Queen's University Belfast

Faculty of Medicine, Health & Life Sciences

Giriş

Queen's University Belfast, Dünyanın En İyi 200 Üniversitesinde(QS Dünya Üniversiteler Sıralaması 2019)

Bir Kraliçe öğrencisi olarak, gerçekten uluslararası bir üniversiteye katılacaksınız. Aslında, dünyanın en fazla 24. uluslararası üniversitesi seçildi ve 82'den fazla ülkeden gelen öğrenciler, çok kültürlü ve canlı bir kampüs oluşturmaya yardımcı oldu.

Biz, araştırma ve eğitim alanındaki mükemmelliği öğrenci merkezli bir anlayışla birleştiren prestijli Russell Grubu'nun bir üyesiyiz.


Queen's University

GLOBE'YE KARŞI SAĞLAYAN 150.000 MEZUNİYET

İlham verdiğimiz mezunlar arasında, Seamus Heaney ve David Trimble gibi Nobel ödüllü seçkin bilim adamları ve Kuzey İrlanda'da ve dünya genelinde etkili olan etkili liderler yer alıyor.

Queen'in mezunlarının% 94'ünden fazlası mezun olduktan altı ay sonra istihdamda ya da daha ileri çalışmalarda; Mezunlarımız Kuzey İrlanda'nın en büyük 100 şirketinin 80'inde liderlik pozisyonlarına hakim ve 120'den fazla ülkede fark yaratıyor.

İngiltere'nin en büyük kampüs üniversitelerinden biri ve en eski 9'u, üniversite yaşamının en iyi deneyimi için gurur verici mirasımızı son teknolojilerle harmanlıyoruz.

KÜRESEL BİR ÜNİVERSİTEYİZ

Queen's'de 23.000'den fazla öğrenci yaşıyor ve çalışıyor. Bunlardan, 1.900'den fazla 82 ülkeden; Malezya, Çin, Indias, Orta Doğu ve Amerika Birleşik Devletleri dahil. Ayrıca 70'ten fazla milletten 600'ün üzerinde uluslararası personel istihdam ediyoruz.

EKONOMİK ÜNİVERSİTE DENEYİMİ

Sağlık, duygusal refah, eğitim, çalışma ihtiyaçları, finansal güvenlik ve kariyer beklentilerinize bakarak Queen'inizde geçirdiğiniz süreden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için bir destek hizmetleri ağı sunuyoruz.

DÜNYA SINIFI TESİSLERİ

Birinci sınıf öğrenciler önde gelen tesislere ihtiyaç duyarlar. Son 10 yılda 350 milyon sterline yatırım yaptık, her zaman yeni eklemeler açtık.

İngiltere'nin en büyük kampüs üniversitelerinden biri ve en eski 9'u, üniversite yaşamının en iyi deneyimi için gurur verici mirasımızı son teknolojilerle harmanlıyoruz.

Queens102

BELFAST - DÜNYADA 1 NİSAN 1 BÖLGE 2018 YILINDA

(LONELY PLANET, 2017)

Kendi kültürüne sahip bir sermaye. Dünyanın en dost canlısı halklarının arasında günlük yaşamın tadını çıkarın. Kendinizi en iyi çağdaş kulüplere, mutfağa, kültüre ve sanata bırakın.

Queen's, Belfast'ın kültürünün yanı sıra sanat ve sosyal sahnelerinin de kalbinde yer alıyor. Canlı bir sosyal yaşamı ve zengin kültürel mirasa sahip hareketli, kozmopolit bir şehrin parçası olmaktan gurur duyuyoruz.

GARANTİLİ KONAKLAMA

Evden üniversite hayatına geçişi yansıtan bir yaşam tarzı sunuyor. Güvenli ve modern konaklama tesislerimiz, Belfast'taki öğrenci yaşamına yerleşmenin yanı sıra, yaşamak ve öğrenci hayatının tam anlamıyla tadını çıkarmak için önemli bir alanın yanı sıra destek, yardım ve rehberlik sunmaktadır.

Öğrenci konaklama ve Öğrenci Birliğimiz diğer öğrencilerle tanışmak ve arkadaş olmak ve kampüs yaşamının bir parçası olmak için size yardımcı olacaktır. 200'den fazla kulüp ve toplum arkadaşlarla tanışmak, yeni yetenekler keşfetmek ve eğitimden ara vermek için harika bir yoldur.

Queens103a

TIP FAKÜLTESİ, SAĞLIK

S Queen's Tıp, Sağlık ve Yaşam Bilimleri Fakültesi, toplumun ihtiyaçlarına odaklanmış, birinci sınıf kadrosu ile, yüksek kaliteli, önde gelen eğitim sunar. Araştırma odaklı ve öğrencilerimizi entelektüel, sosyal ve kültürel olarak zenginleştiren bir eğitim deneyimi sağlıyoruz.

Umudumuz, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerimizin hem öğrenmeye hem de hayata yeni fikirler ve yaklaşımlar getirmeye katkıda bulunmaları ve yaşamı geliştirmek ve ilerletme çabalarımızı ilerletmek için bize katılacak olması. Belfast'ın kültürünün, sanatının ve sosyal sahneler. Canlı bir sosyal yaşamı ve zengin kültürel mirasa sahip hareketli, kozmopolit bir şehrin parçası olmaktan gurur duyuyoruz.

KÜRESEL ZORLUKLARA ADRES

Eğitim ve araştırmalarımızla, dünyanın en büyük zorluklarından bazılarına değinmek için çaba harcıyoruz. Akademik kadromuz, Okullarımız ve Sağlık Bilimleri ve Küresel Gıda Güvenliği Küresel Araştırma Enstitüleri aracılığıyla dünya çapında araştırmalar yürütmektedir. Bu, hastalar için yeni tedaviler ve yediğimiz gıdalar için daha yüksek seviyede koruma ile sonuçlandı.

FAKÜLTE OKULLARI

Biyolojik Bilimler Fakültesi

Tıp, Diş Hekimliği ve Biyomedikal Bilimler Fakültesi

Hemşirelik ve Ebelik Okulu

Eczacılık Fakültesi

FAKÜLTE SIRALAMALARI

Dünyadaki ilk 200'deki konular (konu 2017'ye göre QS Dünya Sıralaması)

 • Eczacılık ve Farmakoloji (51–100)
 • Hemşirelik (51-100)
 • Tıp (151–200)
 • Tarım ve Ormancılık (151–200)

İngiltere'deki en iyi 20 Konular (Times ve Sunday Times İyi Üniversite Rehberi 2017)

 • İngiltere'de Farmakoloji ve Eczacılık için 2. sırada
 • İngiltere'de diş hekimliği için 2
 • İngiltere'de Gıda Bilimi için 4.
 • İngiltere'de Tarım ve Ormancılık için 6. sırada
 • İngiltere'de Anatomi ve Fizyoloji için 10. sırada
 • İngiltere'de Tıpta 20. sırada

Bu okul şu programları sunmaktadır:
 • Ingilizce

Videolar

Why study at Queen's University Belfast?

Life in Belfast - The Ultimate Student City

Postgraduate Study in Belfast, Northern Ireland

İletişim

Queen's University Belfast

Adres Queen's University Belfast University Road Northern Ireland
BT7 1NN Belfast, Northern Ireland, Birleşik Krallık
web sitesi
Telefon +44 785 1880522