Çek Cumhuriyeti'nde Kurs Eğitimleri

Çek Cumhuriyeti'nde Kurs Eğitimleri 2018

Çek Cumhuriyeti Eğitim

Çek Cumhuriyeti Orta Avrupa, Charles Üniversitesi'nde yüksek öğrenim en eski kurumu sahiptir. Prag'da bulunan, okul 1348 yılında kuruldu.

Modern Çek yüksek öğretim lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri üç döngüsü yapısını kullanır. Yükseköğretim kurumları üniversiteler ve sivil üniversiteler ayrılır. Üniversiteler tüm lisans düzeyleri ve akademik disiplinler arasında çalışma programları sağlarken olmayan üniversiteler genellikle, sadece lisans derecesi sağlar.

Çek Cumhuriyeti 26 kamu, 2 devlet, ve yüksek öğretim 44 özel kuruluşlar vardır. İki devlet kurumları Savunma ve İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen özel okullardır.Birlikte ele alındığında, okullar mimarlık, sanat tarihi, heykel, tiyatro, teolojik çalışmalar, mühendislik, bilgi teknolojisi, kimya, fizik, doğa bilimleri, işletme, sosyal bilimler, ormancılık, eğitim de dahil olmak üzere disiplinler, geniş bir yelpazede yüksek lisans düzeyinde eğitim ve diğerleri çok. Birçok özel kurumlar iş gibi çalışmanın belirli alanlara odaklanmak.

 

Neden Çek Cumhuriyeti Eğitim?

Çek Cumhuriyeti, özellikle bilim, mühendislik ve tıp alanlarında, yüksek kalitede eğitim ve araştırma uzun bir geleneğe sahiptir. Uluslararası öğrenciler sıcak bir ortam bulacaksınız, şu anda 37.000 'den fazla yabancı öğrenci Çek okullarda okuyor.

Birçok program şimdi Çek yanı sıra İngilizce ve diğer dillerde sunulmaktadır. Buna ek olarak, İşletme (MBA) derece Mater popülaritesi artmaktadır, çoğu MBA programları bir vaka çalışması yaklaşımı kullanın.


Öğrenim ve Program Süresi

Yasaya göre, ders Çek Cumhuriyeti'nde yüksek öğrenim tüm kamu kurumlarında tüm uluslardan için ücretsizdir. Bazı ücretleri gibi orijinal tarihinden sonra çalışmalar kabul, uzantısı olarak, uygulamak yapmak, Caech dışında bir dilde eğitim için bir öğrencinin orijinal planı ve ücretlere ek olarak yapılan çalışmalar.

Özel kurumlar her yıl $ ABD 2,000 $ ABD 15.000 kendi harç ve ücretleri, ve bu genellikle aralığını ayarlayın.

Yüksek lisans programları bir yıldan üç yıla kadar her yerde sürebilir. Yüksek Lisans programları çok teorik ve öğrenciler bir final devlet sınavına ve halka açık bir forumda bir tez savunmak için gereklidir.

 

Akademik Yıl

Kesin başlangıç ​​tarihleri ​​bireysel kurumlar tarafından kurulan, ancak çoğu Ekim ayında eğitim-öğretim yılı başlarlar. Buna ek olarak, çoğu kurum iki 20 haftalık kış ve yaz dönemlerini, 15 haftalık öğretim dönemi dahil olmak üzere her, sınav beş hafta ve bir tatil içine akademik yıl bölün. İki ay tatil genellikle Temmuz ve Ağustos aylarında alınır.

 

Yüksek Lisans Olanakları

Çek Cumhuriyeti istihdam için birçok fırsat milliyeti ne olursa olsun, tüm öğrenciler için bir master derecesi aldıktan sonra vardır. Çek Cumhuriyeti Yönetim Kurulu üyelerinin üçte biri yabancıdır. Iş giderek İngilizce yürütülen olmasına rağmen, Çek çalışmalar yürütülen veya Çek zaten yetkin öğrencilere istihdam elde bir avantaj bulabilirsiniz.

 

Vize

Tüm uluslararası öğrenciler Çek Cumhuriyeti eğitim için uzun süreli vize gerektirir. Ek bilgiler için web sitesi mevcutturİçişleri cz / mvcren / makale / bilgi için-okul-ve-students.aspx "> Bakanlığı. Uzun süreli öğrenci vizesi öğrencilerin buna göre planlamalısınız böylece, elde etmek için 3-4 ay sürebilir.
Sağlık Sigortası

AB üyesi ülkelerden gelen öğrenciler, İzlanda, Lichtenstein, Norveç ve İsviçre sağlık hizmetleri elde etmek için kendi ülke tarafından sağlanan Avrupa Sağlık Sigortası Kartı kullanabilirsiniz.

Diğer ülkelerden gelen öğrenciler kamu sağlık sigortası hakkına sahip değildir ve bakım en az 30.000 € değerinde kapsayan ticari sağlık sigortası satın almanız gerekir. Uzun süreli konaklamalar öğrencilerin prim ödeme belgenizi göstermeniz gerekmektedir.

Sağlık sigortası ek olarak, tüm büyük hastanelerde tedavi için ödeme olarak kredi kartı veya nakit kabul.

 

 

İpuçları

Uluslararası öğrencilere yardımcı olmaya adamıştır Çek Cumhuriyeti birçok öğrenci organizasyonu bulunmaktadır.Bu kuruluşlar dahil ve Teknik Deneyimi (için Öğrenci Exchange için Uluslararası Birliği ).

Çek yeterli olmayan öğrenciler onlara yardımcı olmak için Çek Cumhuriyeti'nde birçok kurs bulabilirsiniz. Bu derslerin genellikle ek bir ücret talep olsa da, bazı burs kapsamındadır. yoğun ders ve online dersler dahil olmak üzere dil eksiklikleri, olan öğrenciler için birden fazla kursları sağlar.

Bilgiler Çek Cumhuriyeti

Çek Cumhuriyeti 'nin Orta Avrupa manzara deniz seviyesinden 3000 m yüksekliğe (900 m) yükselir Bohemian Massif, hakimdir. Dağların bu halka büyük bir yüksek havza, Bohemian Yaylası çevreler. Temel nehirler Elbe ve Vltava vardır. Ülkenin bir "Çok Yüksek İnsani Gelişme " millet olarak sıralama, Orta ve Doğu Avrupa'nın en yüksek insani gelişme vardır. Ayrıca bölgedeki Avrupa'nın üçüncü en huzurlu ülke ve (bebek ölüm ile) en demokratik ve sağlıklı bir ülke olarak sıralanır.

 

Sermaye: Prag
Resmi Diller: Çek
Hükümet: Parlamenter Cumhuriyet
Nüfus: 10.513.209
Gayri Safi Yurtiçi Hasıla: 286 $.952.000.000.000
Para birimi: Çek Korunası (CZK)
Zaman dilimi: (UTC 1)

там

читать дальше