Çağdaş Sanat Dersi

European Cultural Academy

Program Açıklaması

Çağdaş Sanat Dersi

European Cultural Academy

Kurs Hakkında

Sanat, tasarım ve mimariyi seviyorsunuz. Şu anda yaratıcı fikirleri ilerleten insanlarla bağlantı kurmak istiyorsunuz. Venedik ve Venedik Bienali'ni dünyanın dört bir yanından aynı fikirde öğrencilerle birlikte deneyimleyin. Burada, siz ve meslektaşlarınız ünlü fakülte ve endüstri uzmanlarının liderliğindeki ilham verici ortama dalmış durumdalar. Çalışmalarınızla derhal daha fazla etki yaratmak için yeni beceriler kazanın.

Herhangi bir Pazartesi günü başlayın, istediğiniz sayıda hafta kalın:

  • Belirli bir konuyu ele almak için 1 hafta katılın;
  • Daha geniş alan konularını kapsamak için 2 hafta katılın;
  • Derinlemiş çok yönlü deneyim ve ekstra fırsatlar için 3 hafta katılın.

Programlar

ÇAĞDAŞ SANAT: İTALYA'DA SANAT KIRILMASI

5 - 10 Mart

Art'ı arttırın ve kariyerinizi Sanat, Tasarım ve diğer yaratıcı endüstrilerde ilerletin. Sabah dersleri, Venedik'in merkezinde bulunan tarihi palazzoda yer almaktadır. Öğleden sonraları galerileri ve sanat stüdyolarını ziyaret ederek geçiriyorsun.

Konular: Avrupa Sanat Tarihi: 1850-1950; Avrupa Sanat akımları: bugüne kadar 1950'ler; Kimlik Olarak Sanat, Venedik, Avrupa; Bugünkü kültür kurumları; Sanat yazımı / eleştiri; Küratöryel uygulamalar; Sergi yaratma ve geliştirme; Sanat pazarı. Serginin ardından sanat yapıtlarının geleceği.

Ziyaretler: Peggy Guggenheim müzesi; Fondazione Prada; Yerinde sanatçılarla buluşma; Palazzo Mora'da sergilere yapılan ziyaretler; Cam stüdyosunu ziyaret etmek için Murano'ya tekne turu.

ÇAĞDAŞ SANAT

11-16 Haziran

Sanat dünyasından akademisyenler, araştırmacılar ve diğer uzmanlar, günümüzde profesyonellerle yüzleşen farklı perspektifler ve kritik çağdaş konular sunmaktadır. Buna ek olarak, Venedik'teki ilgili sergileri ve kültür kurumlarını ziyaret ediyoruz, Bienal dahil.

Konular: Çağdaş küratöryel uygulamalar; Venedik Sanat Bienali'nin küratör tarihi; Büyük ölçekli serginin organizasyonu, küratöryel uygulamalar; Sanat ve Para. Bütçe ve finans: fikirden gerçekliğe; Sanat pazarı. Serginin ardından sanat yapıtlarının geleceği.

Ziyaretler: Peggy Guggenheim müzesi; Venedik Bienali'ne rehberli ziyaret; Venedik Tasarım sergisinin küratörü Tur; Fondazione Prada; Yerinde sanatçılarla buluşma.

VENEDİK BIENNALE

22-27 Mayıs | 18-23 Haziran 16-21 Temmuz 13-18 Ağustos | 12-17 Kasım

Bu hafta Venedik Bienali ile başa çıkacak. Büyük ölçekte ve bu nedenle genellikle korkutucu, turlar ve uzmanlar ve uygulayıcılar tarafından gerçekleştirilen düşünceler, Bienali gerçekten görmek ve anlamak için zaman ayırmamızı sağlayacaktır: geçmişi, dünya sahnesinde çağdaş konumu, sergilemenin benzersiz modeli ve neden bu kadar önemli olduğu düşünülüyor.

Konular: Bienal'in geçmişi; Vaka analizi: Ulusal pavyon ve teminat olaylarının organizasyonu; PR

Ziyaretler: Ulusal Katılımlara birden fazla rehberli ziyaret; Merkez Pavyonu ve önceden seçilmiş yan etkinlikler kursun önemli bir parçasıdır.

TASARIM: ABD DÜNYASI

25-30 Haziran! 23-28 Temmuz | 20-25 Ağustos

Bu hafta, tasarımın yapılı çevreyle ilişkili rolünü anlamaya odaklanacağız. Bunu yapmak için tasarımı geniş bir konu olarak inceleyeceğiz: Alanın tasarımı hepimizi - günün her saatinde ve birden fazla ölçekte - etkileyen tasarım. Mimarlık ve şehircilikle olan ilişkisini keşfederek kalıcı ilgisini ortaya koymayı amaçlıyoruz. Hafta, Fondazione Querini Stampalia, Olivetti Showroom, Ottica Urbani ve La Partigiana ziyaretlerini içeriyor.

Konular: Çağdaş küratöryel uygulamalar; Tasarım ve Yayıncılık; İnsan Tasarımı; Cam el sanatları; Kopya dünyası; Altyapı ve tasarım; Tasarım ve Teknoloji.

Ziyaretler: Olivetti Showroom; Fondaco dei Tedeschi; Querini Stampalia; Venedik Tasarım fuarının küratörü Tur; Cam stüdyosunu ziyaret etmek için Murano'ya tekne turu.

Kimler başvurabilir?

Katılımcılarımız tüm geçmişlerden gelir ve ders Sanat, Tasarım ve Kültür'e ilgi duyan herkes için açıktır. Öğrencilere, başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra bir sertifika verilir.

NB ECA kredi dışı derecesi olmayan profesyonel bir programdır. Üniversite öğrencileri, üniversitelerinin ECA ile ortaklığı varsa, yalnızca krediyi alacaklardır.

Nasıl başvurulur?

Başvuranlar için bir tanıtım röportajı düzenleyeceğiz. Her grupta sadece 20 kişi kabul edilecek.

Rezervasyon detayları ve ücretler

  • Son başvuru tarihi: Başlangıç ​​tarihinden 10 gün önce. Gruplar hızlı bir şekilde doldurur, ne kadar erken başvurursanız o kadar iyi olur.
  • Öğrenim ücreti: € 950/1 hafta, € 1900/2 hafta, € 2850/3 hafta
  • Konut: ek ücret karşılığında temin edilebilir
  • Yer: Palazzo Bembo, Palazzo Rossini, Bienal binası

program

Sınıflar 9.30'da başlıyor ve saat 17.00'de bitiyor. Sabah dersleri, Venedik'in merkezinde bulunan tarihi palazzoda yer almaktadır. Her program, küratörler, sanatçılar veya mimarlar ile çalıştaylar içerir. Öğleden sonraları müzeleri, konutları ve dünyanın en prestijli sanat ve mimarlık etkinliği olan Venedik Bienali'ni ziyaret edersiniz.

Bu okul şu programları sunmaktadır:
  • Ingilizce


Son Güncellenme Tarihi January 21, 2018
Süre ve Fiyat
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Başlangıç tarihi
Haziran 2018
Haziran 25, 2018
Duration
Süre
1 - 3 hafta
Tam zamanlı
Price
Fiyat
950 EUR
Information
Deadline
Locations
İtalya - Venice, Veneto
Başlangıç tarihi: Haziran 2018
Son başvuru tarihi Bilgi iste
Bitiş tarihi Bilgi iste
Başlangıç tarihi: Haziran 25, 2018
Son başvuru tarihi Bilgi iste
Bitiş tarihi Haziran 30, 2018
Başlangıç tarihi: Mar. 2019
Son başvuru tarihi Bilgi iste
Bitiş tarihi Bilgi iste
Başlangıç tarihi: May 2019
Son başvuru tarihi Bilgi iste
Bitiş tarihi Bilgi iste
Dates
Haziran 2018
İtalya - Venice, Veneto
Son başvuru tarihi Bilgi iste
Bitiş tarihi Bilgi iste
Haziran 25, 2018
İtalya - Venice, Veneto
Son başvuru tarihi Bilgi iste
Bitiş tarihi Haziran 30, 2018
Mar. 2019
İtalya - Venice, Veneto
Son başvuru tarihi Bilgi iste
Bitiş tarihi Bilgi iste
May 2019
İtalya - Venice, Veneto
Son başvuru tarihi Bilgi iste
Bitiş tarihi Bilgi iste
Price
€ 950/1 hafta, € 1900/2 hafta, € 2850/3 hafta