Popüler Programlar

Hazırlık programı, öğrencileri üniversite hazırlayan bir yıllık tam derecelere giriş programıdır. Bu programlar öğrencilere Sanat, Beşeri Bilimler, İşletme, Biyoloji ve Yaşam Bilimleri, Mühendislik, Teknoloji, Doğa Bilimleri ve birçok alanda eğitim verebilmektedir. Ayrıca, Hazırlık programları, seçtikleri kredili akademik dersleri tamamlarken yabancı öğrencilerin İngilizce konuşma ve yazma konusundaki akıcılıklarını geliştirmesine yardımcı olur. Müfredat geleneksel yollardan kabul almak için yeterli İngilizce testi puanına sahip olmayan öğrencilere göre tasarlanmıştır. Hazırlık programlarının çokluğu sizi yıldırmasın - sizi durdurmasın! Aşağıda listelenen en popüler programlar bakarak araştırmaya başlayın.

Yeni Eklenen Hazırlık Programları

TasTAFE

Diploma Bilgi Teknolojisi ( Pathway Program)

Ekim 10, 2018
TasTAFE öğretmenleri, istihdam sonuçlarına yol açan ilgili, pratik uygulamalı becerileri öğrettiklerini garantilemek için endüstri ile yakın işbirliği içinde çalışırlar. Programlama, ağ oluşturma, siber güvenlik, hizmet sunumu, müşteri desteği ve web geliştirme konularında pratik beceriler kazanacaktır.

Washington State University

Sosyal Bilimlerde Uluslararası Beş Yıl / Beşeri Bilimler

Eylül 13, 2018
Sosyal Bilimler / Beşeri Bilimler Uluslararası Bir Yıl, Washington State University lisansüstü programın sonraki dönemine girmeye hazırlayacak. Uluslararası Yıl Birinin başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından ve lisans kabulü için üniversite şartlarını yerine getirdikten sonra, Washington State University sonraki lisans dönemine girebilirsini… [+]z. Bir INTO WSU programından bir üniversite derecesi programına geçiş bu ilerlemeye denir. [-]

The University of Alabama at Birmingham

Bilimde Uluslararası Yıl Bir

Eylül 13, 2018
Uluslararası Bir Yıl Bilimi The University of Alabama at Birmingham bir lisans programından sonraki döneminize girmenizi sağlayacak. Pathway programını başarıyla tamamladıktan sonra, bir sonraki dönemine girmeyi garanti edersiniz. Bir INTO programından üniversiteye geçiş bu ilerlemeye denir.

Üniversiteler Türkiye

Konumu değiştir

Hazırlık programı nedir?

Hazırlık Programları nedir?
Hazırlık Programları nedir? Tüm dünyada birçok eğitim kurumu uluslararası öğrencilerin üniversite seviyesinde sınıflara kaydolabilmeleri için gerekli olan kredileri sunan hazırlık programları sunmaktadır. Genellikle öğrenciler İngilizce yazma ve konuşma becerilerini de geliştirirler ya da bulundukları ülkede hangi dil konuşuluyorsa. Müfredat geleneksel yollardan kabul almak için yeterli İngilizce testi puanına sahip olmayan öğrencilere göre tasarlanmıştır. Ayrıca bazı programlar öğrencilere düşük maliyetli sınıflar sunrak, üniversiteye geri dönmelerine ve ders almalarına olanak sağlamaktadır. Bazı durumlarda alınan krediler sponsor kurumda online sertifika ya da derece almak için kullanılabilmektedir. Dersler genelde bir akademik yıl sürmektedir. Bu programlar genelde sponsor okul ve finansal destekçi arasındaki iş birliğinden doğmaktadır, aynı INTO programlarındaki gibi.

Hazırlık programına katılmanın faydaları nelerdir?
Hazırlık programları neden önemli? Bu hazırlık programları yüksek öğrenime geçişte zorlanan öğrenciler için alternatif çözümler sunmaktadır. Örneğin hazırlık programları, İngilizcesi yabancı dil olan öğrencilerin bu konuda hazırlanmalarını sağlamaktadır. Bu programlar aynı zamanda farklı endüstrilerden bireylerin üniversiteye girişini sağlamaktadır. Örneğin bir profesyonel akademik konular içeren bir takım dersler alarak kariyer gelişimi için yeni beceriler elde edebilmektedir. Bu yardımcı seçenekler, öğrencilerin yüksek öğrenimde başarılı olmak için gerekli yazma, iletişim ve zaman yönetimi becerilerini geliştirerek, işi tamamlama ve üniversite programlarında yaygın olan iş yükünü taşıma konusundaki güveni arttırır.

Hazırlık programlarıyla nasıl bir kariyer elde edebilirsiniz?
Hazırlık programları öğrencilerin zorlu ve pahalı yüksek öğrenim programlarına hazırlanmaları için tasarlanmıştır ve öğrenciler hazırlık programıyla belirli üniversite programlarına giriş yapabilirler. Bu kursu tamamlandıktan sonra, öğrenci bir lisans derecesine devam ederse, bu durum birçok kariyerin kapılarını açabilir. Örneğin ilokul öğretmeni ya da satış müdürü olmak için dört yıllık üniversite eğitimi gerekmektedir. Lisans derecesine sahip olanlara sunulan diğer yüksek ücretli meslekler, yöneticilikten bilgisayar programcılığına ve grafik tasarımına kadar uzanmaktadır.

Ne zaman Hazırlık programına katılmalıyım?
Öğrenciler bu tip programları genelde lise sonrası ve üniversiteye girişe hazırlamak için kullanmaktadırlar. Hazırlık programları kaç yıl sürmektedir? Öğrencilerin dersleri tamamlaması genelde üç dönem sürmektedir. Bazı okullarda bu eğitime üç dönem devam edeceğiniz anlamına gelir, fakat dönem sayısı bulunduğunuz okula ve bölgeye göre farklılık gösterebilir. Sınıflar başarıyla tamamlandıktan sonra, öğrenciler seçtikleri derece programının ikinci yılına başlayabilirler.

Hazırlık Programlarına nerede katılabilirim?
Hazırlık programları yüksek öğrenim de nispeten yenidir, fakat Amerika, İngiltere, Avusturalya ve dünyanın başka yerlerinde bu programlar hızla yayılmaktadır. Bu dersler genelde üniversiteler tarafından uluslar arası öğrencileri çekmek için kullanılmaktadır. Bu kendi ülkesi dışında okumak isteyen öğrenciler için olumlu bir durumdur, özellikle İngilizce biliyorsanız ve İngilizce eğitim desteğinden yararlanabilirseniz. Hazırlık programlarının büyük bir kısmı online olarak tamamlanabilmektedir. Öğrencilerin kursu tamamlamak için sürekli olarak internete ve bilgisayara erişimlerinin olması gerekmektedir.

Hazırlık programlarının maliyeti nedir?
Hazırlık programlarına katılımın maliyeti okula ve ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Bazı öğrenciler kursları başarıyla tamamlamak için maliyetleri de göz önünde bulundurmak zorundadırlar.

Hazırlık programında hangi konular bulunmaktadır?
Temel bir müfredat olduğu için hazırlık kursları genelde temel yazma, finans, fen, müzik ve/veya benzeri becerileri içeren derslerden oluşmaktadır. Bu, okula bağlı olarak değişebilir. Örneğin, bazı üniversiteler, not alma ve yazma veya bilgisayar kullanımı gibi eğitsel yeteneklerdeki dersleri içerebilir. Dersler tamamlandıktan sonra, öğrenciler dört yıllık bir lisans programına devam etmek ve aldıkları temel dersleri saydırmak için başvuru yapabilirler.

Hazırlık programlarında ne tür değerlendirmeler mevcuttur?
Hazırlık programlarını tamamlamak için öğrenciler belirli görevleri tamamlamak zorundadırlar. Bu kampüs ortamındaki sınıflara katılmayı ya da bir takım online dersleri tamamlamayı içerebilmektedir. Tabii ki, öğrenciler ayrıca, ders ilerledikçe, atanan dersi tamamlamayı ve sınavlarda geçer not almaları planlamalıdır. Her programın, kursa, okula ve sponsora göre belirlenmiş bir değerlendirme sistemi olabilmektedir.

Hazırlık programları diğer derecelerle nasıl kıyaslanır?
Hazırlık programları genelde temel müfredat içeren eğitimlerdir. Bu kurslar lisans sertifikaları, hazırlık programları ve diğer temel kurslarla kıyaslanabilir. Örneğin, bir öğrenci, üniversite düzeyindeki derslere başlamak için çevrimiçi bir okul aracılığıyla bir lisans işletme yönetimi sertifikası kazanabilir. Bu çevrimiçi sertifika kursları genelde sayısal dersler ve ders kitapları içerir ve sınıf desteği genellikle çevrimiçi veya e-posta yoluyla mevcuttur. Öğrencilerin hazırlık ve temel programlarını kullanmasının bir başka yolu, rekabetçi çalışma yollarında çalışma veya ilerleme sağlamak için gerekli becerileri geliştirmektir. Hazırlık programlarının çoğu yazılı, matematik ve diğer temel konularında genel çalışmalar içerir, ancak bazı hazırlık dersleri muhasebe veya siyaset bilimi gibi belirli bir çalışma alanına özgü olabilir. Önlisans derecesinin ilk yılı temel eğitim derslerini içermektedir fakat ikinci yılda seçilen dereceyle ilgili dersler alınabilmektedir. Sosyal bilimler İşletme ve Yönetim ön lisans derecesi genelde ekonomi ve işletme gibi derslere yoğunlaşırken, ön lisans fen bilimleri hemşirelik derecesi daha çok tıp alanındaki bilgilerinizi ilerletmeye yöneliktir. Bu tarz uzmanlaşma kursları hazırlık programlarında bulunmaktadır, ancak sizi bu tip ön lisans programlarına hazırlamaktadır.

Hazırlık programlarına nasıl başvurulur?
Sizin için en uygun olanı belirlemek üzere dünya çapında sunulan mevcut hazırlık programlarını araştırın. Bu bilgilere sahip olduktan sonra, doğrudan okul profilinde bilgi formunu doldurarak seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

www.ry-diplomer.com/

ry-diplomer.com

источник