Bosna-Hersek'te Üniversiteler

Bosna-Hersek'te En iyi Okullar&Üniversiteler 2019

Bu sayfada Bosna ve Hersek'te Üniversiteler, Kolejler ve İş okullar için arayabilirsiniz. Kolayca Bosna ve Hersek'te en üst sıradaki üniversite ile ilgili tüm bilgileri bulabilirsiniz. Üniversite ayrıntılı bir açıklama ve sunulan çalışma programları genel bir bakış için "Devamı " tıklayın.

Bosna ve Hersek'te üniversiteler bulun ve size en uygun olanları bulmak için kendi programlarını göz atın. Bosna ve Hersek'te çeşitli eğitim seçenekleri ile ilgili tüm bilgi almak ve eğitim ücretleri ve çalışma uzunluğu karşılaştırmak. Doğrudan Bosna ve Hersek'te zaman ve iletişim üniversiteler kaydedebilirsiniz: kabul ofisi ile temas halinde size koyacağız "İstek ücretsiz bilgi " formu, doldurun.

Hemen gelecek eğitim için arama başlayın!

4 Sonuçlar Bosna ve Hersek

International University Of Sarajevo IUS

Bosna ve Hersek Sarajevo Türkiye Istanbul October 2019

The International University of Sarajevo is a non-profit independent institution of higher education that autonomously provides funding for its work. It offers educational programs in all three study cycles, as well as specific professional development programs in the registered areas.


The University of Vitez

Bosna ve Hersek Bosnia and Herzegovina Online October 2019

University of Vitez has a vision of the future based on the premise that the societies in the region of South Eastern and Eastern Europe are in the process of changes, reforms and transition towards the civil democratic societies characterized by parliamentary pluralism, a state of law, a state of legislation and market economy with the predominance of private ownership.


University of Banja Luka

Bosna ve Hersek Banja Luka October 2019

The University of Banja Luka has been established on 7th November 1975 and today, after 39 years, the University of Banja Luka has 16 faculties with 52 licensed study programs. The Faculty of Economics of the University of Banja Luka is a modern, developed, progressive and open Faculty, which represents the backbone of economic development of the Republic of Srpska.


University of Sarajevo School of Economics and Business

Bosna ve Hersek Sarajevo İrlanda Dublin October 2019

The School of Economics and Business in Sarajevo (SEBS) was established in 1952 as the Faculty of Economics. Its first class