BIBLE OKULU NEDİR

Kutsal Kitap okul programımız İsa Mesih'le ilişkinizi beslemek için tasarlanmıştır. Tanrı ve Sözü'nü anlamanız, Kutsal Kitap'ın çeşitli konularını ve kitaplarını kapsayan haftalık derslerle büyüyecektir. Tanrı'nın sözünün günlük yaşamınıza entegrasyonu, personel, misafir konuşmacılar ve Holsby topluluğuyla günlük etkileşim yoluyla geliştirilecektir.

Haftalık uzanışlar ve ömür boyu namaz kılan alışkanlıklar, Kutsal Kitap okuma ve hizmet sayesinde, Rab'be bilmek ve hizmet etmek için daha donanımlı olacaksınız. Bizim arzumuz, Mesih'in takipçisi olarak büyüdüğünüzdür ve Holsby Bible School yaşamı değiştiren bir fırsat olduğuna inanıyoruz.

NİŞANLI OLMAK

Holsby'de, Mesih'teki birliğimizi kutlarken, çeşitliliğimizin tadını çıkarmaya istekli olan uluslararası bir topluluk tarafından yönetileceksiniz. Yemekler, evlerde aile geceleri veya yurttaki yaşam olsun, birçok farklı ülkeden gelen personel ve öğrencilerin kültürleri ve yaşam deneyimleriyle büyüyeceksiniz.

TOPLU OLMAK

Sınıfta olsun ya da olmasın Tanrı'nın gerçekliğine dayanan bir topluluk olmayı arzuluyoruz. Mukaddes Kitabın ve kitapların çeşitli kitaplarını kapsayan çeşitli yerleşik ve konuk konuşmacılardan otuzdan fazla konferans dizisi ile, Tanrı'nın sözünde güçlenecek ve O'nu daha kişisel olarak tanımak zorunda kalacaksınız.

DONANIMLI OLSUN

Holsby'den sonra hayat var ve Mesih'e yerel kilisenizin etkili bir üyesi olarak ve kendinizi bulduğunuz her türlü koşul, ortam veya meslekte hizmet etmek için daha donanımlı olmanızı istiyoruz. İsa'nın Kendisine ve hayatınız boyunca çalışmasına izin vermenin ne anlama geldiğini öğreneceksiniz.

YENİLENEBİLİRSİNİZ

Holsby, Tanrı'nın yaratılışı ve destekleyici bir topluluğun yalnızlığıyla ruhsal ve fiziksel olarak yenileneceğiniz bir yerdir. Ormanda yürürken, öğleden sonra bir fika molası ya da macera haftalarımızdan birinde keyif alıp almamanız, burada geçirdiğiniz zaman size hayata yeni bir bakış açısı kazandıracak.

DERSLER

Holsby'nin dokuz aylık Kutsal Kitap okulu programı yaklaşık 500 saatlik çeşitli, bilgilendirici ve etkileşimli dersler içeriyor.

Dersler, dünyanın dört bir yanından yerleşik öğretim üyeleri ve misafir öğretim üyeleri tarafından sunulmaktadır. Bu öğretmenler Torchbearers International ve diğer çeşitli bakanlıklarda yer almaktadır. Konuk konuşmacılar genellikle belirli bir konuyu kapsayan okulda bir hafta geçirirler ve öğrencilerle kişisel zaman geçirebilirler.

Öğrenciler Mesih merkezli, açık İncil öğretim bekleyebilir. Dersler, Kutsal Kitap'ın her ana bölümünün kitaplarını ve pratik Hıristiyan yaşamı ile ilgili konuları kapsar. Bizim arzumuz, öğrencilerin Tanrı'nın sözünü kişisel, yaşamı dönüştüren bir anlayışa sahip olmalarıdır.

Tüm dersler İngilizce'dir, bu yüzden öğrenciler İngilizce anlama, okuma ve yazma konusunda yetkin olmalıdır.

TOPLUMSAL

“… Tüm dünyaya gidin ve İyi Haberi herkese vaaz edin.”

—Mark 16:15

Holsby Bible School programının önemli bir parçası, öğrencilerin devam eden topluluk sosyal yardımlarıyla sınıfta öğrendiklerini uygulamaya koyma fırsatıdır. Öğrencilere çeşitli farklı sosyal iletişim biçimleri arasından seçim yapılır.

Sosyal yardımlar arasında önde gelen sporlar ve diğer gençlik etkinlikleri, müzik ve tiyatro takımları, okulları ve gençlik gruplarını ziyaret etme, İngilizce öğretme, yüksek riskli gençlere danışmanlık yapma ve yerel kiliselerle veya yaşlılarla çalışma.

OUTREACH HAFTA

Öğrenciler, İsveç'teki kiliseler, kamplar, okullar veya diğer gruplar ile çalışmak için ekiplere gittikleri zaman, kış İncil okulunun önemli bir parçası olan sosyal yardım hafızamızdır. Öğrenciler ilgi ve tutkularına göre çeşitli bakanlıklardan seçim yapabilirler.

ULUSLARARASI OUTREACH

Uzun yıllar boyunca, öğrencilerimizin birçoğu okul-organize misyon gezilerine gitmek için iki haftalık bahar tatilini kullanıyorlar. Öğrenciler gezilerin maliyetine destek olurlar ve bu misyon hedeflerini planlamak ve yönlendirmek için yardım etme konusunda deneyim kazanırlar. Son seyahat gezileri öğrencileri İtalya, Balkanlar, Almanya, Rusya, Polonya ve İrlanda'ya götürdü.

BASKETBOL TAKIMI

Holsby, erkek öğrencilerimizin düzenli İncil öğretim yılına ek olarak bir parçası olmayı seçebilecekleri isteğe bağlı bir basketbol programına sahiptir. Bu sporlar sayesinde Holsby ekibi - öğrencilerden ve kadrolardan oluşuyordu - İsveç ikinci liginde ve diğer yerel takımlara karşı sergileme oyunlarında rekabetçi bir şekilde oynuyorlar. Ekip üyeleri ayrıca basketbol klinikleri kuruyor ve haftalık toplum desteklerine katılıyorlar.

YAZ BİBLE OKULU

Yazınızda üç haftalık İncil okulumuz aracılığıyla İsveç'te keşif ve huzurlu bir inziva ile mola verin. Tanrı'nın sözüne, inancınızı cesaretlendirecek ve güçlendirecek dost canlısı arkadaşlığa, ruhu tazeleyecek maceracı gezilere, ve hala Tanrı olduğunuzu bilmesi için gereken yere ihtiyaç duyacağınız kaliteli Kutsal Kitabın tadını çıkarın. Bizim arzumuz, ruhsal ve fiziksel olarak yenilenmiş olmanızdır.

Her hafta sabah ve akşam saatlerinde onbeş saat ders veriyoruz. Uzun yaz günlerinde, açık havada, ders çalışmak ve öğretmek için çeşitli zamanlar ve çeşitli geziler için bolca zamanınız olacak. İsveç'te başka bir yere seyahat etmek için bir haftasonu, hafta ortası yürüyüş ve kamp gezileri düzenlenecektir. Eşsiz programımız, bekarlar, çiftler ve çocuklu aileler tarafından yapılabilir.

* Çocuklar varsa, her iki eşin de İncil öğretimine katılabilmeleri için konferanslar sırasında bir program sunacağız. Sorularınız varsa veya aile fiyatları hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız lütfen bize e-posta gönderin.

DAMAK ZEVKİ

Tat ve See bizim düzenli programımızı düşünen ve başvurmadan önce denemek isteyenler için kısa vadeli İncil okul seçeneğimizdir. Aynı zamanda bir veya iki haftadan fazla gelemeyenler için bir seçenek. Bu süre boyunca, Tat ve See öğrencileri yurtlarda yaşıyor ve düzenli öğrencilerimizle birlikte ders, ödev ve sosyal yardımlara katılıyor.

TARİHLER VE ÜCRETLER

Kurs ücretleri, ders, konaklama, günlük üç öğün, internet erişimi, çamaşırhane, basılı materyaller, kitaplar, açık hava macera gezileri ve Holsby tesislerinin kullanımını içerir. Belirtilen ücretler banka havalesi veya kişisel çekle ödenebilir. Öğrenciler kabul edildikten sonra bu ödeme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi alacaklar.

Seçtiğiniz Kutsal Kitap kursuna bağlı olarak ücretlerinizi hesaplayın (mevcut döviz kurları). 200 SEK tutarında iade edilemez bir başvuru ücreti bulunmaktadır.

Basketbol takımı eylül ayından mart ayına kadar oynanıyor. Taahhüt, Mart sonunda bir görev gezisi ile sona eriyor, ancak basketbol oynayan öğrenciler Tam Yıl İncil Okulu kursuna katılmaları için teşvik edilmektedir.

Tam Yıl İncil Okulu

2018/19

14 Eylül 2018 - 24 Mayıs 2019

74 800 SEK

Program dili:
Ingilizce
Son Güncelleme August 7, 2018
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Duration
1 yıl
Tam zamanlı
Price
74,800 SEK
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre

- ,

Start Date
End Date
May 24, 2019
Son başvuru tarihi
Location
- ,
Son başvuru tarihi
End Date
May 24, 2019