Finlandiya'da Kurslar

Finlandiya'da Kurslar 2018

Finlandiya Eğitim

Finlandiya Yükseköğretim

Politeknik (ayrıca UAS veya uygulamalı bilimler uiversities olarak anılacaktır) ve üniversiteler Finlandiya 'ın yüksek eğitim sistemi oluşturan iki sektörlerdir. Üniversiteler açıkça gibi biyomedikal ve psikolojik programları gibi araştırmaya dayalı akademik çalışmalar teşvik ederken, teknik okulları onları mezun üzerine iş kazanmak için gerekli becerileri vermek için tasarlanmıştır mesleki tipi eğitim kazandırmak. Sadece bir post-Yüksek Lisans 's veya bir üniversiteden doktora kazanabilirsiniz.

UAS 'ın teklif öğrencilerin tamamlanması üzerine lisans ve yüksek lisans destekleyen çeşitli binbaşı erişim. Genellikle derecesi ' Yüksek Lisans kazanmak için UAS gelen s ve başka bir iki üç yıllık' lisans kazanmak için üç ve beş yıl arasında bir politeknik öğrenci alır. Ayrıca, Finlandiya de İngilizce olarak mevcuttur s programları 's politeknik üniversiteler birkaç Usta ile birlikte, İngilizce olarak mevcuttur çok program var'.

Fin yükseköğretim kurumlarına kabul kendi giriş sınavı 's not ortalaması lisede veya üniversitede almaktan sırasında kazanılan' bir öğrenci dayanmaktadır. Bu sınavlar bir öğrenci bir mutiple seçim soruya bilgi ya da "tahmin " cevabı ezberlemek 'yeteneğini test etmek için tasarlanmış olmadığını diğerlerinden farklıdır. Bunun yerine, daha kısa bir yazı tipi soruları uygulayarak Fin giriş sınavı test analitik ve eleştirel düşünme becerileri sorular.

Bir politeknik üniversite mezunu bir usta 'ın diploması bir üniversitede geçerli olabilir. Öğrenciler Bir politeknik mezunu üniversite mezunu yaşadığı eğitim düzeyini korumak için üniversitede ek çalışmalar almak gerekebilir.

 

Finlandiya 's Harç Sistemi

Eğitim fonların yüksek öğretim Finlandiya 'ın Bakanlığı yüzden Finlandiya vatandaşı bir politeknik veya üniversite katılıyor öğrenim ücreti ödemek zorunda değilsiniz.Bu da çoğu durumda uluslararası öğrenciler için de geçerlidir. Örneğin, bazı ana 'ın lisans programları EEA veya AB üyesi olmayan öğrenciler için öğrenim ücreti ilişkili olabilir. Ancak, politeknik tesis veya üniversitede okuyan öğrencilerin kitap ve diğer ders materyalleri satın yanı sıra kendi yaşam giderleri için ödeme gerekir. Yaşam Finlandiya 'ın maliyeti diğer Avrupa Birliği ülkelerine benzer.

 

Vizeler ve Öğrenci Resident İzinleri

Finlandiya'da bir giriş sınavı alıyorsanız, size üç ay en fazla kalmak için izin veren bir vize, gerekir. AB veya AEA vatandaşı olmayan Finlandiya'da okuyan bir lisans öğrencisi olarak, daha sonra bir öğrenci oturma izni için başvurmanız gerekir. Daha fazla bilgi için, ülkenizin irtibata 'ın Finlandiya büyükelçiliği bir öğrenci ikamet izni kazanmak için nasıl bulmak için. Ayrıca bu izni için başvurmanız gerekir belirlemek için Finlandiya Göçmenlik Hizmet web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Eğer bir öğrenci ikamet izni için başvuruda zamanda, Finlandiya'da yaşarken kendiniz destek olabilir kanıt göstermek istenecek unutmayın. Şu anda, uluslararası öğrenciler 6000 yılda € veya 500 erişimi € aylık minimal yaşam masraflarını karşılamak zorunda göstermelidir. ABD doları bu yıl yaklaşık bir ay 600 $ veya $ 7000 eşittir.

 

Neden Finlandiya Eğitim?

Üzerinde 'ın vurgu sürekli olarak yükseköğretim sisteminin kalitesinin artırılması Fin kültürü, birçok ilginç ülkelere yakınlığı ve ülkenin tekliği, tüm okul harçlarının ise Finlandiya, çoğu için ödediği aslında yanı sıra Finlandiya biri yapar en iyi yerlerden dünyasında bir derece kazanmak için.

Bilgiler Finlandiya

Finlandiya yoğun orman ve göller binlerce, çok sayıda nehir ve bataklık geniş alanları içerir. Aşırı kuzeybatısında küçük bir yayla bölge dışında, ülkenin en az 600 ft (180 m) deniz seviyesinden bir ova olduğunu. Finlandiya dünyanın 'ın zengin ülkelerinden biridir. Bazı önlemler göre, Finlandiya Avrupa'nın en iyi eğitim sistemine sahip ve son zamanlarda dünya 'nin en huzurlu ve ekonomik olarak rekabetçi ülkelerden biri olarak seçildi.

 

Sermaye: Helsinki
Resmi Diller: Fince ve İsveççe
Hükümet: Parlamenter Cumhuriyet
Nüfus: 5.421.827
Gayri Safi Yurtiçi Hasıla: 197 $.476 milyar
Para birimi: Euro (€)
Zaman dilimi: (UTC 2)

Program bul Finlandiya