Belgesel - Yıllık Program

Prague Film School

Program Açıklaması

Belgesel - Yıllık Program

Prague Film School

İLK YARIYIL - BELGESEL

Birinci dönem Belgesel Prodüksiyon dersinde, öğrenciler belgesel film dili, kamera tekniği ve düzenleme kritik becerilerini geliştirmek için tasarlanmış sayısız çekim görevini tamamlarlar. Anlatım, gösterme, gösterimler ve analitik egzersizler saha için zemin oluşturmaktadır.

İşlenen konular şunlardır:

- Belgesel kamera

- Belgesel düzenleme

- Belgesel yazı

- Ses ve ses tasarımı

- Aydınlatma

- Kamera hareketi

- Görüşme teknikleri

- Belgesel temalar ve türler

- Araştırma

- Belgesel etiği

Öğrencilerin birbirlerine yaptıkları ödevlerle mürettebat kurarak, öğrencilere ses yönetmenliği, üretme, çekim ve ses kaydetme konusunda kapsamlı beceriler kazandılar. Katı eleştiriler dersin hayati bir bileşenidir. Bu alıştırmalara ek olarak, her öğrenci kendi seçtikleri bir konuda 5 dakikalık bir belgesel kısa film hazırlayıp yönetir. Öğrenciler birbirlerinin projelerinde de çalışıyorlardı.

Programın diğer önemli bileşenleri düzenleme ve sinematografi alanında uzmanlaşmış derslerdir. Öğrenciler, Avid Media Composer'ın en yeni sürümünü düzenlemeyi ve Sony 4K XDCam (ve ilgiliyse diğer formatlar) ve aydınlatma teorisi ile çekim öğreniyorlar. Anlatım ve belgesel çekim tekniklerini inceleyerek ve uygulayarak, öğrenciler film dilinde gelişmiş bir akıcılık kazanırlar.

Kursun pratik bileşenini tamamlayan öğrenciler, sinematografi, ses, müzik, düzenleme, grafik, animasyon ve dağıtım platformlarını yeni ve yenilikçi yöntemlerle kullanan film yapımcıları tarafından gün geçtikçe geliştirilen, belgesel film yapımcılığını gelişen bir ortam olarak kavrayacak taramalara katılırlar. Bu gösterimler, temaları ve türleri kesen geçmiş ve şimdiki zengin uluslararası belgesellerin üzerine kuruludur. Bu örnekler, öğrencilerin belgesel film yapımcıları olarak kendi benzersiz sesini bulmalarına yardımcı olacak.

İKİNCİ YARIYIL - BELGESEL

Gelişmiş Belgesel Üretimi'nde, öğrenciler, diploma filmlerinin derinlemesine geliştirilmesi ve ön prodüksiyonuna odaklanıyor. Buna, öğretmenler ve akran incelemeleri için haftalık görevlerin tamamlanması ve ilgi çekici bir öneri ve tedavi yazmayı öğrenmeyi de içerir. Dönem sonunda her öğrenci, 15 dakikalık bir belgesel olan kendi diploma filmini yapmış ve yönetmiş olacak ve sınıf arkadaşlarının projelerinde yer alacak. Kapsamlı beyin fırtınası ve yunuslama oturumları sayesinde, öğrenciler daha da geliştirmek ve programın tamamlanmasından sonra gerçeğe dönüştürmek için critiqued proje fikirlerinin bir portföy ile silahlı kursu bırakın.

İkinci dönem programı, öğrencilerin haftalık çekim ve düzenleme egzersizleri ile teknik becerilerini geliştirdikleri pratik bir kurs olan Belgesel Atölyesi'ni içerir. Kapsanan konular şunlar olabilir: İleri Mülakat Teknikleri, Belgesel Yeniden Yarışmalar, Arşiv Araştırması, Bir Kişinin veya Yeri Bir Portre, Belgesel için Müzik ve çeşitli Cinema Vérité tarzı çekim senaryoları.

İkinci yarıyılın en önemli bileşeni ve tüm yılın belgesel kursu, yayın kalitesinde olması gereken diploma filmidir.

SON BAŞVURU TARİHİ

Erken Başvuru Başvuru Tarihi: 1 Aralık 2017

Başvuru Tarihi: 31 Ocak 2018

Harç

Öğrenim Ücreti: 15.900 Euro

Ekipman Ücreti: 980 Euro

Bu okul şu programları sunmaktadır:
  • Ingilizce


Son Güncellenme Tarihi December 4, 2017
Süre ve Fiyat
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Başlangıç tarihi
Eyl. 7, 2018
Duration
Süre
1 yıl
Tam zamanlı
Price
Fiyat
15,900 EUR
Information
Deadline
Oca. 31, 2018
Early Action Application Deadline: December 1, 2017
Locations
Çek Cumhuriyeti - Prag
Başlangıç tarihi: Eyl. 7, 2018
Son başvuru tarihi Oca. 31, 2018
Early Action Application Deadline: December 1, 2017
Bitiş tarihi May 25, 2019
Dates
Eyl. 7, 2018
Çek Cumhuriyeti - Prag
Son başvuru tarihi Oca. 31, 2018
Early Action Application Deadline: December 1, 2017
Bitiş tarihi May 25, 2019
Price
öğrenim ücreti