Moda Hukuku Kursu

Milano Fashion Institute

Program Açıklaması

Moda Hukuku Kursu

Moda Hukuku Kursu

Moda için yasal bilgi ve uygulama Modayı Yönetme

 • marka koruması ve markaların korunmasına ilişkin farklı tipolojilerin yanı sıra moda yaratma ve modellerini korumak için kullanılabilecek diğer fikri mülkiyet hakları;
 • moda müzakeresi ve endüstri için özel sözleşmeler;
 • tedarik zinciri sorunları: reklamcılıktan dijital moda süreçlerine;
 • "yapılan" disiplin, marka ve ürün sahteciliği ve moda sahteciliği gibi suç konuları.

Kurs, pratik vakalarla (mahkeme davaları, temaslar, moda endüstrisinin yöneticileri ve avukatları ile yapılan testler ve simülasyonlar) sürekli olarak yürütülecektir ve son sahte denemelerle sonuçlandırılacaktır. Moda şirketlerini ve sektörü destekleyen yasal ofisleri bir araya getiren İtalyan ve Avrupa moda başkenti Milan'dır.

Ana unsurlar


Yönetmenler: Maria Lillà Montagnani ve Nicola Guerini
Sanayi - Danışman: Avv. Michelangela Verardi
Kayıt başlangıcı: 22 Ekim 2018
Kayıt sonu: 7 Haziran 2019
'Başlangıç ​​konuşması': 8 Temmuz 2019
Anlatım son: 26 Temmuz 2019
Süre: 4 hafta, 120 saat.
Sıklık: Sertifika almak için gereken toplam derslerin% 80'i
Yer: Milan, Campus Bovisa Politecnico
Kursun değeri: 2.400 €
Koltuklar sürerken, öğrenciler ve Mezunlar MFI için% 20'ye eşit bir ekonomik değer düşüşü sağlanmıştır. Kurs tamamen İngilizce'dir.
Tüm kurs süresince, hem İtalyanca hem de yabancı öğrenciler için İtalyanca - İngilizce iki dilli Öğretim Asistanı bulunmaktadır.

Ders Tanımı

"Moda Hukuku" dersi, katılımcılara yasal çerçeveleri ve moda ve lüks şirketlerin bakış açısını içeren en güncel konularda en güncel bilgileri, ölçütleri ve saha uzmanlığını sağlamayı amaçlamaktadır. Ana iş modellerinden sanayi segmentasyonuna ve çekirdek süreçlere kadar endüstriye bir girişle başlayarak, ders modeli yaşam döngüsünün konsept tasarımından lisanslama ve müşteri ilişkileri yönetimine kadar tüm ana aşamalarını ele alıyor. akademisyenler, uygulayıcılar ve endüstri profesyonellerinden oluşan çok disiplinli bir fakültenin sayesinde, süreçlerin, en iyi uygulamaların, gerçek vakaların incelenmesi, moda ve lüks endüstrilere uygulanan çerçevelerin tanıtımını yapmak için sipariş verin.

Ortaklıklar

'Moda Hukuku' dersi, Milano Fashion Institute Fakültesi tarafından, hukuk, moda tasarımı ve moda işletme geçmişinin akademisyenleri ve pratisyenleri tarafından, önde gelen yasal ofis profesyonellerinin yanı sıra moda ile birlikte yürütülmektedir.

Eğitim hedefleri

"Moda Hukuku" dersi aşağıdakiler için tasarlanmıştır:

 • Hukuki açıdan moda ve lüks işletmelerle ilgili fikir ve temel bilgi edinmek isteyen genç mezunlar ve uygulayıcılar.
 • Bir moda içinde en ilgili hukuki meseleleri anlamak isteyen genç ve iş ekonomisi mezunları

Kurs sonunda katılımcı, moda ve lüks işletmelerin karmaşıklığına, ilgili kuralları ve ticari uygulamaları nasıl düzgün bir şekilde yönetip uygulayacağını, sözleşmelerden ve anlaşmalardan markalara ve diğer fikri mülkiyet haklarının yönetimine nasıl başlayacağını öğrenecek, farklı şirket paydaşları (lisans süreçleri, değer zinciri vb.) ile ilişkilerde nasıl düzgün bir ilişki kurup değer katacağımızı da içerir.

Neden bu dersi alabilirim?

Kurs, moda işletmelerinin zorluklarıyla uğraşmaya istekli olan hukuk fakültesi öğrencileri, hukuk uygulayıcıları, genç yöneticiler, profesyoneller ve genç girişimciler için çok uygundur. Avukatlar, lisans yöneticileri, ürün yöneticileri, perakende yöneticileri gibi farklı mesleki figürleri içerebilen sektördeki en güncel hukuki meseleleri ve bunlara bağlı en iyi uygulamaları anlamak için mükemmel bir fırsat.

Öğretim modeli

Öğretim modeli şu şekildedir:

 • Sınıfta dersler
 • Vaka çalışmaları ve en iyi uygulamalar
 • Konuk konuşmacılar
 • Proje çalışmaları ve alay denemeleri

Geleneksel sınıfta dersler vaka tartışmaları, yöneticiler, avukatlar ve sektörün diğer temsilcileri ile yapılan toplantılar, sınıf etkinlikleri ve proje çalışmaları ile değiştirilir. Buna ek olarak, endüstride çalışmayı hedefleyen öğrencilere kariyer yönelimi sağlanacaktır. Kursun sonunda her öğrenciye bir MFI sertifikası gönderilir.

Kabul şartları

Kursun kabul edilmesine başvurmak için, adayın şu anda bir Sanatlar / Bilim (Bachelor of Arts / Science) dersine (Hukuk, İşletme) kayıtlı olması veya bir Lisans derecesine eşit veya daha yüksek bir dereceye sahip olması gerekir. Genç girişimciler, son üç yıllık uzmanlık diplomasına sahip mezunlar ve tasarım okulları ile fakülteler, işletme ve ekonomi, pazarlama ve iletişim, mühendislik, mimarlık, dil, hukuk, beşeri bilimler alanlarında mezunlar.

Bu okul şu programları sunmaktadır:
 • Ingilizce


Son Güncellenme Tarihi November 12, 2018
Süre ve Fiyat
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Başlangıç tarihi
Temmuz 8, 2019
Duration
Süre
4 hafta
Yarı zamanlı
Tam zamanlı
Price
Fiyat
2,400 EUR
120 saat.
Information
Deadline
Haziran 7, 2019
Locations
İtalya - Milan, Lombardy
Başlangıç tarihi : Temmuz 8, 2019
Son başvuru tarihi Haziran 7, 2019
Bitiş tarihi Temmuz 26, 2019
Dates
Temmuz 8, 2019
İtalya - Milan, Lombardy
Son başvuru tarihi Haziran 7, 2019
Bitiş tarihi Temmuz 26, 2019
agroxy.com

www.agroxy.com

www.baly.com.ua