ÜNİVERSİTE HAKKINDA

Cankaya University , Türkiye'nin başkenti Ankara'da hızla gelişen yüksek öğrenim kurumudur. Bilimsel araştırmalara ayrılmış olan üniversite, çeşitli konularda ücretsiz, çok boyutlu ve Etkileşimli öğretme-öğrenme ortamı da sunmaktadır. Batı ve doğu kültürlerinin buluştuğu ve yeni sentezler üretmek için birbirine bağlandığı bir yerde akademik çalışmalara katılmak şüphesiz en üst düzeyde motivasyon ve heyecana neden olacaktır.

Çankaya Üniversitesi, dünya standartlarında kaliteli eğitim ve öğretim sunmayı, bilgi üretmeyi ve araştırma ve geliştirme çalışmalarını uluslararası düzeyde teşvik etmeyi, kamu hizmetini ana hedefleri doğrultusunda düşünmeyi, özellikle ülke ve uluslarını seven, ancak tüm insanlığın kucaklaşmasını hedeflemektedir. Genel olarak.

Mütevelli Heyeti Başkanı Mesajı

Üniversitenin kurucuları olarak, tüm akademik ve idari üyelerin yanı sıra Çankaya Üniversitesi'nden aynı ailenin üyeleri olarak öğrencilerle etkileşim kurmak için samimi bir umut ve arzumuz var.

Rektörün Mesajı

Çankaya Üniversitesinin dört ana hedefi vardır: yüksek kaliteli eğitim vermek, uluslararası ölçekte bilimsel araştırma yapmak, saf araştırma sonuçlarını pratik kullanıma dönüştüren yenilikçi bir zihniyet teşvik etmek ve kurumsal uluslararasılaşmayı arttırmak.

Fakülteler ve Bölümler

Uluslararası Anlaşmalar ve Değişim Programları

Karşılıklı anlaşmalar

Çankaya Üniversitesi, içselleştirme amacını da göz önüne alarak, tüm dünyadaki üniversitelerle çeşitli sözleşmelere sahiptir.

ABD'nin önde gelen devlet üniversitelerinden biri olan Çankaya Üniversitesi ve Rutgers Üniversitesi (New Jersey, ABD), akademik, lisans ve lisansüstü öğrencilerin karşılıklı araştırma geliştirme (R

Çankaya Üniversitesi'nin Missouri Bilim Üniversitesi ile ikili anlaşmaları vardır

Erasmus Anlaşmaları

Erasmus, AB'nin Avrupa'daki eğitim, öğretim ve sporu destekleme programıdır. 14.7 milyar Euro tutarındaki bütçesi, genç nesiller için eğitim, tecrübe kazanma ve yurtdışında gönüllü olma fırsatları sağlayacak. Bu kapsamda Çankaya Üniversitesi, 15 Avrupa Birliği ülkesinde 44 farklı seçkin üniversite ile 64 adet Erasmus ikili anlaşması imzalamıştır. Ayrıntılı bilgi için adresini ziyaret edebilirsiniz. Sadece Türk vatandaşları değil aynı zamanda Uluslararası öğrenciler de bu programa katılma şansına sahipler.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

  • Başvuru Formu,
  • Yurtdışında bir noter ya da bir Türk Büyükelçiliği tarafından onaylanmış Sınav Sonuç Belgesinin bir kopyası,
  • Yabancı bir noter ya da bir Türk Büyükelçiliği tarafından onaylanan Lise diplomasının bir kopyası,
  • Lise Müdürlüğü tarafından imzalanan derslerin ve alınan notların ve noterin veya yabancı ülkelerdeki bir Türk Büyükelçiliğinin tasdikli tercümesini içeren başvuranın transkripti,
  • Adayın pasaportunun fotokopisi ve noter veya yabancı ülkelerdeki bir Türk Büyükelçiliği tarafından onaylanmış tercümesi,
  • Başvuranın pasaport boyutundaki iki fotoğrafı,
  • 100 TL başvuru ücretinin Çankaya Üniversitesi banka hesabına yatırıldığını gösteren başvuru ücreti: T. Vakıflar Bankası Meşrutiyet Şubesi Hesap Numarası: TR280001500158007260429262 (her program başvurusu için 100 TL yatırılır ve geri ödenmez). Daha fazla bilgi için lütfen adresini ziyaret edin.

Kampüs hayatı

Konaklama

Çankaya Üniversitesinin Balgat kampüsünün yanında modern tesisler ve yüksek standartlara sahip bir öğrenci evi -Petek Kız Öğrenci Evi kız öğrencilerin hizmetindedir. Merkez Kampüs'te 2015-2016 öğretim yılında erkek, kadın ve engelli öğrencilere yönelik yurtlar tasarlanmış ve açılmıştır.

Spor tesisleri

Çankaya Üniversitesi kampüslerinde Olimpik niteliklere sahip 2 spor salonu, 5 küçük salon, yapay çim ile bir futbol sahası, yarı olimpik kapalı yüzme havuzu ve fitness merkezleri bulunmaktadır. Temel faaliyetler arasında basketbol, ​​voleybol, masa tenisi, satranç, jimnastik ve balkabak.

Öğrenci Kulüpleri

Öğrencilerin sosyal becerilerini güçlendirmek ve çeşitli etkinliklerin düzenlenmesini sağlamak için kurulan onlarca öğrenci klübü var. Mevcut bir öğrenci klübüne kaydolmanın yanı sıra, öğrencilerin inisiyatif almaları ve kendi kulüplerini kurmaları önerilir.

taşımacılık

Çankaya Üniversitesi Balgat Kampüsü, Ankara şehir merkezinde yer almaktadır; bu nedenle ulaşım tesisleri oldukça sık ve güvenilirdir. Merkez kampusta gelince, öğrenciler ve personel, sabahın erken saatlerinde ve okul gününün sonunda Ankara'nın hemen hemen her il merkezine servislerden yararlanabilir. Ayrıca, hafta içi günlerde Balgat Kampüsü ve şehir merkezine gidiş-dönüş merkezi kampüs için servisler bulunmaktadır. Tüm hizmetler ücretsizdir.

Gıda

Balgat ve Merkez Kampüslerde öğrencilere ve personele hizmet verecek iki ana restoran ve çeşitli kafeterya ve kantin bulunmaktadır. Öğrenci ve personele, fast food, sandviç ve atıştırmalıkların yanısıra, bu yemek alanındaki geleneksel Türk yemekleri de servis edilir.

Programs taught in:
Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Cankaya University
web sitesi