Berkeley Uluslararası Eğitim Programı (BISP), uluslararası öğrencileri bir veya iki yarıyıllık yurtdışında kısa süreli bir çalışma programında UC Berkeley derece öğrencileriyle birlikte yüksek kalitede kurslar almaya davet etmek için eşsiz bir fırsat sunmaktadır. BISP, ücret karşılığı ödeme yapan kurslara kayıt olan nitelikli öğrenciler için öğrenci vizesi almak için sponsorluk ve gerekli davet mektubu sağlar. Ayrıca, “Berkeley Deneyimi” ne kadar çok ilgi duyan öğrencilere güçlü bir program ve destek programı sunuyoruz.

Her dönem BISP, dünyaca ünlü UC Berkeley'de ders alma deneyiminden zevk alan, dünyanın dört bir yanından gelen 350'den fazla uluslararası öğrenci ağırlıyor. Burada oldukça iyi bir performans sergiliyorlar ve hem sınıfta hem de dışarıda harika bir deneyime sahipler. BISP öğrencileri, genellikle bu dersleri derece gereklilikleri için kendi üniversitelerine geri gönderirler.

BISP öğrencileri çok çeşitli akademik geçmişlerden gelmektedir. BISP'nin kökleri bir akademik bölümde yer almakta ve özellikle sosyal bilimler, sanat, beşeri bilimler, biyolojik ve fizik bilimleri alanlarındaki öğrenciler için zengin bir ders programı sağlamak amacıyla kampüs bölümleri ile çok yakın bir ilişki sürdürmektedir. Bu çalışma alanlarında ilgili kursları bulan iş, medya, sağlık ve politika gibi diğer alanlardan çok öğrencimiz var. ABD'de, öğrencilerin büyüklerinin dışındaki konularda ders almaları yaygındır. UC Berkeley fakültesi ve öğrencileri, sınıflardaki birçok kültürden gelen öğrencilerin katılımını takdirle karşılayarak, bunu heyecan verici ve canlı bir çok kültürlü öğrenim ortamı haline getirmektedir.

BISP, onları desteklemek için özel kadrosuyla çok yönlü ve zengin bir deneyim sunar. Öğrenciler ayrıca Berkeley kampüsüne ve çevresine uyum sağlamalarında yardımcı olan UC Berkeley öğrencileri olan ve diğer öğrencileri ve Berkeley ve ABD kültürünü tanımak için fırsatlar sunan Kültürel Akran Danışmanlarımız tarafından planlanan etkinliklere katılırlar.

BISP Avantajı

• ABD'de çıkarlarınızı gözeten yeni bir bakış açısı kazanın

• Gelecek için gittikçe artan küresel dünyada geleceğe hazırlanın

• Yurtdışında canlı ve çok kültürlü bir çalışma deneyimi yaşayın

• Baştan sona kapsamlı akademik ve sosyal destekten yararlanın

Öğrenim Ücretleri ve Ücretler

Bir üniversite ile Kaliforniya Üniversitesi Yurtdışı Eğitim Programları UCEAP arasında bir ortaklığı içeren değişim programlarından farklı olarak , programımızdaki öğrenciler öğrenim ücretlerini ve program maliyetlerini karşılamak için ücret alırlar . Bu, nitelikli uluslararası öğrencileri BISP aracılığıyla UC Berkeley'de çalışmaya davet etmemizi ve herkes için olağanüstü etkinlikler ve destek sunmamızı mümkün kılmaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri'nde öğrenim görmek için bir F-1 Öğrenci Vizesi tüm öğrenciler, en az 12 dönem birimleri veya kredi almalıdır. Yurtdışında öğrenim görürken üniversiteniz buraya ek krediler veya birimler alabilir. Örneğin, Avrupa üniversitelerinden öğrenciler genellikle UC Berkeley'de 15 dönemlik birim olacak 30 AKTS puanına denk gelmektedir.

Ödeyeceğiniz (UC Berkeley'deki kurs ücretleri) ödeyeceğiniz ünitelerin sayısına bağlıdır. Her ünite 2018-19 akademik yılında 750 $ 'a mal oluyor. Örneğin, bir öğrenci 12 birime kaydolursa, harçları 9,000 ABD doları olur; 13 birim 9,750 dolar, vb.

Program dili:
Ingilizce
Son Güncelleme August 13, 2018
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Bilgi iste
Ağu 2019
Duration
1 - 2 dönem
Tam zamanlı
Price
750 USD
birim başına.
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre

- ,

Start Date
End Date
Son başvuru tarihi
Start Date
Ağu 2019
End Date
Son başvuru tarihi
Start Date
Oca 2020
End Date
Son başvuru tarihi
Location
- ,
Son başvuru tarihi
End Date

Ağu 2019

Location
- ,
Son başvuru tarihi
End Date

Oca 2020

Location
- ,
Son başvuru tarihi
End Date