Universitatea De Vest Din Timisoara

Giriş

Universitatea de Vest din Timișoara ( UVT ) / Batı Timişoara Üniversitesi (WUT), Batı Romanya'daki ana yüksek öğretim kurumu ve araştırma merkezidir. Topluluğu yaklaşık 16000 öğrenci ve 700'ün üzerinde akademik personelden oluşmaktadır. İlgili bölümleri ile 11 fakülte ve bir öğretmen yetiştirme bölümü içeren kapsamlı bir üniversitedir.

UVT çerçevesinde faaliyet gösteren fakülteler, aşağıdaki alanlarda lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde ulusal düzeyde akredite edilmiş çalışma programları sunmaktadır: Sanat ve Tasarım; Kimya, Biyoloji, Coğrafya; Ekonomi ve İşletme; Kanun; Harfler, Tarih ve İlahiyat; Matematik ve Bilgisayar Bilimleri; Müzik ve Tiyatro; Beden Eğitimi ve Spor; Fizik; Siyasal Bilimler, Felsefe ve İletişim Bilimleri; Sosyoloji ve Psikoloji.

Üniversitenin gittikçe artan uluslararası ve küreselleşmiş bir akademik dünyada kaliteye olan güçlü odak noktası, dünya sıralamasında (örneğin Times Higher Education Gelişmekte Olan Ekonomiler Üniversitesi Sıralaması 2018, 2018, 201250), 2015-2016'da QS World University Rankings Top 701 Konuya Göre QS Sıralaması Konu Başlığı 150-200 Modern Diller 2017 alanında veya Şangay Sıralaması Konu Başlığı 301-400 2018'de Fizik alanında). Timisoara Batı Üniversitesi , öğrencilere teorik ve pratik bilgiyi, çok disiplinli bir çevrede, küreselleşmiş bir işgücü piyasasına girmeye hazırlama konusunda birleştirme fırsatı sunuyor. Öğrenci organının% 5'inden fazlası uluslararası olmakla birlikte, üniversitemiz lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde yabancı dillerde (İngilizce, Almanca veya Fransızca) 20'den fazla çalışma programı sunan fakültelerimizle uluslararasılaşma süreçlerine yoğun bir şekilde katılmaktadır.

Üniversitenin akademik kaliteye olan güçlü odak noktası, ayrıca, UVT Avrupa Üniversiteler Birliği (EUA) ve Uluslararası Üniversiteler Birliği (IAU) ve diğer birçok uluslararası kuruluş ve kuruluşlara (Agence Universitaire de la Francophonie) bağlılığıyla da desteklenmektedir. Avrupa Uluslararası Eğitim Derneği, Avrupa Erasmus Koordinatörleri Birliği, vb. Buna ek olarak, yıllık bazda, Timisoara Batı Üniversitesi 100'ün üzerinde araştırma projesini hayata geçiriyor ve bunların% 30'undan fazlası güçlü bir uluslararası boyuta sahip. Yüksek öğrenime ve araştırmaya çok merkezli ve disiplinler arası bir yaklaşımı desteklemek, uluslararasılaşmaya açık bir şekilde odaklanmakla birlikte, WUT, Erasmus programında değişimleri teşvik eden 380'den fazla ikili anlaşma ve dünya çapında yüksek öğrenim kurumları ile 180'den fazla ikili anlaşma gerçekleştirmektedir. Yıllık bazda, Timisoara Batı Üniversitesi yurtdışında bir hareketlilik peşinde 300'ün üzerinde öğrenci (çalışma ve yerleştirme) yanı sıra Erasmus hareketlilik projeleri çerçevesinde düzenlenen 200'den fazla hareketlilik öğrencisi vardır. Ayrıca, yaklaşık 600 uluslararası öğrenci, WUT'ta yıllık olarak bir tam lisans programı izlemektedir. Bir sonraki akademik yıl için uluslararası öğrenci sayılarında tahmini% 15'lik bir artış ile, üniversitemiz, giderek artan ölçüde uluslararasılaşmış bir akademik dünyada öğrencilerin kişisel ve mesleki gelişimini desteklemek için kararlıdır. Müfredatın uluslararasılaşmasına yoğunlaşan, Timisoara Batı Üniversitesi, küreselleşmiş işgücü piyasasında mezunların emilimine yönelik fırsatlara yöneliyor.

Sonunda, Timişoara Batı Üniversitesi, akademik yaşamın ötesinde bile, öğrenme için çok sayıda seçenek sunan çok kültürlü ve dinamik bir kentin parçasıdır. Timişoara, yalnızca Avrupa'nın geri kalanına bağlı bir kozmopolit şehir değil, aynı zamanda dünyanın en yüksek internet hızına sahip kenti ve 2021 yılında gelecekteki bir Avrupa Kültür Başkenti'dir. Bu nedenle burada çalışmak, öğrencilere birçok farklı yoldan fayda sağlayabilir. Üstelik, üniversite, modern ve tam donanımlı bir kütüphanenin yanı sıra çeşitli dil ve kültür merkezlerine (Çince, Portekizce, Fransızca, Almanca, Avusturya, İtalyanca, İspanyolca, Sırpça vb.) Sahiptir. Son olarak, ama en azından, öğrenci kampüsü şehrin kalbinde yer almaktadır ve eğlence ve yaşam için birçok fırsat ile kendi içinde bir cazibe.

Bu okul şu programları sunmaktadır:
  • Ingilizce

Görmek Hazırlık Yılı »

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Hazırlık Yılı

Kampüs Tam zamanlı September 2019 Romanya Timișoara

Edebiyat Fakültesi, Tarih ve İlahiyat Fakültesine bağlı Modern Diller Bölümü, öğrencilere yabancı dil ve edebiyat çalışmaları alanında yüksek standartlarda bir eğitim sunma misyonuna sahiptir. [+]

Romanya Dili Hazırlık Yılı

Edebiyat Fakültesi, Tarih ve İlahiyat Fakültesine bağlı Modern Diller Bölümü, öğrencilere yabancı dil ve edebiyat çalışmaları alanında yüksek standartlarda bir eğitim sunma misyonuna sahiptir. Çalışma programlarının yeni uluslararası değerlendirme kriterleri ve iş piyasasının yeni gereksinimleri, yenilikçi, daha dinamik ve pragmatik eğitim stratejilerinin uygulanmasını belirledi. Modern Diller Bölümü, akademik mükemmelliği ve uluslararası görünürlüğü arttırmayı da amaçlamaktadır. Tüm fakülte üyeleri, seçilmiş bir alanda derinlemesine bir çalışma fırsatını izleyen çok çeşitli disiplinlerden oluşan bir temel anlayış için lisans ve lisansüstü öğrencilerine aktif olarak katılmaktadır.... [-]


Videolar

International students at West University of Timișoara - testimonials

İletişim
Yer adresi
Blvd. V. Parvan 4
Timișoara, Timiș County, 300223 RO
Sosyal Medya