Ammosov Yakutsk Devlet Üniversitesi , Jeopolitik görevlerin çözmede odaklı on Federal üniversitelerinden biridir personel toplantı büyük bölgelerarası yatırım projeleri için ihtiyacı vardır.
NEFU resmen 75 yaşında bir geçmişi vardır Ammosov Yakut Devlet Üniversitesi, temelinde Nisan 2010 yılında kurulmuştur.
Üniversite Yakutistan'daki ve Kırgızistan Devlet sisteminin kurucularından biri olan MK Ammosov, tanınmış siyasi liderin, sonra adlandırılmıştır.
Bugün NEFU Mirny, Neryungri ve Anadyr (Chukotka) şubeleri ile eğitim, öğretim ve araştırma için büyük kapasitesine sahip bir çeşitlendirilmiş bir üniversitedir.
Her ay 100 öğrenci "Smena" öğrenci dinlenme ve rekreasyon merkezi tıbbi bakım almak için bir olasılık var.
NEFU bilimsel kütüphane cumhuriyetçi ve inter-üniversite kütüphanesi bir statüye sahiptir, diğer kütüphane ve akademik kurumlar için bir araştırma ve metodik merkezidir. Onun kütüphane stok 1300000 üzerinde kitabı vardır.

f0a1aa2db72c507d1821789340430a4e

Kısaca Yakutsk Devlet Üniversitesi

NEFU toplam lisans öğrenci nüfusu sayısı yaklaşık 17.358 olduğunu.

1601 Akademik personel şu anda Üniversitesi'nde istihdam edilmektedir. bilim derecesi bu 209 tutun doktor derecesi, 845 aday.

500'den fazla öğrenci lisansüstü çalışma başlattık.

13 Enstitü, 5 fakülte, Mirny, Nerungry ve Chukotka, 6 büyük araştırma enstitüleri 3 Üniversite dalları.

119 derecelik kursları öğrenciler için mevcuttur.

Üniversite 40 bina ve çoğunlukla Üniversitesi kampüsünde bulunan 12 konut salonu kaplar. Kampüsün erişilebilir ve keyifli boyut öğrencilerin evde hissettiren; o öğretim, yönetim ve diğer öğrencilerle iletişim kurmak kolay olduğu gibi, uluslararası öğrenciler de entegre edilmiştir. Uygun bir fiyata farklı yemekler teklif kampüs genelinde hemen hemen her yerde öğrenci kantinler bulunmaktadır.

1 500.000 kitap, dergi ve Üniversite Kütüphanesi diğer öğeler vardır. Bilgisayar istasyonları kampüs genelinde kullanıcılara Üniversitesi kütüphane kaynaklar oluşturuyor. Üstelik hem Rus ve yabancı süreli dahil olmak üzere elektronik kaynakların ulaşmak veritabanına erişimi (vardırEBSCO, Bilim, JSTOR, Oxford University Press vb) Üniversite personel Jeoloji Saha İstasyonu, Arkeoloji ve Etnografya, Botanik bahçesi ve limonluk açıkken Müzesi vardır ve öğrencilerin araştırma ve çalışma.

Üniversitesi Stadyumu, Yüzme Havuzu, Sosyal Merkezi bulunmaktadır.

Öğrencilerimiz ve personel tüm Üniversite binaları ve Residence Hall ücretsiz Ethernet erişim ve Wi-Fi var

NEFU resmen MK Ammosov Yakutsk Devlet Üniversitesi, 75 yıllık geçmişi ile üniversite bazında Nisan 2010th kurulmuştur.

Üniversite Maksim Kirovich Ammosov, olağanüstü bir devlet adamı, Yakut milletin oğlu ve Yakutistan ve Kyrgizstan devletinin kurucularından biri almıştır.

Böyle Matematik Enstitüsü, Sağlık Enstitüsü, Kuzey, kesinlikle Kuzey Bölgesel Ekonomi Enstitüsü, AE Kulakovsky Enstitüsü, olongo Enstitüsü Uygulamalı Ekoloji Enstitüsü olarak 6 bilimsel araştırma kurumları vardır.

Üniversite gelenler:

  • üniversitenin yeni kalite
  • ekolojik güvenlik ve mineral ve hammadde üssü etkili üreme Korunması; rasyonel doğa yönetimi
  • Kuzey Teknoloji kullanımı ve üretimi
  • Kuzey yaşam standartlarının yükselmesi
  • Koruma ve Arktik ulus kültürünün geliştirilmesi
Programs taught in:
Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Ders

M. K. Ammosov North-Eastern Federal University

Biz kendi programında parlak bir elmas takı geçiş madencilik, işleme ve elmas sıralama gelen bütün yolu içeren büyüleyici projeye davet ediyoruz. ... [+]

Elmas Çalışmaları Dönemi Programı (30 AKTS)

Yakutistan (Yakutistan), çevresi ve topraklarında eşsiz Rusya Federasyonu'nun en büyük konudur. Yakutian elmas il o rezervlerinin% 90, Rusya'da üretimin% 95 ve dünyanın elmas üretiminin% 25'ine, Rusya'nın en büyüğüdür. Yüksek kaliteli elmas Saha Cumhuriyeti (Yakutistan) önemli özellikleridir. Öğrenciler, profesyoneller ve ilgilenen tüm insanların takı köpüklü dünya ile temas halinde heyecan verici bir eğitim projesinde yer almak ve almak için fırsat var.

Biz kendi programında parlak bir elmas takı geçiş madencilik, işleme ve elmas sıralama gelen bütün yolu içeren büyüleyici projeye davet ediyoruz. ... [-]

Rusya Yakutsk
September 2019
Tam zamanlı
1 dönem
Kampüs
İngilizce Devamını oku