CERAH - The Geneva Centre for Education and Research in Humanitarian Action

Giriş

İnsani Eylem Eğitim Merkezi ve Araştırma insani müdahaleler açılmak hangi bağlamlarda bugün her zamankinden daha fazla çeşitli ve karmaşıktır. Acil durumlar zaten kronik azgelişmişlik muzdarip yerlerde meydana her duruma özel ve uyarlanmış yanıtlar arıyor. Bu karmaşıklığı ile karşı karşıya insani işçiler görüntüleyebilir ve silahlı çatışma, salgın hastalıklar, doğal afetler ve sosyal dışlanma durumlarla başa çıkmak için beceri ve yetkinliklerin çeşitli kullanmak zorunda.

Eğitim ve Araştırma Cerah eğitim programları sunmaktadır ve uluslararası kurum ve sivil toplum kuruluşlarının Cenevre'nin ağında çizim uluslararası üne akademik araştırma projeleri yürütmektedir.

Cerah disiplinler arası araştırma mesleki uygulamalar ile ilgili performansı ve teşvik edici yansıma geliştirmek amacıyla, insani sektör ve insani çalışma teşvik eleştirel analizi projeleri, insanlık ve insani yardım örgütlerinin siyaset.

insani uzmanları bugün gerektiren beceri ve geniş bilgi tabanı geniş bilincinde olarak, cerah kursları gibi STK'lar için uluslararası insancıl hukuk, kamu sağlığı veya proje yönetimi gibi konularda derinlemesine eğitim sağlamak. Öğrenciler antropoloji, ekonomi ve siyaset bilimi gibi akademik bakış açıları, çeşitli tanıtıldı.

insani profesyoneller için eğitim ve öğretime modüler yaklaşım

Cerah kursları insani eylem çalışan insanlar için uygun bir dizi seçenek sunmak için yapılandırılmıştır:

İleri Araştırmalar (MAS) (10 ila 12 ay tam zamanlı / 60 ECTS kredisi) Master insani eylemin tüm yönlerini kapsayan ve öğrenciler de kendi seçtikleri 2 alanda uzmanlaşmak için izin verir. Programın temel amaçları teorik araçları ve günümüz insani operasyonlarda uygulanabilir pratik beceri edinimi odaklanır. İleri Araştırmalar (DAS) (4 ay tam zamanlı / 30 ECTS kredisi) Diploma insani profesyonellerin mesleki deneyim yansıtmak ve yeni anlayışlar yanı sıra analitik becerileri kazanmalarına olanak veriyor. Program insani eylem kavramsal ve operasyonel açıdan genel bir bakış ile katılımcılar sağlar. İleri Araştırmalar (CAS) çeşitli Belgeleri (6-7 hafta / her CAS 10 ECTS kredisi) profesyonellerine insani eylemin belirli alanlarda bilgi ve aquire becerilerini derinleştirmek için bir fırsat sunuyoruz. Yoğun eğitim kursları akademisyenler ve deneyimli insani uygulayıcıları tarafından teslim edilir.

Özel 8 ay İnsani Eylem Tasarımı Stratejileri ve Projeler - Advanced Studies Uzaktan Öğrenme Belgesi (8 ay / 15 ECTS kredisi) koçluk ve yardımla, onların fiili çalışma ortamına yeni bilgi ve becerilerini uygularken, uzaktan eğitim yoluyla yarı zamanlı çalışma için profesyonel sağlar. Bu ders Uganda'da 10 günlük orta programı konut seans dahildir.

Bir haftalık Tematik Seminer kısa kurslar (1 hafta / her TS 2 ECTS kredisi) katılımcıların çağdaş insancıl yüksek öneme sahip konularda bir dizi analiz için izin interaktif eğitim biçimleri vardır. kurslar kıdemli akademisyenler ve analitik becerileri inşa ve pratik araçlar elde etmek için katılımcılara rehberlik deneyimli insani profesyoneller tarafından yönetilmektedir.

Cenevre: insani bir eylem merkezi Cenevre de insani sektörü için uluslararası bir merkez olarak bilinir.

Uluslararası Kızılhaç Komitesi, Sınır Tanımayan Doktorlar, Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu, BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri, Uluslararası Göç Örgütü ve Dünya Sağlık Kuruluşları tüm Cenevre'de genel merkezi bulunmaktadır.

Şehir ayrıca ana İnsani İşler Koordinasyon, UNICEF, UNDP, İnsan Hakları Yüksek Komiserliği ve İnsan Hakları İzleme Örgütü BM Ofisi anahtar ofisleri. uluslararası STK düzinelerce Cenevre ofisleri korumak.

Cerah ve öğrencilerin insani alanda, yanı sıra Cenevre'nin saygın akademik kurumlara Merkezin bağları bu önemli aktörlerinden özgü erişim yarar.

Akademik mükemmellik Graduate Institute (IHEID) Cenevre Üniversitesi (Tıp Bilimleri, Hukuk, Mütercim-Tercümanlık), ve insani kuruluşlardan fakültelerin bir dizi öğretim üyesi ve araştırmacı cerah en disiplinli bir program zenginleştirmek için kendi uzmanlık alanına ve benzersiz bakış açıları getirmek.

Bu okul şu programları sunmaktadır:
  • Ingilizce

Görmek Sertifikalar » Kursları inceleyin »

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları:


Kampüs Tam zamanlı 7 hafta April 2019 İsviçre Geneva

İleri Araştırmalar Sertifika gerekli bilgiye sahip insani uzmanları kriz dönemlerinde sağlık sorunları tespit ve takip edebilmek için, ve karmaşık durumlarda etkili ve uygun müdahale stratejileri geliştirmek için donatıyor. [+]

13 NİSAN - 29 Mayıs 2015

Bakımı ve savunmasız nüfusların sağlık durumunu iyileştirmek özellikle insani acil durumlarda, en yardım projelerinin kalbinde yatıyor.

İnsani uzmanları krizler sırasında sağlık sorunları tespit ve takip edebilmek için, ve karmaşık durumlarda etkili ve uygun müdahale stratejileri geliştirmek için yeterli temel bilgilerle donatılmış olmalıdır.

BU DERS ne bekleyebilirsiniz [-]

Kampüs Tam zamanlı March 2019 İsviçre Geneva

[+]

Sırasında müzakere sürecinde çeşitli paydaşlar ile en uygun etkileşim ve iletişim modlarını belirlemek ve yönetmek Analitik yetkinlikleri açısından: SERTİFİKA

Her seminer 2 AKTS kredisi karşılık ve Cenevre Üniversitesi ve Uluslararası Kalkınma ve Araştırmaları Enstitüsü'nde tarafından kabul edilmektedir.

[-]

Kampüs Tam zamanlı 7 hafta April 2019 İsviçre Geneva

Donatıyor insani yasal açıdan insani eylem zorlukları analiz etmek ve insani hedefleri ilerletmek için uluslararası hukuku kullanma yeteneği ile profesyonel; ve hukuk eğitimi olan insani hukuk ortamını anlamak için. [+]

Insani acil açılmak hangi ulusal ve uluslararası bağlamlarda, yasal durum, genellikle son derece karmaşık ve hatta çelişkili olduğunu. Aktörler mümkün olan en iyi ışık eylemlerini sunmak veya başkalarına sarsmak için yasa manipüle deneyebilir. İnsani projeler bu durumda dolaşmış olabilir - açık bir yol yönlendirmek için, insani yardım çalışanları iyi bir yasal topraklama gerekir.

İnsan hakları, her yerde uygulanabilir, insani eylem insani aktörlerin davranışları yanı sıra yer aldığı toplumlar için uygun değildir. Uluslararası insani hukuk kuvvetle etkiler insani yardım örgütlerinin hak ve sorumlulukları. Hukukun diğer dalları da doğrudan veya dolaylı olarak, çağrıda olabilir insani işçilerin eylemleri, gibi yasal kurumlarla örneğin, Uluslararası Ceza Mahkemesi işbirliği etkileyebilir. Bu insani profesyonellere mevcut yasal araçları eleştirel analizini geliştirmek için insani eylem daha iyi hak ve insani eylem ve arasındaki etkileşimi anlamak için, yer aldığı yasal çevre üzerinde ayrıntılı bilgi ve taze bir bakış açısı olması önemlidir .... [-]


Online ve Kampüs Kombineli Tam zamanlı 7 hafta April 2019 İsviçre Geneva

Beceri ve insani çerçevede özel bilgiye sahip Asist İK yöneticileri çalışma ortamları ve projelerin pürüzsüz sunumunun iyileştirilmesi için yararlı stratejiler geliştirmektir. [+]

insani sektörünün büyüyen profesyonelleşmesi kendi personeli yönetmek nasıl insani yardım kuruluşları için yeni sorunlar yaratmıştır. genellikle zor bağlamlarda yerel ve gurbetçi iş güçlerinin etkin organizasyon uzmanlık ve yetkinlik düzeyi yüksek talep.

Insani yardım kuruluşları, ulusal ve uluslararası çalışanlarının, ihtiyaçlarını karşılamak için profesyonel eğitimli insan kaynakları (İK) personel ve operasyonların, vazgeçilmez hale gelmiştir.

Insani bağlamda belirli bilgi ile Nitelikli İK yöneticileri çalışma ortamları ve projelerin sorunsuz teslim geliştirmek için yararlı stratejiler geliştirebilir. artan ihtiyaç onların kalitesini artırmak ve iyi yönetişim kurallarına uymak, yardım operasyonları daha alakalı ve hesap yapmak için doğrudan geliştirilmiş İK yönetimi teknikleri ile ilgilidir.... [-]


Kampüs Tam zamanlı 1 - 1 hafta April 2019 İsviçre Geneva

Ceza ve geçiş dönemi adaleti çabaları tarihsel ve kuramsal temellerini araştırıyor ve, hesap verebilirliğin sağlanması adalete hizmet ve uzlaşmayı sağlamak için mevcut adli ve adli olmayan mekanizmalara giriş katılımcılara sağlar. [+]

25-29 Nisan 2016

Uluslararası Ceza Hukuku ve Geçiş Dönemi Adaleti tematik semineri uluslararası ceza hukuku ve uluslararası hukuk geçiş bir tanıtım sunar. Bugün öncelikle ceza hukuku olarak sundu - Katılımcıların hukukun bu dalların bir tarihsel ve kuramsal bakış vermenin yanı sıra, uluslararası adalete eleştirel bir yaklaşım sunuyor.

Uluslararası ve geçiş hukuku ve ilgili alanlarda uzmanlar ile oturumlarda düzenleniyor. Hem organizatörler ve dış uzmanlar üzerinde çalıştıkları mevcut projeleri, ilgili konu ve kurumlar sunacak. Ayrıca, ceza ve geçiş vakalar, örneğin Hissene Habre Case, Miloseviç Davaları, vb tartışılan ve analiz edilecektir Öğrenciler tartışma ve olguların analizinde katılması bekleniyor.... [-]