IFALPES - Institut Francais des Alpes

Giriş

IFALPES - bir yabancı dil olarak Fransızca öğretiminde Annecy Gölü fazla 20 yıllık tecrübesi kıyısında Fransız Alpleri'nde dil okulu. Bizim merkez küçük. Sen kayıp değil, ve öğretmenlerimiz sizin için her zaman hazır olacaktır. IFALPES şehir merkezine 15 dakikalık yürüme mesafesindedir. Okul Yönetimi Ipac Okulu ile aynı binada yer almaktadır. 50 ülkeden 170-200 yetişkin öğrenciler her ay IFALPES Fransızca öğrenmeye geldim. Hoş bir atmosferde, Alpleri'nde Fransa'da Fransızca dil çalışma birleştirmek ve dağlar ve göller kültür ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Konaklama

Konaklama hizmeti IFALPES kalış tüm dönem için kendi isteklerine göre konaklama türünü eşleştirmek için taahhüt.

Ailede: kahvaltı veya yarım pansiyon, diğer öğrencilerle birlikte ortak bir daire stüdyo Öğrenci Yurdu Şehir merkezinde ya da yakınında yer Residence. Ikamet tüm yerlere okula otobüsle, bisikletle ya da yürüyerek ulaşılabilir.

Tüm konaklama Cumartesi Pazar rezervasyonu edilmektedir.

Konaklama Ödemeler Ajansı seçimi ve rezervasyon için hizmetlerin maliyeti daha az bir ay kalmak için her öğrenci için 40 € ve uzun bir aydan daha kalmak için 70 € 'dur. 200 € bir peşin ödeme yapmak gerekir ikamet yeri rezerve etmek. Ödeme hizmetleri işe alım ajansları konut ön ödemeli ve ön ödeme dengesi düşülür (160 € ya 130 €) 1. ayın kira ödemesi olarak mahsup edilir. Konut seçimi için aracılık hizmetleri ikamet her değişiminde ödenir (40 €)

Varış nasıl?

Yaşadığınız olursa olsun - bir Fransız aile ya da bir apartman dairesinde - bu, varış düzenlemek varış tarihinden ve zamanında önceden aile veya ev sahibi / öğrenci yurdunu bilgilendirmek için iyidir.

Bu okul şu programları sunmaktadır:
 • Fransızca

Pratik Bilgiler

Accommodation:

Student residence

There is a variety of Student residences in Annecy. Our accommodation service will be there to give you as much information as possible. Some of the residences will ask for a deposit and will only accept long stays. In summer between June and August there are more rooms available.

N.B. Limited availability.

Residence 1:

 • Available only in the summer, facing the lake, a 20-minute walk or busride from IFALPES or 10 minutes by bicycle
 • Standard comfort, room with shower and toilet. Kitchen on each floor.
 • Single room : 460€ per month. Double room : 310€ per month per person

Residence 2:

 • A 20-minute bus- or bike-ride from IFALPES
 • Basic comfort, bedroom with a shower. Toilets and kitchen on each floor.
 • 390€ per month (security deposit: 100€)

Studios and appartments

We have variety of studio flats or apartments in the centre of Annecy or on the outskirts. IFALPE's accommodation service will be happy to find a solution for your needs depending on the number of people who will stay in the apartment.

 • Between 560€ and 760€ per month. No extra charges if electricity costs remain reasonable
 • Each studio is one room equipped with a kitchen corner, bedroom corner (sofa bed) and bathroom. They are between 20 and 30m²
 • Deposit: 1 month’s rent
 • The shared apartments are available per calendar month (according to the session dates). If you wish to stay for a shorter period, please us for availability.

The studios are located in Annecy (or its surroundings) or in a residence close to the school (20 minutes walk from the town centre). Prices vary depending on the availability, situation, comfort and the number of renters. House insurance is compulsory.

Arrival on the Sunday before your course and a departure on the Saturday after your course.

Shared Apartment

In a shared apartment in Annecy, French language students, will have your own bedroom and share the kitchen and bathroom shared with flat mates (2 or more).

IFALPES's accommodation service will send you more information about your apartment 2 weeks before your arrival. Arrival on the Sunday before your course and a departure on the Saturday after your course.

The shared apartments are available per calendar month (according to the session dates). If you wish to stay for a shorter period, please us for availability.

 • 500€ per month and per person with all charges included
 • Deposit: 1 month’s rent
 • The apartments are situated in the town centre of Annecy and on the outskirts.
 • Prices vary depending on the availability, situation and comfort. House insurance is compulsory.

Homestay

You would like to experience life with a French family while studying French? This type of accommodation is ideal if you want to discover the French way of life and will also help you to improve your French conversation skills.

The homes are in the town of Annecy or on the outskirts.

Kursları inceleyin »

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Ders

Kampüs Tam zamanlı 1 - 52 hafta Açık Kayıt Fransa Annecy

Öğrenciler gramer ve kelime yanı sıra yazılı ve sözlü anlama iyileştirmeye çalışır. Bir vurgu Fransızca iletişim yapılır. [+]

Öğrenciler gramer ve kelime yanı sıra yazılı ve sözlü anlama iyileştirmeye çalışır. Bir vurgu Fransızca iletişim yapılır. Onlar da Fransız kültürünü incelemek ve kendi derslerinde çeşitli etkinliklere katılacak: şarap ve peynir tadımı, vb yerel pazarlara ziyaretler ..

IFALPES konaklama hizmeti seçiminizi maç konut en uygun türü bulacaksınız. Aile yanı konaklama, paylaşımlı daireler, stüdyolar veya yurtlar şehir merkezinde veya şehir dışında yer almaktadır. Okuldan, onlar otobüs, bisikletle ya da yürüyerek ulaşılabilir.

Ev sahibi aile Yarım Pansiyon Tek yatak Kahvaltı ile hostfamily Tek yatak Öğrenci Yurdu Bireysel stüdyoları veya daireler Paylaşılan daireler ... [-]

Videolar

IFALPES Summer in Annecy, France

IFALPES Winter in Annecy, France