Bilkent University

Giriş

Bilkent University

Bilkent University , dünyadaki en yüksek öğretim kurumları olarak dünya çapında tanınmakta ve sıralanmaktadır. Türkiye'nin ilk özel, sivil toplum kuruluşu olan Bilkent University , 20 Ekim 1984'te yüksek öğretim ve araştırma alanında bir mükemmeliyet merkezi oluşturmanın temel amacı olan Profesör İhsan Doğramacı tarafından kuruldu. "Bilkent" ismi, "bilim kenti" nin kısaltması olduğu için bu amacı örneklemektedir: "öğrenme ve bilim kenti" için Türkçe. Ülkenin başkenti Ankara'da bulunan, 4,5 milyonluk bir canlı metropol olan üniversite, akademik, sosyal ve kültürel bir etkinlik merkezi sunuyor. Bilkent University , 1984 yılında Türkiye'nin ilk özel, kar amacı gütmeyen yüksek öğrenim kurumu olarak kuruldu. Fakülte ve kampüs içindeki en üst düzey tesisler arasında dünyaca ünlü akademisyenlerle Bilkent, Türkiye'nin en parlak lise mezunlarından birçoğunu kendine çekiyor. Üniversite, 32 lisans ve 48 lisansüstü programa devam eden 13.000'in üzerinde öğrenciye ev sahipliği yapıyor.

Bilkent University , gerçek anlamda uluslararası perspektifiyle gurur duymaktadır. Bilkent'teki eğitim dili İngilizcedir ve uluslararası akademisyen ve öğrenciler topluluğu, üniversitenin akademik ve sosyal yaşamının önemli bir bileşenini oluşturmaktadır. Uluslararası öğretim üyeleri ve eğitmenler, 40 farklı ülkeyi temsil eden tüm akademik personelin dörtte birinden fazlasını oluşturuyor. Tam zamanlı bir uluslararası öğrenci kitlesi ve 75 ülkeden gelen değişim öğrencileri var.

Bilkent canlı bir kültürel ve sosyal atmosfer sunuyor. 500 hektarlık kampüs, Ankara'nın merkezine sadece 12 kilometre uzaklıktadır ve şehrin parklarına, alışveriş bölgelerine, kültürel aktivitelere, müzelere ve eğlence mekanlarına kolay erişim sağlar. Ayrıca, Bilkent'in tarihi açıdan zengin olan Anadolu'nun kalbindeki konumu, diğer şehirlere, geleneksel köylere, muhteşem manzaralara, tarihi yerlere ve ülke çapında büyük kültürel ilgi alanlarına kolay erişim sağlamaktadır.

Bilkent University

  • Türkiye'nin en yüksek dereceli üniversitesi olarak 2018 için en son Quacquarelli Symonds Lisansüstü İstihdam Sıralaması seçildi
  • Açılışta Yüksek Lisans Asya Üniversitesi Sıralaması 2017'de 46. sırada ve listede Türkiye'nin ilk üç üniversitesi arasında yer aldı
  • Times Higher Education'da (THE) 37. sırada yer aldı
  • 2016-2017 için 50'den fazla listelenen QS Top 50'de Türkiye'nin en yüksek dereceli üniversitesi seçildi
  • 2016–17 için Times Higher Education (THE) Dünya Üniversite Sıralaması'nda ilk 400 arasında yer aldı
  • 2015 yılı itibari ile saygın Doğa Endeksi'nde Türkiye'nin en üst düzey kurumunun konumunu elinde bulundurmaktadır.
  • 2015 yılında QS Lisansüstü İstihdam Sıralaması'nda Türkiye'nin en üst düzey üniversitesi seçildi.

Bilkent'te yüksek standartta eğitim sağlayan unsurların başında, araştırmaya aktif olarak katılan bir fakültedir. Akıl hocaları ve eğitmenleri olarak, geniş bir bilgisayar ve internet altyapısı ile bağlantılı modern sınıflarda ve son teknolojiye sahip laboratuarlarda öğrencilerle etkileşime girer. Bilkent, yeni eğitim ve araştırma teknolojilerine aktif olarak yatırım yapmaktadır. Lisans öğrencileri, nanoteknoloji merkezlerinden dijital içerik oluşturma ve düzenleme laboratuvarlarına kadar ileri teknoloji tesislerinde yürütülen projelerde yer alabilirler. Öğrencilerin akademik başarılarını desteklemek için Bilkent, bilgisayar laboratuarlarına saat başı sınırsız erişim sağlıyor. Bilkent University Kütüphanesi, ülkenin en kapsamlı akademik kütüphanesidir. Geniş kitap koleksiyonuna ek olarak, Kütüphane, öğrencilerin ve öğretim üyelerinin bilimsel ihtiyaçlarını karşılamak için dergi ve veritabanlarına yerinde ve uzaktan erişim sağlar. Bilkent University , öğrenim ve entelektüel gelişim için zengin ve çeşitli bir ortam sunmaktadır.

Bilkent'e gelin ve dünyayı keşfedin!

Bu okul şu programları sunmaktadır:
  • Ingilizce

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

İletişim
Yer adresi
Ankara, Ankara, TR
Sosyal Medya
Yer adresi
Antalya, Antalya, TR