Ormancılıkta doçentlik / doğal kaynaklar

Southwestern Oregon Community College

Program Açıklaması

Ormancılıkta doçentlik / doğal kaynaklar

Southwestern Oregon Community College

BİLİM ORMAN vurgu ÖNLİSANS

Associate of Science derecesi, ormancılıkta bir vurgu ile, öğrencilere ormancılık ve orman yönetimi alanı ile ilgili teknik ve bilimsel bilgiye bir giriş sağlar. Bu ders seti, bir Associate of Science derecesi gereksinimlerini karşılar ve Oregon State University (OSU) 'da Ormancılık Lisans derecesi için daha düşük bölüm gereksinimlerini de karşılar. Oregon State Üniversitesi Ormancılık Departmanı ile bu AS derecesini tamamlayan öğrencilere ve iki ek dersi Ormancılık programında genç olarak OSU'ya girmelerine izin veren imzalı bir eklem anlaşması var. AS derecesi gereksinimlerinin ötesinde, öğrencilerin OSU'dan Orman Biyolojisi dersini (FOR 240) alması gerekecek ve bu da çevrimiçi yapılabilecek. Buna ek olarak, öğrencilerin hesaplamalı olmayan bir Fizik dersi almaları gerekecek. Şu anda, SWOCC o dersi sunmuyor.

Ormancılık alanının önümüzdeki on yılda ortaya çıkacak pek çok kariyer fırsatına sahip olduğu tahmin ediliyor, zira birçok ormancılık ve doğal kaynak uzmanları önümüzdeki birkaç yıl içinde emekli olacak. Açık havada çalışmanın hoşunuza gidiyor ve toplum için değerli ürünler üretmenin yanı sıra kaynakları korumak ve korumak için değerli orman alanlarımızı yönetmeye odaklanan bir kariyer istiyorsanız, bu derece düşünmek için mükemmel bir zamandır.

ormancılık

PROGRAM ÖĞRENCİ ÖĞRENİM ÇIKTILARI

Bu programı başarıyla tamamlayan öğrenci; • Teknik alan becerilerini, önemli orman yönetimi zorluklarını belirlemek ve bu sorunlara yönelik olası çözümleri tanımlamak için analitik becerilerle bütünleştirir.

• Amerika ve diğer ülkelerdeki önemli güncel konuları, ormancılık yönetiminin sosyal ve politik bileşenlerini açıklamak ve tartışmak.

• Ormancılık araştırması, rekreasyon yönetimi, toprak bilimi, uzaktan algılama, coğrafi bilgi sistemleri ve elektronik tablo uygulamaları ile ilgili temel becerileri gösterebilir.

• Pasifik Kuzeybatısındaki önemli ağaç türlerini belirleyin.

Mezuniyet Şartları

Öğrenciler, asgari bir Not Ortalaması (GPA) 2.0 veya daha iyisi ile en az 90 kredi saati tamamlamış olmalıdır. Bu programdaki tüm dersler 'C' veya daha iyisi ile tamamlanmalıdır. AS derecesi verilmeden önce, SWOCC'de 24 kredi alınmalıdır.

Bu lisans programı da AA / OT'nın gereksinimlerini karşılayabilir.

Kolej transfer dersleri için öğrencileri hazırlamak için tasarlanmış, gelişimsel olan bu dersler bu derece için geçerli değildir.

Mezuniyet başvuru sürecini bir dönem tamamlayın (örneğin, bahar dönem mezunları kış döneminde başvurmalıdırlar).

BİLİM DOĞAL KAYNAKLAR vurgu ÖNLİSANS

Doğal Kaynaklar programı, öğrencilere doğal kaynak politikası ve yönetimi ile ilgili teknik ve bilimsel bilgiye bir giriş sunar. Öğrenciler, devlet kurumları, sivil toplum örgütleri ve eğitim ortamlarında doğal kaynak planlaması, yönetimi, korunması ve eğitim rollerinde kariyerlere hazırlık göreceklerdir.

SWOCC, Oregon Eyalet Üniversitesi ile OSU Su Havzası Yönetimi seçeneğine odaklanan Doğal Kaynaklar Lisans derecesini Doğal Kaynaklar Önem Derecesi ile eşleştirmek için resmi bir eklem anlaşması imzalamıştır. SWOCC'de Doğal Kaynaklar ile AS diploması ile AS derecesini tamamlayan öğrenciler, Havza Yönetimi seçeneği ile Doğal Kaynaklar derecesinde OSU'da gerekli olan alt bölüm derslerinin büyük çoğunluğunu tatmin edeceklerdir.

SWOCC'de AS Doğal Kaynaklar Vurgu derecesi bittikten sonra öğrenci, 90 saat veya daha fazla kredi saatiyle OSU'ya geçecektir (124'a kadar transfer edilebilir). Bu kurslar, hazırlanan eklem anlaşması vasıtasıyla SWOK'dan OSU'ya ifade edilebilir. Öğrenci, OSU'ya geçiş yapacak ve yalnızca (1) Bakalorya Ana'nın üst bölümlü Sentez ve WIC gerekliliklerini tamamlamış olarak kalacaktır (tüm Beceriler, Perspektif ve DPD kategorileri başarıyla tamamlanmış olacaktır), ve (2) Doğal Kaynaklar derecesi programıyla ilişkili çoğunlukla üst bölüm dersleri.

Bir sonraki sayfada yer alan müfredat şablonu, hepsi de o programda OSU'da zorunlu bir kursa uyan, AS derecesi için gerekli olan dersleri listeler ve aynı zamanda OSO'da da gerek duyulan SWOCC sırasında alınabilecek ek dersleri listeler. Havza Yönetimi seçeneğiyle Doğal Kaynaklar derecesi. SWOCC'de alınan derslerle, bir öğrenci OSU'ya, Doğal Kaynaklar Havzası seçeneği lisans programında tam bir genç statüsüne yakın bir şekilde girebilir.

ns

PROGRAM ÖĞRENCİ ÖĞRENİM ÇIKTILARI

Bu programı başarıyla tamamlayan öğrenci; • Teknik "alan" becerilerini, önemli doğal kaynak problemlerini tanımlamak ve bu problemler için etkili çözümler bulmak için analitik becerileri ile bütünleştirecektir.

• Bir dizi doğal kaynağa ilişkin güncel bilgi, kaynak yönetiminin sosyal ve politik bileşenleri hakkında bilgi sahibi olmak.

• Çeşitli doğal kaynak alanlarında uzmanlarla çalışın.

• Gerçek doğal kaynak konularına ve sorunlarına planlar ve çözümler geliştirmek için havza yönetimi ilkeleri ve uygulamaları uygulayın.

Mezuniyet Şartları

Öğrencilerin en az 103 kredi saati ve en az 2.0 veya daha iyi bir Not Ortalaması (GPA) ile tamamlamaları gerekir. Bu programdaki tüm dersler 'C' veya daha iyisi ile tamamlanmalıdır. AS derecesi verilinceye kadar Güneybatı'da 24 kredi (24 kredi) tamamlanmalıdır.

Kolej transfer dersleri için öğrencileri hazırlamak için tasarlanmış, gelişimsel olan bu dersler bu derece için geçerli değildir.

Mezuniyet başvuru sürecini bir dönem tamamlayın (örneğin, bahar dönem mezunları kış döneminde başvurmalıdırlar).

Bu okul şu programları sunmaktadır:
  • Ingilizce
Süre ve Fiyat
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Başlangıç tarihi
Eyl. 2019
Duration
Süre
2 yıl
Tam zamanlı
Price
Fiyat
Information
Deadline
Locations
Amerika Birleşik Devletleri - Coos Bay, Oregon
Başlangıç tarihi : Eyl. 2019
Son başvuru tarihi Bilgi iste
Bitiş tarihi Bilgi iste
Dates
Eyl. 2019
Amerika Birleşik Devletleri - Coos Bay, Oregon
Son başvuru tarihi Bilgi iste
Bitiş tarihi Bilgi iste