African Leadership Academy

Giriş

Afrika Liderlik Akademisi belirlenmesi, geliştirilmesi ve Afrikalı liderlerin bir sonraki nesil bağlayarak Afrika dönüştürmek istiyor. Bizim Liderlik Gelişimi formülü oldukça basittir:

Potansiyel

Biz girişimin kıvılcım göstermek gençler için Afrika tarak; kim olacak ve bunu yapmak için çalışıyoruz neler yapabileceğini görmek.

Uygulama

Genç liderler entelektüel büyüme ve eller liderlik gelişimi yoğun bir programı tamamlamak.

Fırsat

Genç liderler Afrika'da dönüştürücü etkisi onların yol boyunca güçlü bir ağ tarafından yönlendirilir.

Hakkımızda

Afrika Liderlik Akademisi gelişmekte ve kıtanın geleceğin liderlerini bağlayarak Afrika'da kalıcı barış ve refah sağlamak istiyor. Afrika'nın en büyük ihtiyacı etik ve girişimci liderlik. Çok sık, biz Afrika'da kötü liderlik belirtileri ele yatırım: Biz savaş, yoksulluk ve kıtlık etkilenen kişilere battaniye, gıda, ilaç ve vermek. Biz sürdürülebilir sağlık gıda üretimi ve erişimini artırmak ilk etapta meydana gelen savaşları önlemek liderler, istihdam yaratmak girişimciler ve bilim adamları geliştirmek sürece Ancak bu çabalar asla durmayacak.

Bizim liderlik geliştirme formülü oldukça basit: Biz liderlik uygulama sağlayarak, büyük potansiyele sahip genç liderleri belirlenmesi ve dönüştürücü fırsatlar ile bağlayarak, biz geliştirmek ve gelecek Nelson Mandela, bir sonraki Wangari Maathai, ve Afrika'nın en Bill yetkisi inanıyorum Gates,.

Bizim Darbe

Biz sürekli mükemmellik göstermiştir ve bizim amiral gemisi müfredat ile üstün başarı tanık olduk. Harvard, Yale, Brown, Cornell, Duke, New York Üniversitesi, MIT, Stanford, Oxford, London School of Economics, Ashesi Üniversitesi, Cape Town Üniversitesi, ve daha fazlası: Öğrencilerimiz de dahil olmak üzere, önde gelen küresel üniversitelere yerleştirilen edilmiştir. Bizim mezun öğrenciler bugüne kadar toplu burs ödülleri $ 35M üzerinde kazandık.

ALA genç liderleri zaten Afrika'nın üzerinde etkisi yaparak başladı. Onlar kurulduğu günden bu yana 44 kar amacı gütmeyen ve kar amacı gütmeyen işletmeler başlattı ve bu işletmelerin çoğu kampüste ve sürdürülebilir kuruluşlar olarak öğrencilerin memleketlerine gelişmek devam ediyor.

Dünya Ekonomik Forumu onlar kendi ülkelerinde başlattı yenilikçi kuruluşlar için beş ALA genç girişimcilere tanıdı. Açılış sınıftan ALA mezunlarının iki takım Kenya ve Fas'ta kendi projeleri için Barış için 10.000 $ Kathryn Davis Ödülü'nü kazandı. Ayrıca, Afrika Liderlik Akademisi artan uluslararası tanınma almaya devam ediyor.

Bu okul şu programları sunmaktadır:
  • Ingilizce

Görmek Summer courses » Kursları inceleyin »

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Ders

Kampüs Tam zamanlı 5 gün March 2019 Güney Afrika Cumhuriyeti Roodepoort Johannesburg + 1 daha

Genç liderler Afrika Birliği'nin iç işleyişini keşfetmek için, ve Afrika liderlerinin rolleri üstlenerek uluslararası diplomasiyi uygulamaya Afrika Liderlik Akademisi Modeli Afrika Birliği (ALAMAU) bir platform sağlayarak, Afrika Birliği'nin bir simülasyon olduğunu. [+]

Hakkımızda

Afrika Liderlik Akademisi Modeli Afrika Birliği (ALAMAU) Afrika Birliği'nin iç işleyişini keşfetmek için, ve Afrika liderlerinin rolleri üstlenerek uluslararası diplomasiyi uygulamaya 14-19 yaş arası genç liderler için bir platform sağlayarak, Afrika Birliği'nin bir simülasyon olduğunu. Bu konferans delegelere, karmaşık Afrika konuları incelemek ilgi ve Afrika ülkelerinin pozisyonları anlamak ve başarılı ulusal çıkarlarını ödün vermeden müzakere öğrenme fırsatı tanıyor. ALAMAU çeşitlilik kutluyor ve pan-Afrika birliğini teşvik ederken uluslararası işbirliğini model, genç liderleri güçlendirilmesi amaçlanmaktadır.

ALAMAU 2015 2015 genç liderler yoğun beyin fırtınası ve müzakereler, kıtadaki en uzun soluklu ve en karmaşık sorunlardan bazılarının beş gün içinde, çözme girişiminde 18-22 Mart, gelen yapılacaktır.... [-]


Yaz kursları

Kampüs Tam zamanlı 19 gün July 2019 Güney Afrika Cumhuriyeti Roodepoort Johannesburg + 1 daha

Afrika Liderlik Akademi Küresel Scholars Program (GSP) 15-19 yıldır tüm dünyada yaş arası gençler için 3 haftalık liderlik geliştirme programıdır. Bu Akademi'nin ünlü Girişimci Liderlik öğretim üyeleri tarafından yönetiliyor, Akademi'nin İki Yıl Programı mezun, ve çeşitli mesleki geçmişleri gelen Eğitimciler. [+]

GSP Hakkında

Afrika Liderlik Akademi Küresel Scholars Program (GSP) 15-19 yıldır tüm dünyada yaş arası gençler için 3 haftalık liderlik geliştirme programıdır. Bu Akademi'nin ünlü Girişimci Liderlik öğretim üyeleri tarafından yönetiliyor, Akademi'nin İki Yıl Programı mezun, ve çeşitli mesleki geçmişleri gelen Eğitimciler. GSP öğrenmek ve 21. yüzyılın liderleri ve pozitif değişimin küresel ajanlar olmak için gerekli girişimcilik liderlik becerilerini geliştirmek için gençler için bir fırsattır. Çözme toplum sorunlarına insan merkezli bir yaklaşım geliştirmek için bir tasarım düşünme modeli ve Johannesburg bir Topluma Hizmet Sahası'nda bu bilgiyi uygulama - Katılımcılar YAPI öğreneceksiniz. Afrika ve dünyanın daha derin bir anlayış kazanıyor ederken çeşitli takımlarda çalışarak, GSP katılımcılar, güçlü küresel bağlantıları kurmak.... [-]


Videolar

ALA Summer - A video tour of the Global Scholars Program