etkileyen eğitim, çevresel sürdürülebilirlik, finansal içerme, cinsiyet eşitliği, yeşil enerji, sağlık, insan hakları, sürdürülebilir geçim kaynakları ve su ve sanitasyon ile uğraşan topluluk kalkınma örgütleriyle birlikte çalışır. Başvuru işlemi sırasında, belirli staj pozisyonlarını okuyabilir ve becerilerinizi ve ilgi alanınıza uyan konuları bulabilirsiniz.

STAJ PROGRAMININ BİLGİLERİ

SİTE TAKIMLARI:

Her FSD site ekibi bir Program Direktörü ve en az bir Program Koordinatöründen oluşur. FSD'nin Program Yöneticileri, topluluk gelişimi alanındaki bölgesel uzmanlardır; bu da, stajyerleri projelerini geliştirirken ve uygularken onları mükemmel bir kaynak haline getirir. Her Program Yöneticisi, FSD'nin, topluluk kalkınma organizasyonlarına özgü staj olanaklarıyla birlikte, stajyerlik yapacak ve gelişmekte olan topluluk geliştirme organizasyonları ve aileleri ile olan ilişkilerini geliştirir ve korur. Program Koordinatörleri, FSD'nin stajyerlerine, ev sahibi ailelerine ve topluluk örgütlerine ek destek sağlamaktadır. Stajyer sahada bulunmakla birlikte, Program Koordinatörleri yerel kültür ve dile köprü görevi görür; Kültür şoku kaçınılmaz bir şekilde ayarlandığında bir yaşam çizgisi olarak da işlev görürler ve stajyerlerine iş planlarını geliştirirken danışmanları sunabilirler.

EV SAHİBİ AİLELER:

Bir ev sahibi aile ile kalıp FSD'nin program katılımcılarını yerel kültüre ve topluluğa bağlar. Bütün evsahibimiz uluslararası gönüllü almak ve ailelerine entegre olmalarına yardımcı olmak istemektedir. Yaşam koşulları genellikle yerel standartlara göre "orta sınıf" tır. Bu, bazılarının kullandıklarından büyük bir değişim olsa da, ev sahibi aileler katılımcılar için güvenli ve sağlıklı evler sağlamak için incelendi. Geçmişteki gönüllüler, yurtdışındaki zamanlarının en önemli olaylarından biri olarak ev sahibi aile deneyimini sürekli olarak belirtti ve program bittikten sonra birçok kişi sürekli iletişim halinde.

EVDE ORGANİZASYONLARI:

FSD, sitelerimiz genelinde 200'den fazla topluluk geliştirme organizasyonu ile birlikte çalışır. Toplulukla güçlü bağlantıları olan yerel olarak işletilen kuruluşlardır. Onlara ev sahibi kuruluşlar diyoruz çünkü stajlarına ev sahipliği yapıyor olacaklar, ancak ana odak noktası topluluklarına hizmet etmektir. Projeniz bu misyona hizmet edecek. Her stajyer, organizasyonda ve yerel toplulukla etkin, uygun ve meşgul olacak şekilde projenin ilerlemesini sağlamak için stajyerle birlikte çalışmakla sorumlu kendi ev sahipliği organizasyonunda doğrudan bir amir bulundurmaktadır.

SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA EĞİTİMİ:

Uluslararası Kalkınma Stajı programı aracılığıyla, katılımcılar, uluslararası sürdürülebilir kalkınma konusunda değerli eğitim alırlar. Yönlendirme sırasında FSD site ekibi, varlık temelli topluluk geliştirme modelimiz aracılığıyla katılımcıları dolaşır ve yerel bağlamda bunun ne anlama geldiğini tartışır. Ardından, ev sahibi kuruluşlarıyla katılımcılar, belirli bir topluluk meselesine ve nicel ve nitel veri toplama da dahil olmak üzere olası çözümlere ilişkin yakın bir incelemeyi üstlenirler. Stajyerler, yerel toplulukta dolaşırken, ev sahibi kuruluşlarından ve topluluk üyelerinden öğrendikleri projeleri gerçekleştirir. Staj süresince saha ekipleri, kuruluşlar ve katılımcılar ile düzenli olarak check-in işlemleri gerçekleştirir ve ortaya çıkan sorunların giderilmesine yardımcı olur.

TAVSİYE YAZAR:

Teklif yazma, Stajyer Yurtdışı programımızda kilit bir bileşen oluşturmaktadır. FSD, ilk proje tohum hibesine ek olarak, her bir oturumda proje geliştirmeleri için küçük bir rekabetçi hibe fonu sunmaktadır. Stajyer, çalışmalarıyla alâkalı bulduysa, projelerinin sürdürülebilir etkisini artırmak için ekstra fonların nasıl kullanılacağını açıklayan yerel site ekibi aracılığıyla FSD karargahına hibe teklifleri gönderebilirler. Kâr amacı gütmeyen dünyadaki kariyeri ilgilendiren stajyerler için, teklif yazma konusundaki bu tanıtım özellikle yararlıdır.

Program dili:
Ingilizce

Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Temmuz 2019
Eyl 2019
Şub 2020
Duration
Bilgi iste
Tam zamanlı
Price
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre

- ,

Start Date
Şub 2020
End Date
Son başvuru tarihi

- ,

Start Date
Şub 2020
End Date
Son başvuru tarihi

- ,

Start Date
Temmuz 2019
End Date
Son başvuru tarihi

- ,

Start Date
Oca 2020
End Date
Son başvuru tarihi

- ,

Start Date
Eyl 2019, Şub 2020
End Date
Son başvuru tarihi
Start Date
Eyl 2019, Şub 2020
End Date
Son başvuru tarihi
Start Date
Eyl 2019, Şub 2020
End Date
Son başvuru tarihi

- ,

Start Date
Eyl 2019, Şub 2020
End Date
Son başvuru tarihi

Temmuz 2019

Location
- ,
Son başvuru tarihi
End Date

Eyl 2019, Şub 2020

Location
- ,
Son başvuru tarihi
End Date
Location
- ,
Son başvuru tarihi
End Date
Son başvuru tarihi
End Date
Son başvuru tarihi
End Date

Oca 2020

Location
- ,
Son başvuru tarihi
End Date

Şub 2020

Location
- ,
Son başvuru tarihi
End Date
Location
- ,
Son başvuru tarihi
End Date