Polonya'da Kurs Eğitimleri

Polonya'da Kurslar 2018

Polonya Eğitim

Polonya'da Yükseköğretim

Modern Polonya yükseköğretim sisteminin derece standart üç aşamada kullanır: lisans, yüksek lisans ve doktora. Yüksek lisans Yüksek Lisans of Arts (MA), Yüksek Lisans (Yüksek Lisans), ya da Magister olarak verilir. Sanat Yüksek Lisans, Yüksek Mühendis ve Yüksek Mühendis Mimar dahil olmak üzere birçok eşdeğer master derecesi de vardır. Polonya'da yüksek öğrenim tüm kurumlar Avrupa Kredi Transfer Sistemi (AKTS) kullanın.

Polonya'da Yükseköğretim kurumları üniversite-tipi ve üniversite dışı tipi ayrılır. Yüksek lisans düzeyinde üniversite tipi kursları daha teorik ve mezunları verilir "tek tip yüksek lisans düzeyinde çalışmaların tamamlanması diploma." Non-üniversite-tipi kursları daha pratik uygulama var "tamamlayıcı" dersleri olarak kabul edilir ve mezunları alırsınız tamamlayıcı magister düzeyinde çalışmaların tamamlanması bir "diploma."

 

Neden Polonya'da Eğitim?

Polonya'da yüksek öğrenim kurumları İngilizce 200'den fazla yüksek lisans programları sunmaktadır. Programlar tarım bilim, sanat, mühendislik, işletme, dil, doğa bilimleri ve sosyal bilimler de dahil olmak üzere akademik disiplinler, geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. En popüler disiplinlerden mühendislik (yaklaşık 70 program) ve iş (yaklaşık 50 programları) bulunmaktadır. Bazı programlar da Almanca olarak mevcuttur.

Polonya kurumları iyi eğitim ve araştırma için dünya çapında kabul edilmektedir. Tarafından puan olarak iki Polonyalı kurumları, Jagiellonian Üniversitesi ve Varşova Üniversitesi, üst 400 dünya üniversiteleri arasında yer almaktadır .

 

Üniversiteler

Polonya yaklaşık 500 üniversite ve diğer yüksek öğretim kurumları vardır. Yüksek öğretim kurumlarının yaklaşık üçte biri kamu ve geri kalan üçte ikisi özel. Polonya uluslararası öğrenciyi ağırlamaktadır ve son yıllarda önemli ölçüde yabancı öğrenci sayısı artmıştır. 2012 yılında, ülke Ukrayna, Beyaz Rusya, Norveç ve ABD'den gelen en büyük sayı ile, 141 ülkeden 24.000 'den fazla uluslararası öğrenci ev sahipliği yaptı. Polonya çalışma ekonomi, işletme, tıp ve teknoloji alanındaki en yabancı öğrenciler.

Polonya'da Yükseköğretim kurumları uzmanlaşmak ve içeren kategoriler geniş bir yelpazede, bölünür eğilimindedir: üniversite, vb teknik tarımın üniversite, akademi, ekonomi akademisi ve. Toplamda, enstitüler 15 farklı türleri vardır.

 

Öğrenim ve Program Süresi

Tam zamanlı programlarına katılan Polonyalı öğrenciler devlet kurumlarında ücretsiz ders alırsınız. Bazı yabancı öğrenciler de ücretsiz olarak çalışma olabilir, ancak tüm diğer yüksek lisans programları için yıllık € 2.000 ücretlerini ödemeniz gerekmektedir.

1,5 ila 2 yıl normalde yüksek lisans programları, ancak, MSc derece lisans ötesinde çalışmalar 2.5 yıl gerektirebilir. Derslere ek olarak, en disiplinlerde öğrenciler bir tez veya proje çalışmasından ve yüksek lisans almadan önce onu savunmak.

 

Akademik Yıl

Akademik yıl iki dönem, bir sınav dönemi ile sonuç her sahiptir. Güz dönemi Ekim-Şubat ayı ortalarında geçiyor ve bahar dönemi Şubat ayı ortalarında Haziran geçiyor.

 

Yüksek Lisans Olanakları

AB vatandaşlarının çalışma izni olmadan mezun olduktan sonra Polonya'da herhangi bir şirket için çalışabilir. AB üyesi olmayan öğrenciler iş aramak olabilir ve, onlar bir iş teklif bir kez, çalışma izni için başvurabilirler. Üniversite öğretmeni, çok uluslu bir şirket bir Polonyalı biriminin CEO'su ve basın muhabiri: İstihdam üç kategoride çalışma izni gerektirmez.

Onlar bir akademik programa kabul ise Polonya'da yüksek lisans programları mezunları da doktora programları ve araştırma için kalabilir.

 

Vize

AB / AEA üyesi ülkelerden öğrencilerin vize alması gerekmez, ama bir geçici oturma izni gerekir. Non-EU/EEA öğrencilerin kendi ülkelerinde Polonya Büyükelçiliği veya Konsolosluğu elde edilebilir bir öğrenci vizesi, olmalıdır.Ancak, bu vize üç ay için sadece iyi, bu yüzden daha uzun kalmak gerektiren öğrencilerin çalışmaları uzunluğu kapsayan bir oturma izni için başvurmalıdır. Öğrenciler oturma izni elde yardım için kendi üniversitede Uluslararası İlişkiler Ofisi başvurmalısınız.

 

Sağlık Sigortası

Sağlık sigortası tüm öğrenciler için gereklidir. AB öğrenciler sağlık hizmetleri elde etmek için kendi Avrupa Sağlık Sigortası Kartı kullanabilirsiniz. Polonya da ücretsiz sağlık hizmeti almak için bu vatandaşların hakkı İngiltere, İsveç ve Slovakya ile ikili anlaşması bulunmaktadır.

Non-EU/EEA ülkelerden gelen öğrenciler ya da hemen Polonya'da geldikten sonra kendi ülkelerinde sağlık sigortası satın almalısınız. Öğrencilerin sağlık sigortası yoksa, bunlar sağlık hizmetleri için ödemek zorunda kalacak.

 

İpuçları

Polonya Polonya dilinde büyük gurur duymaktadır ve ülkede Polonya incelemek için kurslar boldur. Lehçe zaten yeterli değildir öğrenciler, mezun olduktan sonra da Polonya'da istihdam fırsatlarını değerlendiren, özellikle dil eğitimi ile çalışmalarını tamamlayan düşünmelisiniz. Polonya'da birçok kurs yeni başlayanlar hedef ve yaz aylarında ve hatta çevrimiçi sırasında öğretilir. Iş için Polonya odaklı özel sınıflar da mevcuttur.

Bilgiler Polonya

Polonya kuzey-orta Avrupa'da yer alır. Ülkenin çoğu güneyde Karpat Dağları ve batıda Oder ve Neisse nehirler dışında hiçbir doğal sınırları ile bir sadedir. Ticaret için önemli olan diğer büyük nehirler, Vistula, Warta ve Bug. Polonya yüksek gelirli bir ekonomiye sahip ve AB içinde en hızlı büyüyen biri olan, post-komünist ülkelerin sağlıklı biri olarak kabul edilir. Güçlü iç pazar, düşük özel borç, esnek döviz ve tek bir ihracat sektörü bağımlı değil sahip, Polonya geç 2000'li yılların durgunluk kaçınmışlardır tek Avrupa ekonomisi olduğunu.

 

Sermaye: Varşova
Resmi Diller: Lehçe
Hükümet: Parlamenter Cumhuriyet
Nüfus: 38.186.860
Gayri Safi Yurtiçi Hasıla: 800 $.934.000.000.000
Para birimi: złoty (PLN)
Zaman dilimi: (UTC 1)

Program bul Polonya
www.agroxy.com/prodat/jachmen-102/ivano-frankovskaya-obl

озл 8

Был найден мной классный блог с информацией про Холодильный стол для пиццы купить apach.com.ua