İtalyan mutfağında EĞİTİM İÇİN DÜNYA LİDERİ MERKEZİ

ALMA - Italian Cuisine International School güzel bir İtalyan tarzı bahçe içinde yer alan, Colorno muhteşem Ducal Sarayı barındırılmaktadır. Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi bulunmaktadır - Okul 10 Parma km İtalyan gıda Vadisi kalp ve EFSA ayrıca Gastronomi Yaratıcı City olarak UNESCO tarafından ödüllendirildi olduğunu.

Bu olağanüstü tarihsel konumu son öğretim ve yemek pişirme imkanı ile donatılmıştır. Bir konferans salonu ve mutfak ile bir agora odası, 7 eğitim derslik, 4 demo derslik, 2 pasta laboratuarları ve tam A / V sistemi, 17. yüzyıldan kalma bir şarap mahzeni ile donatılmış 1 Sommellerie odası, 1 duyusal analiz laboratuvarı: Bu 7.000 üzerinde mq kapakları 1 Ar-Ge mutfağı, 13.000 mutfak kitap, gazete ve dVD koleksiyonları, bir merkez mutfak, 1 restoran oturma 180 konuk ve 1 Fine Dining Restaurant oturma 40 konuk ile 1 kütüphane.
2004 yılından bu yana, ALMA tüm en layık öğretmenler tarafından en üst düzeyde gerçekleştirilen eğitim programları ile dünyanın her yerinden bu konum şefler, pasta şefleri, aşçılar ve F & B yöneticileri eğitim olmuştur.

ALMA dekanı Maestro Gualtiero Marchesi, tüm dünyada en yetkili İtalyan şef ve pişirme öğretmendir. Ayrıca, okul, aynı zamanda yüksek nitelikli öğretim kadrosu dayanarak, ALMA öğrenciler için staj yerleştirmek için en ünlü İtalyan restoranları arasında 700'den fazla işbirliği yapmaktadır.

bugün ALMA (müfredat programları ve terzi -yapılan kursları arasında) yılda yaklaşık 2.000 öğrenciye ev sahipliği yüzden Geçen yıl ALMA yüksek eğitim kursları için talep oldukça, yükseltti ve bir daha da artması 2017 için bekleniyor.
Bu başarının nedenlerinden biri ALMA MEZUNLAR en yüksek istihdam oranıdır. diploma ve ALMA ALMAlink istihdam sayesinde erişen onlara yardımcı sonra istatistik dışarı t etek% 90 6 ay içinde bir iş bulmak, özel bir portal ile temas almak restoran, otel ve catering sektörünün şirketleri izin www.almalink.it ALMA mezunları.

ALMA ÖĞRETİM TEKLİF

DİL: İtalyan

 • İtalyan mutfağının İLERİ KURS
 • PASTA İLERİ KURS
 • MUTFAK TEKNİKLERİ DERS
 • PASTA TEKNİKLERİ DERS
 • YARDIMCI RESTAURANT & BAR MÜDÜRÜ
 • MASTER SOMMELIER ALMA-AIS
 • F & B MÜDÜRÜ DERS

Dil: İngilizce

 • İtalyan mutfağının ULUSLARARASI PROGRAMI
 • MODERN PASTA ULUSLARARASI PROGRAMI
 • ŞARAP ULUSLARARASI DERS
 • ORTAK OKULLAR İLE ORTAK PROGRAMLARI

ALMA ULUSLARARASI AĞ

ALMA güçlü bir uluslararası meslek vardır ve bu tüm dünyada en iyi Mutfak Okulları ile güçlü bir ağ geliştirdi nedeni de budur. ortağı okullar ile işbirliği içinde, ALMA özel İtalyan yemek kursları düzenlemekte ve kendi ülkelerinde İtalyan mutfağı ve İtalyan ürünlerinin elçilerini olmak için yabancı şefler trenler.

 1. International Culinary Center - New York (ABD)
 2. Il Cuoco - İtalyan Mutfak Enstitüsü - Seul (Güney Kore)
 3. George Brown Kolej Şef Okulu - Toronto (Kanada)
 4. ITHQ (Quebec Turistik ve Derece Otel Belgeleri) - Montréal (Kanada)
 5. Cessa Universidad - Mexico City (Meksika)
 6. Ecole d'Art Culinaire de Miyagi - Sendai (Japonya)
 7. VTC - Mesleki Eğitim Konseyi - Hong Kong (Çin)
 8. Westminster Kingsway College - Londra (İngiltere)
 9. Senac - Centro Universitário - São Paulo (Brezilya)
 10. MSA - Mutfak Sanatları Akademisi - İstanbul (Türkiye)
 11. NSI - Kuzey Sidney Tanıtım: //www.bic-lj.si/en/titute - Sydney (Avustralya)
 12. Prue Leith Şef Akademisi - Centurion, Johannesburg (Güney Afrika)
 13. KDU Üniversite Koleji - Kuala Lumpur (Malezya)
 14. Mausi Sebes - Buenos Aires (Arjantin)
 15. BIC Vocationale Ljubljana College - Ljubljana (Slovenya)
 16. Hungkuang Üniversitesi, Taichung (Tayvan)
 17. AIMS Enstitüsü - Bangalore (Hindistan)
 18. Kul In - Sisak (Hırvatistan)
 19. Zhejiang Turizm Koleji - Hangzhou (Çin)
 20. İsviçre Eğitim Grubu - Montreux (İsviçre)

ALMA İŞ ORTAKLARI

Okulun belli başlı ortakları, Colorno Kalesi ile tesisi kuran Provincia di Parma ile birlikte çoğunluk hissedarı olan Parma Ticaret Odası'dır. Diğer ortaklar: Unione Industriali ve Ascom Parma, Cariparma Crédit Agricole, FIPE, tipik Gıdalar ve şarapları (parmesan peyniri, Lambrusco di Modena, Olio Toscano, Prosciutto di Parma, Vini Reggiani, Salumi Tipici Piacentini, Vini Koruma için çeşitli konsorsiyumlar DOC Colli Piacentini, Vini Colli di Parma, Produttori di Aceto Balzamico, Vini Colli Bolognesi), APACOOP, ASSICA, Confcooperative Emilia-Romagna, Istituto Nazionale Espresso Italiano, Federalimentare, Assolatte ve Federdoc.


ALMA ayrıca İtalyan Eğitim Bakanlığı, Üniversite ve Araştırma Bakanlığı (MIUR) ve İtalyan Dış Ticaret Enstitüsü (ICE) ile protokol anlaşmaları imzaladı. Ayrıca Milano ve Parma Üniversitesi'nde SDA Bocconi ile anlaşma ve işbirlikleri girmiştir. ALMA Emilia Romagna Bölge eğitim sistemine akredite ve ISO 9001-2008 mesafesindedir.

2011 yılında, uluslararası ağı da içine alacak olan "Gezegeni Beslemek - Yaşam için Enerji" konusu kapsamında EXPO'da bir dizi eğitim ve tanıtım faaliyeti için EXPO 2015 ile bir işbirliği anlaşması imzaladı.

Programs taught in:
Ingilizce
Italyan

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Sertifika

ALMA - The International School of Italian Cuisine

Program teorisi, gösteriler ve eğitim sınıfları ile bölgesel farklılıklar İtalyan, modern pasta temellerini öğretmeyi amaçlar. İtalyan pasta otantik geleneği keşfedin ve ... [+]

Program teorisi, gösteriler ve eğitim sınıfları ile bölgesel farklılıklar İtalyan, modern pasta temellerini öğretmeyi amaçlar.

Parma yakınlarındaki ALMA Kampüsü'nde iki ay harcamak, sadece Gastronomi Yaratıcı Kent ilan etti ve beğenilen şefler otantik İtalyan pasta öğrenir. Ardından 20 İtalyan bölgelerinden birinde bir bir restoran, otel yapısı ya da pasta laboratuar pasta bölümünde 3 aylık staj ile bu ömür boyu deneyimi tamamlamak.

İtalyan pasta otantik geleneği keşfedin ve İtalyan Pasta Chef Uzman Belgesi almak.

hitap:

kabul için İtalyan Modern Pastry Gereksinimleri profesyonel olmayı hedefliyoruz Uluslararası Öğrenciler:... [-]

İtalya Parma
October 2019
Tam zamanlı
5 ay
Kampüs
İngilizce Devamını oku
ALMA - The International School of Italian Cuisine

İtalyan Mutfak Programı, iki eğitim biriminde düzenlenen bir yıllık bir derstir. İtalyan mutfağında gerçek bir daldırma ve İtalyan mutfağının profesyonel şefi olmak için ... [+]

İtalyan mutfağında gerçek bir daldırma ve İtalyan mutfağının profesyonel şefi olmak için eksiksiz bir çalışma deneyimi arıyorsanız, iki eğitim ünitesinde düzenlenen YENİ İtalyan Mutfak Programı mükemmel bir kurstur.

İtalyan Mutfak Programı uzun vadeli / bir yıllık bir derstir: temelden başlayarak, ileri seviyeye kadar ilerler ve tam ve profesyonel bir İtalyan yemeği sunar.

İtalyan Mutfağı'nın “ilk bakışta aşk” deneyimini sunmak için tasarlanan öğrenciler, eğitim ve gösteri derslerine katılacaklar, ayrıca ALMA öğretmenleri eşliğinde İtalya'ya seyahat edecekler ve İtalya'nın en önemli İtalyan yemekleri, yiyeceklerini ziyaret edecekler.... [-]

İtalya Parma
September 2019
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Address
ALMA - La Scuola Internazionale di Cucina Italiana Piazza Garibaldi, 26 Colorno
43052 Parma, Emilia-Romagna, İtalya
web sitesi
Telefon
+39 0521 525211