Sürdürülebilir Yerel Ekonomik Kalkınma: Destekleyen Firmalar Ve çiftlikler (led)

IHS, Institute For Housing and Urban Development Studies of Erasmus University Rotterdam

Program Açıklaması

Sürdürülebilir Yerel Ekonomik Kalkınma: Destekleyen Firmalar Ve çiftlikler (led)

Eğitim kursunun Gerekçe

Bu dersin odak noktası yerel ve bölgesel kent ekonomisinde gerçekleşecek çok paydaşlı süreçleri oluşturmak ve yönetmek üzerindedir. Uluslararasılaşma ve ademi: Bölgeler ve yerleşim zıt yönlerde iki belediye başkanı eğilimleri ile karşı karşıyayız. Uluslararasılaşma, küresel ve yerel düzeylerde arasındaki etkileşimleri exacerbates ama seçici çalışır. Bu rekabet sürekli dönüşüm ve yeniden yapılanma sürücüler hangi ağlarda katılmak sadece aktörler içerir. Ademi merkeziyet karmaşıklığı ve vatandaş, müşteriler ve tüketiciler tarafından büyük tepki ve sürdürülebilirlik için artan talepler bir tepki ile baş için bir araçtır. Iki eğilim birden fazla paydaşların yerel ve bölgesel ekonominin birbirleriyle ilişkilerini yollarını değişti. Rekabet ve işbirliği firma ve devlet ve devlet dışı aktörler arasında, firmalar arasındaki bağlantıları harmanlanır. Sürdürülebilir yerel ekonomik kalkınma yönetişim için merkezi endişe politika ve iş dünyası, devlet ve devlet dışı ya da sivil aktörler müdahaleler arasında sinerji yaratmaktır. Bu küçük ve orta ölçekli işletmeler için yerel ekonomik kalkınma için özel fırsatlar etrafında bir araya geliyor.

Ders müfredatı

Program üç sınıf içi modülleri ve bireysel çalışma oluşur

Modül 1: Giriş
Bu modülde Yerel Ekonomik Kalkınma (LED) kavramı tanıtıldı ve ana teorileri tartışılmaktadır. Sistemik ve bölgesel rekabet teorileri odaklanın; ekonomik kalkınma kurumlarının rolü; Coğrafi üretim ağlarının iş sistemi ve gömme: Çok paydaş ekonomik kalkınma.

Modül 2: Küçük İşletme Geliştirme
Modül, küçük ve orta ölçekli işletmelerin, kendi yerel ekonominin rolü ve onların gelişiminde kısıtlamaları rolü üzerinde duruluyor. Bir ayrım büyüme potansiyeli ve hayatta kalma odaklı gayri işletmeler ile, resmi veya gayri resmi işletmeler arasında yapılmaktadır. Girişimcilik geliştirme, inkübatör ve inovasyon sistemleri: Modül kurumsal gelişimini desteklemek stratejilere odaklanan

Modül 3: Kümeler ve değer zinciri analizi
Bu modül, küçük kümeler halinde işletmelerin ve bunların verimliliği ve inovasyon kapasitesini artırabilir çoklu paydaş girişimlerinin yerel organizasyon, bir yandan üzerinde duruluyor. Öte yandan, küçük işletmeler, dış üretim ağları veya değer zincirleri takılmış ve bu zincirleri kendi pozisyonunu güçlendirmek için çok paydaşlı müdahaleler ayrıntılarına hangi yolu inceler.


Kurs Hedefleri


Program sonunda katılımcılar KOBİ'ler ve yerel ekonomiye rolleri hakkında bilgi artmış olacak. Katılımcılar ayrıca, yerel kurumsal aglomerasyonlar ve kümeler takılı olduğu yerel ekonomi ve değer zincirlerini analiz ve politikaları analiz ve yerel işletmelere destek araçları geliştirmek mümkün olacak.

Ortak


Tabii Lahey'deki Sosyal Araştırmalar Uluslararası Enstitüsü (ISS) ile işbirliği içinde sunulan wil. ISS politika odaklı eleştirel sosyal bilim uluslararası bir okuldan mezun olduğunu. Bir Avrupa ortamda Küresel Güney ve Kuzey öğrenci ve öğretmenleri bir araya getiriyor. Hollandalı üniversiteler tarafından Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası ve geliştirme çalışmaları ve uluslararası işbirliği alanında araştırma, öğretim ve kamu hizmeti yapan Milli Eğitim Bakanlığı Hollanda olarak 1952 yılında kuruldu.

Metodoloji


Derslerin, uzman seminer, geziler / saha ziyaretleri bir harmanı olacak ve grup uluslararası (en iyi) uygulamaları ve bilgi sunma çalışmaları.

Bu okul şu programları sunmaktadır:
  • Ingilizce
Süre ve Fiyat
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Başlangıç tarihi
May 2018
Duration
Süre
3 hafta
Yarı zamanlı
Price
Fiyat
2,750 EUR
Information
Deadline
Locations
Hollanda - Rotterdam
Başlangıç tarihi: May 2018
Son başvuru tarihi Bilgi iste
Bitiş tarihi Bilgi iste
Dates
May 2018
Hollanda - Rotterdam
Son başvuru tarihi Bilgi iste
Bitiş tarihi Bilgi iste
подробно

читайте здесь