Bhaktivedanta College

Giriş

Bir "Ceviz Kabuğundaki" in Bhaktivedanta Koleji

Sanskritçe terim Bhaktivedanta için özel bir öneme sahiptir Bhaktivedanta Koleji. Veda (bilgi) ve anta (sonuç) oluşan Vedanta, bilgi, anlayış, ya da kritik değerlendirme doruk noktası anlamına gelir. Bhakti her şeyin transandantal, kişisel kaynağına adanmış hizmet seven demektir.

Yani kelime Bhaktivedanta bilimsel mükemmellik fikirleri ve en yüksek ruhani değerlerin ve faaliyetleri birleştirir. Yüceltici vadeli Bhaktivedanta Hint manevi çevrelerinde saygı dindar-bilginleri verilir. Srila AC Bhaktivedanta Swami Prabhupada Krişna Bilinci Uluslararası Derneği (ISKCON'a) kurucusu-acharya, onun çağdaşlarından yirminci yüzyılda bu unvanını aldı.

Geç hayatında, o Vaişnava metinler üzerinde çevirileri ve şerhler vardır neredeyse yetmiş kitaplar yazdı. 1965 ve 1977 yılları arasında, o ve onun takipçileri, dünya çapında yüzden fazla tapınak, çiftlikleri ve okullar başladı. Günümüzde, onun öğretileri pratik ve ISKCON'a bağlı birçok cemaat öğretilir.

Onun örnek hayatı en iyi eğitim kendini gerçekleştirme ve Tanrı sevgisi, ya da Sri Krishna ile bilginin ilerlemesi birleştiren olduğunu öğretir çünkü Srila Prabhupada, Bhaktivedanta Koleji'nde arkasında ilham kaynağıdır.

Bhaktivedanta Koleji iddialı, ruhsal fikirli öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarını hizmet veren uluslararası bir kurumdur. Bu amaçla Koleji altı idealleri peşinde:

Cesaret ve Amacı Öğrenci Wellbeing Ruhen Entegre Öğrenme Akademik ve Profesyonel Mükemmellik Ahlaki ve Manevi Vade İşbirlikçi Ortaklık

Kolej Durbuy, Belçika doğal Ardennes bölgesinde yuvalanmış bir mezrasında yer almaktadır. Onun sükunet ve huzur için Unequalled, bu ormanlık alan araştırma ve yansıma için mükemmel bir ayardır. College kampüsünde kalbinde, tarihi Château de Petite Somme, gelişen Vaişnava tapınak ve toplumun kalbi duruyor.

Tarihçe

Eylül 2002 yılında açılışından bu yana, Bhaktivedanta Koleji yirmi altı ülkeden bin öğrenci üzerinde aldı. Kuruluşundan itibaren, College akademik modüller karakteri, kişisel doyum ve ruhsal olgunluğa beslenmesi amacıyla ders dışı çalışma ve mentorluk programlarına ile güçlendirildi.

Program, manevi arıtma ile titiz akademik çalışma entegre edilmesi hedeflenmektedir eğitim ve mesleki eğitim değerleri. Öğretim dili İngilizce olup, sözlü ve yazılı İngilizce alternatif birinci dil öğrencileri ekstra destek sunulmaktadır.

2003 yılında, Galler Lampeter Üniversitesi (UWL) 'Vaişnava Çalışmaları' İlahiyat lisans derecesi ile sonuçlanan, üç yıllık akademik kurs akredite: ilk İngilizce konuşulan dünyada. Kolej Hindu Çalışmaları Oxford Merkezi (OCHS), Oxford Üniversitesi tanınmış bağımsız merkezi ile işbirliği içinde çalıştı.

O zamandan beri, birçok öğretim üyeleri Oxford kendi doktora aldık. Geleceğe yatırım adamış, Bhaktivedanta Koleji son zamanlarda böylece araştırma ve rekreasyon için up-to-date olanaklara sahip öğrencilere sağlayan, yeni bir kütüphane, ofis olanakları ve rezidans bloğu inşaatı tamamlandı.

Bhaktivedanta Koleji, motive iyi entegre ve bağımsız düşünceli yetişkin beslemek için eski Hint bilgelik berabere saygın ve iyi imkanlara sahip uluslararası bir enstitü. Destekleyici ve ruhsal-uplifting ortamda, Kolej, akademik ve mesleki potansiyellerini gerçekleştirmek çağdaş yaşam tarzlarına Krishna bilinçli ilkelerini uygulamak ve insan çaba tüm layık alanlarına kalıcı katkılar yapmak için öğrencilere olanak sağlar. Bunu başarmak için, Üniversite, yani altı idealleri teşvik:

  1. Vizyon ve Amaç

Gerçek şu ki, amaç ve kendini keşif ateşli takip yoluyla İlham, uzun vadeli başarı.

  1. Öğrenci Wellbeing

Onların gelecekteki kariyer, ekonomik istikrar ve manevi yerine getirilmesi için sağlam temeller atarak öğrencinin umutlarını arttırmak.

  1. Ruhani Entegre Öğrenme

Pozitif manevi deneyim öğrencilere zenginleştirmek, Vaişnava teoloji ve pratik, kariyer odaklı yeterlilik ile aşılanmış müfredatını.

  1. Akademik ve Profesyonel Mükemmellik

Kendi alanlarında örnek liderleri olarak hazırlamak ederken servis ve burs yüksek standart desteklenmesi.

  1. Ahlaki ve Manevi Vade

Öğrencilere etkinleştirilmesi, erdem ve içgörü geliştirme, etik ve doyurucu meslek benimsemek, kamu ve özel hayatın tüm yönlerini kendi bilgeliğini uygulamak.

  1. İşbirlikçi Ortaklığı

Yerel, ulusal ve küresel topluluklar ile işbirliği çalışarak, sosyal, kültürel ve manevi fayda süren bir eğitim mirası kurmak.

Bu okul şu programları sunmaktadır:
  • Ingilizce

Görmek Summer courses »

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Yaz kursları

Kampüs Tam zamanlı 8 hafta June 2019 Belçika Durbuy Online + 1 daha

Bu yaş için yuga-dharma kirtanad eva krsnasya olan (Bhag 12.3.51.): Krishna'nın kutsal isimlerin kirtan. Böylece kirtanla hakkında (genel ISKCON'a ve toplumda) insanlara öğretmek için önemli ve anlamlıdır. [+]

Bu yaş için yuga-dharma kirtanad eva krsnasya (Bhag olduğunu. 12.3.51): Krishna'nın kutsal isimlerin kirtana. Böylece kirtanla hakkında (genel ISKCON'a ve toplumda) insanlara öğretmek için önemli ve anlamlıdır.

Üç aylık bir süre içinde ders nitelikli kirtaniyas tarafından sağlanacaktır. Elbette tarih, teori ve kirtan (şarkı, harmonium, karatals ve mrdanga) uygulamasını kapsamaktadır.

Vizyon ifadesi

Kirtan Kursu onlar tekrar ve tekrar ve başkalarına da aktarabilir gerçek bir kirtan deneyim için hazırlar.

Kutsal isimler ilahi için 1) felsefe, ruh ve becerileri Amaç

Doğru anlayış (sambandha) ve uygun şekilde (abhideya) 'de terennüm katılımcıların öğreterek, biz gerçek bir tat ile zikretmek için onları güçlendirmek istiyoruz.... [-]


Videolar

Bhaktivedanta College Online

Bhaktivedanta College Kirtan Course