Sanatta PGDP (Yüksek Lisans Diploması)

Srishti Institute of Art, Design and Technology

Program Açıklaması

Sanatta PGDP (Yüksek Lisans Diploması)

Vizyon

Connect :: Extend :: Enrich

Srishti Institute of Art, Design and Technology artık herhangi bir disiplinin lisans öğrencilerine eşsiz bir fırsat sunuyor: bir yılı, fikirleri doldurmak için bir zaman, bir nişanla, tutkuyla ve daha iyi bir kariyer imkanlarını araştırmak için bir yer ve zaman bulmak. meslek. Srishti üç benzersiz tasarlamıştır Pathways öğrencilere bir programına girmek için fırsat verecektir:

  • Yaratıcı ve kültürel endüstrilere hizmet veren profesyonel eğitim programları ile tarih, edebiyat, otelcilik, ticaret ve hatta bilgisayar uygulaması gibi konularda geniş bir yelpazede genel bir lisans derecesi arasındaki bağlantıyı kurar - Bridge Pathway .
  • Animasyon, İç Tasarım, Grafik Tasarım, Tekstil Tasarımı veya diğerleri gibi yaratıcı veya tasarım sektörlerindeki profesyonel becerilere değinen 3 yıllık bir Lisans programından öğrenmeyi pekiştirir. Öğrenciler, etkin bir proje tabanlı öğrenmeye harcadıkları bir yıl boyunca, ustalaşmış profesyonellerin rehberliğinde, pratik ve profesyonel deneyime sahip Finish Pathway ile becerilerini geliştirme fırsatı bulacaklardır.
  • sanat, tasarım, mimarlık veya müttefik alanlarındaki 4 yıllık bir Lisans derecesini, stüdyolarında veya projelerinde uygulayıcılar, sanatçılar, tasarımcılar, tarihçiler ile çıraklık yoluyla öğrenecekleri bir alan kazandırarak sanatta öğrenmeyi zenginleştirecek ve tasarımını geliştirecek - Çıraklık Pathway .

Programa Genel Bakış

Bu iki yıllık yüksek lisans programı, iki yarıyılda öğretilen Ulusal Beceri Kalifikasyon Çerçevesi (NSQF) Düzey 8 tarafından belirlenen standartları yerine getirmek için tasarlanmıştır. Üç ayrı sunmaktadır Pathways yöntem ve öğrenme sürecinde farklı hepsi bir öğrenci programı ile meşgul olabilir ki. Tüm Pathways , aktif öğrenme, seminerlere katılım, akran değerlendirmesi ve ayrıca bağımsız öğrenme zihniyetleri gerektirir.

1. Pathway : Köprü

Bu Pathway temel amacı, öğrencinin tamamen ilgisiz bir disiplinden üç yıllık lisans eğitimi ile bile Sanat ve Tasarım Yüksek Lisans programına girmesini kolaylaştırmaktır. Yani, bu Pathway böyle BA / B.Sc. / B.Com / B.Litt olarak üç yıllık kursunu tamamlamış öğrenciler için gerçek bir fırsat temsil eder. ya da otelcilik ya da misafirperverlik gibi hizmet sektörüne yönelik programlarda onlara, çok çeşitli uzmanlık seçenekleriyle Srishti'nin Güzel Sanatlar Yüksek Lisansı'na (MFA) ya da Tasarımda Yüksek Lisans'a (M.Des.) katılmak için gereken temel becerileri sağlayacak.

Köprü programından sonra öğrenciler aşağıdaki seçeneklerden herhangi birini değerlendirebilirler:

Pathway 2: Bitir

Bu Pathway temel amacı, öğrencilere, özellikle de BA (Mobilya, İç Mekan, Grafik veya Tekstil Tasarımı) gibi yarı tasarım / yaratıcı programlarda üç yıl sonra, pratik yapma ve öğrenme fırsatı vermektir. Animasyon, Reklam ve ya diğer Medya veya Eğlence yetenekleri sektörlerinde. Bir Yıllık Lisansüstü Sertifika Programını başarıyla tamamlayan Srishti öğrencileri bu Pathway için uygundur.

Öğrenciler endüstride eğitilmiş profesyonellerden ve çağdaş sanatçılardan öğreneceklerdir. Bir dizi yaratıcı disiplin içinde yürütülen proje alanında profesyonel özetler üzerinde çalışacaklar. Bu Pathway kapsamında sunulan stüdyo projelerinin Pathway , animasyon ve reklamcılıktan

Bitiş Pathway alan öğrenciler kendilerini değişime uğramış bulacaktır. Bugün, tasarım düşüncesini ve yaratıcı ve sanatsal ifadeleri ödüllendiren pek çok yeni kariyer ortaya çıktı. Srishti'deki zamanlarından sonra, öğrenciler yetenekli profesyonellerin kısa sürede tedarik edildiği çeşitli yaratıcı sektörlerde yeni mesleklere ve kariyerlere bakabilecekler.

3. Pathway : Çıraklık

Bu eşsiz Pathway , sanat, tasarım ya da mimarlık gibi mimarlık alanlarında usta sanatçı, tasarımcı, film yapımcısı veya tarihçi vb. Bir “çırak” olarak uygulama yapmak için dört yıllık programların mezunlarına özel olarak tasarlanmıştır.

Öğrenciler ikamet etmekte olan sanatçılar altında projeler geliştirmek isterlerse, aşağıdaki proje, laboratuar veya merkeze başvurabilirler / kabul edilebilirler:

Tasarım uzmanları altında çırak yapmak istiyorlarsa, aşağıdakiler için başvurabilirler:

Çıraklık Pathway , öğrencilere seçtikleri yaratıcı sektör içinde doğrudan uygulamaya geçme fırsatı verir. Bir öğrenci, şirket / reklam ajansları / tasarım evleri / prodüksiyon stüdyolarında yaratıcı bir profesyonel olarak çalışmaya başlayabilir. Bu alanlara giriş seviyeleri, tamamen portföyün kalitesine bağlı olacaktır.

Yetenekleri

Her üç Pathways NSQF Düzey 8'de açıklandığı gibi mesleki yetkinliklerin geliştirilmesi amacıyla sağlayacaktır.

Srishti'den mezun olan öğrenciler, 8. Seviye beceri gereksinimlerine ek olarak aşağıdaki yetenekleri geliştireceklerdir:

  • Seçilmiş bir bilgi alanı ve teori ve seminer derslerinin bir parçası olarak yazılan / çalışılan bir kâğıt / sergi aracılığıyla iletişim kurabilme becerisini kapsamlı bir şekilde anlatın.
  • Bir beceri geliştirmek için bilinen beceri setlerini sorgulayın ve becerilerinizi stüdyolar ve taretler aracılığıyla gösterme kabiliyetine sahip olun.
  • Kendi kendine çalışma, özerklik ve yaratıcı problem çözme projeleri aracılığıyla
  • Tasarım derslerine yanıt olarak takım çalışması ve yönetim - taretler ve projeler aracılığıyla

Fırsatlar

Yüksek Lisans'ın PGDP'yi takip eden programları, Baş Tasarım Görevlileri, Yaratıcı Direktörler, Bağımsız Sanatçılar veya Film yapımcıları gibi pozisyonlarda sonuçlanabilecek kariyerlere yol açacaktır. Alternatif olarak, Masterlar içinde geliştirilen fikirler başlangıç ​​olarak finansman için sunulabilir.

ödül

Sanat ve Tasarım Yüksek Lisans Diploması.

Araştırma

Daha fazla bilgi için adresinden e-posta gönderin.

Bu okul şu programları sunmaktadır:
  • Ingilizce


Son Güncellenme Tarihi March 8, 2018
Süre ve Fiyat
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Başlangıç tarihi
Temmuz 2019
Duration
Süre
1 yıl
Price
Fiyat
Information
Deadline
Locations
Hindistan - Bengaluru, Karnataka
Başlangıç tarihi : Temmuz 2019
Son başvuru tarihi Bilgi iste
Bitiş tarihi Bilgi iste
Dates
Temmuz 2019
Hindistan - Bengaluru, Karnataka
Son başvuru tarihi Bilgi iste
Bitiş tarihi Bilgi iste
https://bestseller.reviews

электроды по чугуну

Узнать как анаболики купить по вашему желанию, недорого.