Film Için Oyunculuk - Yıllık Bir Program

Prague Film School

Program Açıklaması

Film Için Oyunculuk - Yıllık Bir Program

Prague Film School

7 Eylül 2018 - 25 Mayıs 2019

KARİYER HAMLESİ

Öğrencilerin çoğunluğu, sinema oyunculuk kariyerine başlatmak için film programına kayıt yaptırıyorlar. Gerçekten de Prag Film Okulu'ndaki fakülte, Endüstride paha biçilmez uzmanlık ve erişim sağlıyor: Ivan Shvedoff, filmin oyunculuk profesörü, Mission Impossible, Bourne Supremacy, Enemy gibi filmlerde 70'in üzerinde filmin deneyim ve temaslarını getiriyor. (Matthew Damon'un Bourne Identity'de diyalog koçuydu). Cambridge Üniversitesi'nde akademik derece ve öğretim deneyimi olan Daniel Brown, Johnny Depp, Bruce Willis, Peter O'Toole ve Ben Kingsley gibi büyük yıldızların yanısıra performans sergiledi. Film Baş Koordinatörü ve öğretim görevlisi olarak görev yapan Amy Huck, ulusal ve uluslararası büyük bütçeli prodüksiyonlarda üretken bir varlıktır.

Film programının oyuncusu Nancy Bishop'un kurucusu, Emmy'ye aday gösterilen bir yönetmen ve Hollywood'un en tanınmış filmlerinin bazılarını yayınladı. Nancy Bishop Casting, Prag Film Okulu öğrencilerine Prag'dan gelen Hollywood yapımları için dökümhanelere nadir erişim olanağı sunmaya devam ediyor - ve birkaç öğrenci her yıl önemli uluslararası yapımlarda ilk konuşma rollerini üstlendiler.

ÖRNEK TERÖRÜMLERİ

Brian Colin Foley: 2012'de PFS'de eğitim gören Brian, efsanevi Koreli yönetmen Bong Joon-ho'nun yönettiği, Chris Evans, Tilda Swinton ve Ed Harris gibi diğer yeteneklerin oynadığı Snowpiercer'da (Prag'da çekildi) rol aldı. Paul Haggis'in yönettiği HBO mini dizisi Show Me a Hero'da rolleri için SAG / AFTRA kartını kazandı. NBC'nin Laura'nın Gizemleri ve en son olarak da Netflix'in Orange'ı olan New Black, Emmy Ödüllü Oyuncu ile birlikte çalıştı. , Uzo Aduba.

Anssi Lindstrom, Tom Hardy ve Gary Oldman'ın oynadığı Child 44'de (Prag'da çekildi) doğrudan okuldan atıldı. Filmdeki çalışmalarından sonra ilk temsilcisiyle anlaşma imzaladı ve kısa süre sonra NBC'nin Crossing Lines'da, çeşitli kısa filmlerde yer aldı ve 2016'da Cannes'a "Yetenek Köşesi" seçildi, bu da ümit vaat eden bir başlangıç ​​yapan genç oyuncuları kutluyor ve teşvik ediyor. Kariyerlerine.

Sarah Brown Carter, Paskalya'dan mezun olduktan sonra Los Angeles'a taşındı ve burada SAG kartını sayısız reklâmda (iki ulusal kampanyada dahil olmak üzere) ve bir sabun operasında son zamanlarda düzenli olarak rol aldı.

Peter Hallin, 2012'de PFS'de öğrenim görürken Snowpiercer'da ilk uzun metrajlı filmi rol aldı. Orada Chris Evans, Tilda Swinton, John Hurt ve Jamie Bell gibi sahneleri paylaşıyor. Şimdi yerli İsveç'teki Peter, Crossing Lines dizisinde rol aldı ve İsveç suç draması The Bridge'de yer aldı. Ayrıca son yıllarda birkaç kez sahneye çıkıyor. Peter yaklaşan bağımsız film Evil Rising'de görülür ve kendi web dizisinde yazar, yapımcı ve oyunculuk yapıyor.

Martina Hemmingsson, Prag Film Okulu'nda okuduktan sonra İsveç Malmö Tiyatro Akademisi'nde Lisans programına kabul edildi. Bu prestijli akademi, 800 başvuran arasından 12 öğrenciyi kabul ediyor ve Prag Film Okulu'ndaki yoğun eğitiminden kaynaklanıyor.

KURSLAR VE ÇALIŞTAYLAR

Ekran Vekili Craft

Oyunculuk bir sanat ve zanaat hem de. Bu ders ekran oyunculuk teknik talepleri vurgulayan, zanaat üzerinde durulacak. Öğrenciler kamera çerçevesi için performanslarını kalibre etmeyi öğrenecek, yakın çekimler ve geniş çekimler için ayar yapacaklardır. Kamera fotoğraflarında düşündüğü için öğrenciler aktif ve değişken bir iç monolog geliştirecek ve oyunculuk, düşünme ve gözlerle dinleme nüanslarını anlayacaklardır. Bir sahne çalışma birimi, bir sahneyi nasıl parçalayacağını ve kamera için etkili bir biçimde oynatacağını vurguluyor.

oyunculuk Tekniği

Bu pratik ders, hem topluluk çalışması hem de film için uygulanabilir oyunculuk teknikleri araştırıyor. Öğrenciler temel oyunculuk egzersizleri ve projeleri ile başlayacak ve giderek daha karmaşık ilkeleri entegre edeceklerdir. Öğrenciler bir karakter geliştirme ve metin analizi yaklaşımları uygulama olacaktır. Film öncelikle doğalcı bir araç olduğundan, ana vurgu Konstantin Stanislavski ve öğrencileri öğretilerine dayandırılacaktır. Aktörler gibi, bir hedefe ilerleyen atım içine sahneleri kırarak, eylemleri oynarken, ve engellerin üstesinden olarak natüralist oyunculuk tekniğinin temelleri eğitim verecek. Tabii dinleme ve karakter dürüst yanıt için temel oluşturur Meisner Tekniği üzerinde önemli bir birim yer alacak.

seçmelere Tekniği

Onlar profesyonel bir set üzerinde uygulamaya koymak olamaz eğer Oyunculuk becerileri çok az kullanılırlar. Bu ders pazara aktörleri öğretmek ve rekabetçi bir sektörde kendilerini teşvik edecektir. Aktörler soğuk okuma ve ekrandaki dökümler mücadele stratejileri öğreneceksiniz. Her öğrenci işlerini eleştireceklerdir.Böylelikle profesyonel casting yönetmeni ile sahte döküm bir dizi katılmak olacaktır. Çalışma aynı zamanda profesyonel dökümde yaygın olarak kullanılan kendi kendine bantlamayı da içeriyor.

Oyunculuk İş

Öğrenciler belirli pazarlama stratejilerini öğrenmek ve kendi kariyer gezinmek ve profesyonel temsil çekmek konusunda görüşmek olacaktır. Özellikle aktörler, profesyonel bir CV nasıl organize edileceğini, kazanan bir baş shot seçimi, başarılı bir web sitesi organize etmeyi ve en iyi aktör pazarlaması için İnternetten faydalanmayı öğrenecek. Onlar da pratik ve ilk dönem öğrenilen seçmeler tekniklerini geliştirmeye devam edecektir.

film yapım

Bu aktörler, gerçek bir film setinde çalışması için eğitim sürecinin bir zorunluluk parçasıdır. Bu nedenle, her öğrencinin Prag Film Okul müdürleri tarafından üretilen bazı kısa filmlere katılmaları bekleniyor. bir aktör Prag'da süre alabilir diğer meşru film çalışmaları da ders kredisi doğru dahil olabilir. Öğrenciler pazarlanabilir gösteri makara üretmek için sahne çalışmaları ile bu malzemeyi birleştirmek için teşvik edilecektir. Bu ders ayrıca öğrencilere temel düzenleme programlarını kullanmalarını ve senaryo yazımına giriş yapmalarını isteyecektir.

Ses

Ses telleri bir kas ve uygulanmalı ve güçlendirilmelidir. Öğrenciler bir sesli antrenör ile vokal aralığını genişletmek, ses kontrolü geliştirmek ve seçilen aksan geliştirme çalışmaları yapmak için çalışacaklar. İkinci dönem şarkı söyleme dersleri ve icraatlarını içerir.

Sahne ve Ekran Hareketi

aktör fiziksel olarak formda ve esnek olmalıdır. Her sınıf gün zanaat fiziksel ve vokal yönleri için öğrencilerin hazırlanmasında, bir güçlendirme ısınma rejimi ile başlayacak. Bu sınıftaki birimler yoga ve dans içerecektir.

Atölyeler

Yıl boyunca öğrenciler, çeşitli disiplinlerde daha fazla eğitim veren çeşitli atölye çalışmalarına katılırlar. Bunlar muharebe (kılıç dövüşü, çekim ve vücut teması), görselleştirme ve bir yönetmen gibi düşünme, sanal gerçeklik için davranma ve makyaj gibi bazı konuları içermektedir.

Konuk Konuşmacılar

Her yıl, öğrencilere film endüstrisi hakkında bilgi vermek için dünya çapında ilham veren profesyonelleri getiriyoruz. En önemlisi, Film Programı Vekilliği PFS'in kurucusu Nancy Bishop ve yüzlerce uluslararası projeye imza atan bir CSA, Emmy adayı oyuncu. Yıl boyunca birkaç kez film oyunculuğu ve seçmeli dersler veriyor.

Uluslararası olarak öğreten ve Los Angeles'lı oyunculuk öğretmeni Bernard Hiller ile birlikte çalışan bir hayat koçu ve oyunculuk antrenörü Francisco Medina ile birlikte bir atölye sunmaktayız.

Diğer önemli öğretmenler The Sessions ve The Catcher'ın da bir Spy, film yönetmeni Bruno Coppola ve Guy Roberts, Prag Shakespeare Şirketi'nin sanatsal direktörü gibi birkaç filmin yapımcısı Judy Levine olmuştur.

Prag Film Okulu'ndaki fakülte, Prag'daki film endüstrisinde çalışıyor ve uluslararası projelerde çalışan profesyonellerle sürekli temas halinde. Olasılıklar ortaya çıktıkça, öğrencilerin sektör profesyonellerinden bir araya gelip öğrenebilecekleri kadar çok fırsat yaratmaya çalışıyoruz.

Film öğrencileri için de genel Prag Film Okulu programında sunulan bir seçmeli ders kayıt yaptırması bekleniyor. Bunlara şunlar dahildir: Aktörlere Yönelik, İyi Vekaleten / Kötü Oyunculuk, Komedi, Sinemaya Aydınlatma, Özellik Yazma, Sanat Yönü, Orta ve Doğu Avrupa Sineması.

SON BAŞVURU TARİHİ

Erken Başvuru Başvuru Tarihi: 1 Aralık 2017

Başvuru Tarihi: 31 Ocak 2018

Harç

Öğrenim Ücreti: 15.900 Euro

Ekipman Ücreti: 980 Euro

Bu okul şu programları sunmaktadır:
  • Ingilizce


Son Güncellenme Tarihi December 4, 2017
Süre ve Fiyat
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Başlangıç tarihi
Eyl. 7, 2018
Duration
Süre
1 yıl
Tam zamanlı
Price
Fiyat
15,900 EUR
Information
Deadline
Oca. 31, 2018
Early Action Application Deadline: December 1, 2017
Locations
Çek Cumhuriyeti - Prag
Başlangıç tarihi: Eyl. 7, 2018
Son başvuru tarihi Oca. 31, 2018
Early Action Application Deadline: December 1, 2017
Bitiş tarihi May 25, 2019
Dates
Eyl. 7, 2018
Çek Cumhuriyeti - Prag
Son başvuru tarihi Oca. 31, 2018
Early Action Application Deadline: December 1, 2017
Bitiş tarihi May 25, 2019
Price
Öğrenim Ücreti