Glasgow Kaledonya Üniversitesi, toplumsal misyonuna ortak iyiliği sağlamayı taahhüt eden, ayırıcı, kapsayıcı ve ileriye dönük bir üniversitedir. Yüksek öğrenimde uluslararası bir mükemmellik merkezi haline geldik, mezunlarımızda istihdam edilebilirliği ve küresel vatandaşlığı ilerletiyoruz. Güç alanlarının başında gelen dünya çapında araştırmalarımızla yenilikler sunarken öğrenci tecrübesine olan destek ve taahhüdümüz için ödüller kazanırız. Arka planları ne olursa olsun yetenekli bireyler için yüksek öğretime erişimi genişletme geleneğine sahibiz ve İskoçya'da ve uluslararası alanda hizmet ettiğimiz toplulukların yararına entelektüel ve sosyal sermayemizden yararlanıyoruz.

Glasgow Kaledonya Üniversitesi (GCU), Ortak Güzellik için canlı, yenilikçi ve çok ödüllü bir Üniversitedir.

Topluma, bir üniversitenin geleneksel rolünün ötesinde kucaklayan bir biçimde katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. GCU'ların Ortak İyilik Taahhüdü, öğrenciler ve personel tarafından akademik okullar ve bölümler arasında hayata geçirilir ve teslim edilir.

Sağlık ve Yaşam Bilimleri Okulu'na Hoş Geldiniz

GCU'daki üç akademik okuldan biri olan Sağlık ve Yaşam Bilimleri Okulu, Yaşam Bilimleri, Psikoloji, Sosyal Hizmet ve Müttefik Sağlık Bilimleri ve Hemşirelik ve Toplum Sağlığı bölümlerini bir araya getirir.

Çalışanlarımız, öğrencilerimiz ve dış paydaşlarımızla ortak çalışarak Sağlık ve Yaşam Bilimleri Okulu, okul hayatının her alanına mükemmellik, katılım ve enerji katarak, 2020 Üniversite Stratejisini karşılamak üzere tasarlanmış birleştirici bir vizyon yarattı.

Okulumuz, Yaşam Bilimleri, Psikoloji, Sosyal Hizmet ve Müttefik Sağlık Bilimleri ile Hemşirelik ve Toplum Sağlığı bölümlerini bir araya getirmektedir. Bölümler arası işbirliği, Okulun, sağlık, sosyal bakım ve yaşam bilimleri sektörleri arasında eşsiz bir dizi öğretim programı ve esnek dağıtım seçeneği, araştırma, ısmarlama eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunmasını sağlar.

Okulda Profesörler, Okuyucular, Doktora Sonrası Araştırma Görevlileri ve Araştırma Görevlileri olmak üzere 280'den fazla akademisyen bulunmaktadır. En son yapılan Ulusal Öğrenci Anketinde olağanüstü bir% 93 öğrenci memnuniyeti aldık. İngiltere, Kanada, Myanmar, Endonezya, Kuveyt, Suudi Arabistan ve Bangladeş de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından gelen 4000'den fazla öğrencimiz var. Akademik çevremizin değerli ve ayrılmaz bir parçasıdırlar.

Tüm öğrencilerimiz için yenilikçi, ilgi çekici ve profesyoneller arası eğitim vermeyi taahhüt ediyoruz. Bu, birinci sınıf tesislerimiz ve en ileri araştırmalarımız tarafından desteklenmektedir. Metodolojimizin başarısı, seçkin Ulusal Öğrenci Anketi sonuçlarımız tarafından gösterilmektedir.

Araştırma Mükemmellik

Öğretim Biyoloji ve Araştırma alanlarında mükemmeliyet, en iyi akademisyenler, beslenme biyolojisi, hemşirelik alanlarında geniş bir yelpazede öğrenme ortamını destekleyici ve uyarıcıdır.

Araştırmamız

REF 2014'te, dünyadaki ve uluslararası düzeyde mükemmel standartlardaki sağlık araştırmaları için İngiltere'de ilk 20'de yer aldık. Ödüllü akademisyenlerimiz ve canlı araştırma topluluğumuz hakkında bilgi edinin.

Bizim tesisler

Öğrencilerimize ve işletmelerimize, tüm departmanlarımızın en gelişmiş öğrenim ve araştırma tesislerine erişim imkânı sunuyoruz.

Bölümlerimiz

Sağlık ve Yaşam Bilimleri Okulu'nun ve ilgili Uygulamalı Sağlık Araştırmaları Enstitüsünün güçlü yönleri mesleki uzmanlığımız, çok disiplinli takım temelli hizmet sunumu ve halkla ortaklıklar gerektiren düzenleyici standartlara sıkı sıkı bağlıdır ve ticari ve sivil toplum kuruluşları organizasyonlar.

Okulumuzun mükemmellik ve işbirliği taahhüdü, sağlık, refah ve gelişimine katkıda bulunmak isteyen bireysel ve kolektif bir dille ilham alarak lisans, lisans üstü ve araştırma uygulama ve bilgilerini en üst düzeyde tutmamızı sağlar.

Okulumuz, teorik bilginin, uygulama becerilerinin ve eğitim katılımının topluluğa yayılmış geniş bir yelpazesi sunmaktadır. Bu topluluk, işyerine ve başucu tarafına ve topluluğa geri döndü ve insanlara ve tesislerimize sürekli yatırım yapılması ile desteklendi.

Okul, akademik konu gruplarına bölünmüş üç bölümden oluşur:

 • Hemşirelik ve Toplum Sağlığı Anabilim Dalı
 • Psikoloji Bölümü, Sosyal Hizmet ve Müttefik Sağlık Bilimleri Bölümü
 • Yaşam Bilimleri Bölümü

Akademik Kariyer Uygulayın

Pratik / Klinik Akademik Kariyerleri tüm disiplinler arasında destekleme politikamız Sağlık ve Yaşam Bilimleri Okulu'nun temelidir. Bunlar Ortak Weal'e yönelik misyonumuzda gömülüdür ve hem klinik hem de akademik uygulamamızı öğrenme ve araştırmamıza yöneltme taahhüdümüzün altını çizer.

Sürmekte olan amacımız, Okulumuzu bu vizyonda önemli bir unsur oluşturan Klinik Akademik Araştırma Kariyerleri ve Uygulama Eğitimi Akademik Kariyerleri ile ulusal ve uluslararası düzeyde tanınmış bir mükemmellik merkezi olarak kurmaktır.

Okulun klinik akademik pratisyenleri, klinik bilgi, beceri, araştırma ve eğitim konularını hastalara / müşterilere ve öğrencilere fayda sağlamak ve hizmet sunumunu geliştirmek için uzman alanlarına başarıyla entegre ediyor.

Klinik Akademik Araştırma Kariyer ve Pratik Eğitim Akademik Kariyerlerimiz aracılığıyla, Sağlık ve Yaşam Bilimleri Okulu, pratikte hakiki ikilemlere ve hizmet ve bakım sunumunda ön planda olanların gündeme getirdiği soruları cevaplamak için gerçek dünya araştırma ve eğitim faaliyetlerine katılır. Pratik, öğrenmemizi ve araştırmamızı yönlendirir ve araştırmamız, hastalara / müşterilerimize, topluluklara, sağlık ve sosyal bakım hizmetlerine fayda sağlamak için uygulanan kanıtları sağlar.

Akademik kariyer uygulamalarını desteklemek

Klinik Akademik Araştırma ve Uygulama Eğitimi Akademik uygulayıcılar, Sağlık ve Yaşam Bilimleri Okulu'ndaki tüm disiplinleri temsil eder ve ilgili altyapısı ve araştırma etkileri ile Uygulamalı Sağlık Araştırma Enstitüsünde yerleşik araştırma gruplarının üyeleridir. Uygulamadan önemli araştırma soruları üretmekte ve yeni kanıtların sağlanabilmesi için çalışmada kilit rolleri yerine getirirler ve hizmet sunumunun yanı sıra sağlık ve sosyal bakım politikasını şekillendirir ve etkiler. Okulun pratik / klinik akademik araştırmacı uygulayıcıları vardır ve aşağıdaki alanlarda eğitim akademisyenleri uygular:

 • hemşirelik
 • Sosyal iş
 • Psikoloji
 • Fizyoterapi
 • İş terapisi
 • pedikürcülük
 • Radyoloji
 • Vizyon Bilimleri - Optometri, Ortoptik
 • İşletme Bölümü Uygulaması

Programs taught in:
Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Postgraduate Certificate

Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Akademik ve pratik seçeneklerimizdeki PgC Eğitimi, bir eğitim kalifikasyonunu takip etmek ve eğitim yoluyla gerçek bir değişim yaratmak isteyen deneyimli profesyoneller i ... [+]

Kariyerinizi ilerletin ve bilginizi ve görüşünüzü yeni nesillerle paylaşarak sağlık ve sosyal bakımın iyileştirilmesine anlamlı bir katkıda bulunun.

Sağlık ve Sosyal Bakım konusundaki PgC Eğitimi, bir eğitim kalifikasyonunu sürdürmek ve eğitim yoluyla gerçek bir değişim yaratmak isteyen deneyimli profesyoneller için tasarlanmıştır.

GCU'da, eğitim ve öğretim kariyerinde sağlık ve sosyal bakım uzmanlarının hazırlanmasında on yılı aşkın bir deneyime sahibiz. Benzersiz programımız, hem güncel hem de kanıta dayalı bir yaklaşım sağlamak için en iyi uygulamaları ve mevcut hükümet politikalarını ve hem Hemşirelik ve Ebelik Konseyi (NMC) hem de Yüksek Öğretim Akademisi (HEA) tarafından tanınan bir yeterlilik üzerine kurulmuştur.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
August 2019
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Sertifika

Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Sağlık ve sosyal bakım alanında çalışan kişiler için tasarlanan bu CPD kursu, COSCA akreditasyonuna uygunluk şartını getirmektedir. ... [+]

Danışmanlık Becerileri Sertifikası, sağlık ve sosyal bakım ya da ilgili alanlarda çalışan ve ana rolünde gelişmiş iletişim ve danışmanlık becerilerine ihtiyaç duyanlar için tasarlanmıştır.

Kursun dört modülünün başarılı bir şekilde tamamlanması, Danışmanlık Becerilerinde COSCA Sertifikası verilmesine uygunluk gösterir. İskoçya'da danışma ve psikoterapi için meslek kuruluşu olan COSCA, İskoçya'da danışmanlık becerileri düzenleyen kurumdur.

Eğer çalışma olacak neler

Ders, dört temel tema geliştirir: - beceri, teori, benlik bilinci ve etik.

Dört modül programının amacı öğrencilerin aşağıdakileri yapabilmelerini sağlamaktır:... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
February 2019
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Yüksek Lisans Diploması

Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Psikoloji Yüksek Lisans Diploması, psikoloji alanında profesyonel bir kariyer yapmak isteyen diğer disiplinlerden mezunlar için İngiliz Psikoloji Derneği (BPS) ile kayıt ... [+]

Heyecan verici yeni bir kariyer yolculuğuna çıkın ve Lisansüstü Diploması Psikoloji ile kiralanan bir psikolog olmak için ilk adımı atın. Bu program, psikoloji dışındaki disiplinlerden mezunlar için tasarlanmıştır.

Zorlayıcı programımız, klinik, sağlık, eğitim, mesleki ve adli psikoloji alanları dahil olmak üzere sahada akredite edilmiş en yüksek lisans eğitim kursları için bir giriş şartıdır. British Psychological Society'den (BPS) Chartered Membership (GBC) Lisansüstü Basis için uygunluk sağlamak için akredite edilmiştir.

Hem teoride hem de uygulamada sizi eğitmek için geniş ve çeşitli öğrenme yöntemlerini bir araya getiriyoruz.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
September 2019
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Learning support from the School of Health and Life Sciences

Address
Cowcaddens Road
G4 0BA Glasgow, Scotland, Birleşik Krallık